Кому заважають діти в церкві?

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

В багатьох церквах можна натрапити на таку набожну людину, що начебто знає всі акафісти на пам’ять і кому, де і як стояти в церкві.

Саме такі особи доволі часто роблять зауваження іншим людям стосовно їхнього зовнішнього вигляду  та діткам і можливо їхнім батькам. Начебто їм заважають молитись.

Ця конфліктна ситуація комплексна і варто розглянути думку усіх сторін конфлікту: звичайно храм, як суспільне місце, потребує дотримання певних норм поведінки, крім цього існують ще етичні правила поведінки в храмі   певної релігійної конфесії.

• Дитина, яка можливо вперше потрапила до церкви або не так часто відвідує храм поводить себе у ньому так, як притаманно дитячій безпосередності.

Малеча досліджує нове місце, яке їй не зовсім знайоме і де так багато незрозумілого.

Якби  діти частіше перебували в церкві все було б знайоме та зрозуміле і поведінка була б інша, тим паче особистий приклад батьків цьому сприятиме.

Але також тут варто зрозуміти, що дитина себе поводить в церкві так, як і всюди, а це вже зона відповідальності виховання батьків.

• Батьки доволі часто і самі не  бувають в церкві і не мають якогось релігійного виховання, але розуміють, що власну дитину потрібно привести до церкви і ніхто не знає яких зусиль це їм вартувало.

• Парафіяни, яким заважають діти часто висувають такий аргумент проти дитини та її батьків - начебто поведінка дитини заважає молитися.

Але якщо людина дійсно молиться чи може їй заважати дитина?

І тут згадуються слова Христа який сказав:

«Добра людина із доброї скарбниці серця добре виносить, а лиха із лихої виносить лихе.

Бо чим серце наповнене, те говорять уста його!» (Лк. 6:45).

Хіба може людину з добрим серцем дратувати поведінка дитини?

Тому з'являється питання,  що у серці, що керує  цією особою — любов чи негатив?

А можливо її набожність показова.

Тож варто згадати ще одні слова Христа:

«Пустіть діток, і не бороніть їм приходити до Мене, бо Царство Небесне належить таким» (Мт.19:14).

Тому одне необережне зауваження дитині чи батькам в церкві може відвернути їх від церкви назавжди, адже ніхто не знає, яким чином людина вирішила відвідати храм.

Можливо вона шукає розради й це її перший раз, а тут стикається з осудом.

Якщо комусь заважає поведінка дитини в церкві, то це духовна  проблема тієї людини, а не дитини, адже здебільшого дитина себе так  поводить тільки в перші відвідини храму.

Чим частіше дитина перебуває в церкві, тим більше їй все зрозуміле і знайоме.

Для правильного розуміння таких ситуацій можна навести приклад, який стався в храмі, в якому служив митрополит Антоній Блюм, який виголосив таку проповідь:

«Вчора ввечері на службу прийшла жінка з дитиною. Вона була в штанах і без хустки. Хтось із вас зробив їй зауваження. Вона пішла.

Я не знаю, хто їй зробив зауваження, але я наказую цій людині до кінця своїх днів молитися за неї і за цю дитину, щоб Господь їх врятував.

Тому що через вас вона може більше ніколи не прийти в храм".

Розвернувся і пішов. Це була вся проповідь.

Ми не знаємо стосовно чого цій жінці зробили зауваження, стосовно зовнішнього вигляду чи поведінки дитини, але зауваження було зроблено і жінка дійсно могла більше не повернутися до церкви.


02.07.2025 Роман Тадра 116
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1477
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3019
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1056
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1101
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1122 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3316 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

116

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1029

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

850

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

385
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

235
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2416
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1192
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1198
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

498
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15121
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7427
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

230
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

286
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

333
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

419
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

707