Саспенс та містика: у Карпатах зніматимуть етно-трилер (тизер)

Компанія Film.ua розпочала роботу над стрічкою на основі твору Ольги Кобилянської "У неділю рано зілля копала", але сюжет і атмосфера фільму будуть лише віддалено нагадувати оригінал.

Продюсерками стрічки виступили Ірина Костюк та Анна Єлісеєва, пише Фіртка. Пошук формату для відродження геніального твору Кобилянської тривав увесь минулий рік. Тренд на трилери, містику та етнічність наштовхнули продюсерок на творчий бріф, який блискуче реалізувала драматург та сценарист Наталя Ворожбит. 

“Після “Кіборгів” я отримувала багато пропозицій, але погодилася писати саме “Зілля”  - мій внутрішній драматург вимагав саме такої історії - про свободу і вибір - але не на війні, а в особистому житті. Поки я писала цей твір, я пережила складні емоції, сподіваюсь, їх переживе і глядач”, - ділиться пані Ворожбит

Сюжет, за словами творців, розвивається у 19 столітті, але смисли, персонажі, їхні характери та проблеми є осучасненими. В історії діють шість основних персонажів, яких так чи інакше торкається заплутаний та небезпечний любовний трикутник. А  з розвитком подій, назовні спливають жахливі таємниці минулого; дія у теперішньому часі переривається містичними флешбеками, які також стосуються заборонених любовних зв’язків. Тож основне питання - хто з коханців виживе і чия життєва філософія переможе. 

“Твір Кобилянської вразив мене ще зі шкільних років, і зняти кіно за його мотивами - це моя особиста мрія.  Його глибина, образи, трагедія - не можуть залишити байдужими нікого, і я впевнена, що за умови правильної подачі все це може бути  цікавим не тільки сучасному українському глядачу, але і решті світу. Наш основний челендж - довести, що касове українське кіно - це не тільки комедії, але й картини іншого жанру, які можуть просто і видовищно розказати про складні речі”, - говорить  Ірина Костюк.

Студія FILM.UA постійно розширює власну повнометражну лінійку фільмами різних жанрів та різного масштабу. “Зілля” претендує стати фільмом-подією, в дусі арт-мейнстріму, яка балансує на межі авторського та глядацького кіно, схиляючись в сторону останнього. 

“Ми хочемо зробити кіно для широкого загалу, але розумне і психологічно правдиве. У нас вже є класний сценарій, і режисер Влад Климчук на борту, який має режисерське рішення картини, що включає в себе стилізацію, сучасну манеру зйомки трилеру, застосування неонового світла та інші речі. Для мене ж - це дуже атмосферна історія про почуття, про самовідчуття - як чоловіків, так і жінок - і врешті вибір: ти більше за власні емоції чи просто віддаєшся їхній владі, що завідомо веде до трагедії”, - ділиться Анна Єлісеєва

Фільм планується до зйомок в Києві та у Карпатах влітку 2020 року з майбутнім локальним та можливо міжнародним прокатом. Наразі тривають перемовини з партнерами та пошуки фінансування.  “Зілля” було подано на поточний конкурс Держкіно, у рамках якого має відбутися його презентація експертній комісії. Перше публічне знайомство проекту з широким загалом вже відбулося  у червні в Києві під час Kyiv Comic Con 2019, де публіка з захватом зустріла концепцію та сюжет майбутнього фільму, і він отримав свою першу позитивну пресу.  


25.07.2019 1319
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

255
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2896
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21053
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1963
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1340 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2346

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

683

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2129

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

810

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1398
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

127
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

459
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

989
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

130
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

742
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

730
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

674
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8203
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

804 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

867
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2156 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

810