ТОП-3 спеціальності, які користуються найбільшим попитом у цьогорічних абітурієнтів Івано-Франківська

У суботу, 13 липня закінчився період прийому заяв та документів для осіб, які вступають до навчальних закладів для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста.

За період з 1-го по 13-те липня до коледжів Університету Короля Данила документи подали понад пів тисячі абітурієнтів.

Приймальна комісія УКД вирішила дослідити, які спеціальності цьогоріч були найбільш популярними серед юних прикарпатців.

Трійку лідерів очікувано відкриває інженерія програмного забезпечення. Популярність цієї спеціальності зумовлена декількома факторами. Першим безперечним плюсом професії програміста є розмір заробітної плати. Так, середня зарплата програміста в Києві переважно коливається від $1800 до $6000, залежно від посади і напрямку роботи.

Ще однією вагомою причиною обрати цю спеціальність є високий попит на фахівців. У цій спеціальності іноді можна отримати роботу, ще не маючи вищої освіти, але знаючись на предметі.

IT-компанії вирізняються своїм лояльним ставленням до досвіду роботи. Навіть ще не будучи просунутим фахівцем, можна знайти роботу у відповідності зі своїм рівнем знань, а потім поступово вчитися і набиратися досвіду. Ну і, звісно, багатьох приваблюють умови праці в компаніях, які дбають про дозвілля своїх працівників, а також дозволяють працювати віддалено з будь-якого куточка світу.

Якщо велика кількість бажаючих навчатись на програміста ні для кого не стала сюрпризом, адже це скоріше вимога сьогодення, то цьогорічний бум абітурієнтів на спеціальність «Право» здивував багатьох.

Ця спеціальність вже не вперше займає лідерські позиції в списках найбільш популярних серед молоді. Але її пік прийшовся декількома роками раніше, потім ми спостерігали значне зниження її популярності. І ось у 2019 році право знову стало однією із найзатребуваніших професій. 

Закриває трійку лідерів спеціальність, яка поєднує в собі творче та практичне начало – архітектура.

Абітурієнти відзначають, що ця професія завжди залишається актуальною. Випускники не залишаться без роботи тому, що будь-яке державне підприємство, або приватна фірма не можуть обійтися без послуг архітектора. На сьогодні попит архітектурної справи становить 91% та займає одне з рейтингових місць популярних професій світу.

Також професія архітектора дарує можливість самовираження в стилістичному плані. І передбачає постійний рух, удосконалення та відповідність світовим тенденціям, які не стоять на місці.

Зараз триває прийом електронних заяв від вступників на бакалаврат, і вже після 22 липня можна буде визначити найбільш затребувані спеціальності університету, трійка яких може бути кардинально іншою.


16.07.2019 3250
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

354
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2936
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21092
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1988
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1358 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2378

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

716

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2154

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

830

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1419
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

155
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

470
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1005
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

156
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

774
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

748
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

685
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8223
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

878 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

882
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2180 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

830