З Італії до Коломиї привезли чудотворну ікону Святої Рити

Молитви перед образами святої Рити, які з Італії привезли у прикарпатське містечко Коломия, допомагають у безнадійних життєвих ситуаціях.

До Коломиї образи привіз священик Андрій Танасійчук, інформує Коломийська єпархія УГКЦ.

"Про святу я дізнався коли навчався та жив в Італії. Закордоном я потрапив у місто Кашію, що в провінції Перуджа, у монастир сестер августиніянок. Там знаходяться мощі святої Рити. Звідти я дізнався багато цікавого про святу, а коли молився біля її мощей, то дуже просто сказав: “Свята Рито, я про тебе анічогісінько не знав, але відчуваю, що ти могутня заступниця перед Богом, думаю, ми станемо друзями”. І свята зі мною “подружилася”. Коли я повернувся в Коломию, то розповів про святу Риту священику Володимиру Касіяну з храму священомученика Йосафата. Ми вирішили, що я повинен привезти образ святої Рити в Коломию. У 2008-ому році я привіз перший образ, у 2017-ому—метрову статую, яка теж знаходиться у цьому храмі. А цьогоріч привіз ще один образ святої. Він є в церкві Благовіщення", — розповідає священик Андрій Танасійчук.

Отець Андрій зазначає, що свята Рита народилася у 1381 році в містечку Роккапорена в простій родині хліборобів Антонія Лотті і Амати Феррі. Батьки її любили, бо довго чекали на народження доньки. Для людей, які живуть у сучасному світі, може здатися дивним, але змалечку дівчинка дуже любил молитися та ходити до церкви. Її майже не цікавили дитячі забави, пустощі, гарний одяг. І це було тому, що Бог обрав її з перших днів життя. Було би логічно, коли б Рита пішла в монастир, але цього не сталося.

Дівчина одружилася з багатієм Паоло Манчіні, який не був побожним. Ба більше, чоловік майбутньої святої був жорстким та брутальним. Із Паоло Рита прожила 18 років. Народила двох синів — Йоана і Павла. Вони виросли добрими та побожними, але сталося так, що під час бійки із давніми ворогами загинув чоловік Рити. Сини вирішили вдатися до вендети, тобто помститися за смерть батька та вбити тих, хто позбавив його життя. Жінка багато розмовляла із синами, намагалася їх відмовити. Сини не слухали. Проте й убивцями вони не стали, бо незабаром померли. Гірко ридала Рита, бо залишилися самотою.

Вона вирішила піти в монастир. Та бідну вдову не хотіли приймати. І лише, коли вона вчетверте попросилася стати черницею, Рита стала монахинею ордену святої Марії Магдалини. У монастирі жінка прожила 15 років, багато молилася та постила, приймала людей та давала їм духовні поради. Рита була настільки побожною, що Бог виявив ще за життя чудо: на чолі монахині була кривава рана, така, як слід на голові Ісуса від тернового вінця. Пояснити це з наукової точки зору не могли ані в давнину, ані тепер. Померла Рита у віці 78 років 22 травня 1457 року. Її тіло залишилося нетлінним і зараз зберігається. У 1628 році Папа Урбан VІІІ оголосив Риту блаженною, а в 1900 році — її визнали святою.

"Протягом свого життя свята Рита була дружиною, матір’ю, вдовою, черницею. Тобто вона жила, знала та розуміла звичайне життя. Тому її вважають заступницею в безнадійних ситуаціях. А ще свята Рита — опікунка нещасливих у шлюбі дружин та матерів. Також у неї просять заступництва ті люди, які потерпають від помсти і навіть ті, які хочуть, але не мають сили, пробачити своїм ворогам. Адже сини жінки не помстилися тим, хто вбив їхнього батька", — розповідає отець Танасійчук.

Чимало людей з Коломиї та інших міст і сіл Прикарпаття та Чернівеччини молилися перед образами та статуєю святої Рити. І є свідчення про вислухані молитви. Священик каже, що він не хоче називати імена та прізвища, а розповідає лише про факти. Так в подружжя, які довго не могли народити дитину, без жодних лікарів та операцій, народився здоровий малюк. Молилися до святої і матері, чиї сини та доньки, зловживали спиртним та наркотиками, мали пристрасть до азартних ігор. Ці дорослі діти без жодної реабілітації, перебування у дорогих клініках та центрах, позбулися залежностей.

За молитвами до святої Рити у родини поверталися чоловіки, які покинули сім’ї. На щастя, дружини змогли їх пробачити, і в них згодом ще й діти народилися у віці 40+. Тепер це дуже щасливі родини. Моляться до святої і матері вояків, які захищають Україну на Сході.

А щовівторка у храмі Йосафата та щосереди у церкві Благовіщення збираються та моляться до святої Рити за заступництво для своїх чоловіків та дітей учасниці позаконфесійної християнської спільноти “Матері в молитві”. Для них свята Рита стала небесною покровителькою.

Автор: Сабіна Ружицька


30.07.2019 2088
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2864
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21016
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1947
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1327 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2343
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

4025

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

654

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2120

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

800

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1390
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

95
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

448
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

982
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

105
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

730
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

725
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

667
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8181
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

762 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

862
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2142 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

803