Плани нової влади з дедлайнами та виконавцями (ІНФОГРАФІКА)

Президент України Володимир Зеленський 2 вересня зібрав нове керівництво Верховної ради і Кабінету міністрів і роздав усім «домашнє завдання» щодо впровадження першочергових реформ.

Глава держави не тільки назвав дедлайни для виконання поставлених завдань, а й призначив відповідальних за це осіб. Все це істотно спрощує життя: в разі, якщо терміни будуть провалені, ми знатимемо, хто не впорався. «Слово і Діло» склало чек-ліст реформ нової влади.

До 15 вересня

До кінця наступного тижня Кабінет міністрів повинен розробити проект державного бюджету на 2020 року. За це відповідають прем'єр-міністр Олексій Гончарук та міністр фінансів Оксана Маркарова. Відзначимо, що ще 6 серпня Маркарова заявляла про те, що робота над бюджетом перебуває на фінальній стадії.

До 20 вересня

Прем'єр-міністр, міністр енергетики Олексій Оржель і міністр з розвитку громад Олена Бабак повинні забезпечити підготовку країни до початку опалювального сезону і накопичення енергоресурсів.

До 1 жовтня

Багато завдань на поточний місяць у спікера Верховної ради Дмитра Разумкова і глави фракції «Слуга народу» Давида Арахамії. Вони повинні ухвалити законопроект про скасування переліку об'єктів держвласності, які не підлягають приватизації. А також ухвалити законопроект про консолідацію функцій держрегулювання ринків фінансових послуг, про уповноважених економічних операторів.

Разом із Разумковим і Арахамією за ухвалення закону про концесії відповідає глава комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха.

Гончарук та міністр економіки Тимофій Милованов повинні впровадити ринок землі. Крім того, Гончарук і Маркарова зобов'язані підготувати і внести до парламенту законопроекти про Службу фінансових розслідувань, про легалізацію видобутку бурштину та легалізацію грального бізнесу.

До 1 листопада

Разумкову, Арахамії і главі комітету з питань транспорту Юрію Кисельову поставлено завдання ухвалити закон про внутрішній водний транспорт.

До 1 грудня

Верховна рада до зими повинна виконати ще кілька завдань: скасувати мораторій на землю та відкрити її ринок, створити Службу фінансових розслідувань, легалізувати гральний бізнес і видобуток бурштину, посилити відповідальність за тіньове ведення бізнесу.

Гончарук та Милованов повинні до 1 грудня сформувати список підприємств, що не підлягають приватизації і передати Фонду держмайна щонайменше 500 підприємств для малої приватизації. Крім того, вони зобов'язані розпочати підготовку великих компаній до продажу.

Також прем'єр-міністр, віцепрем'єр Михайло Федоров і міністр Кабміну Дмитро Дубілет повинні створити умови для проведення електронних виборів і перепису населення. У Гончарука і Бабак ще є завдання розробити для населення інформаційну кампанію з питань роз'яснення реформи ЖКГ.

До початку зими в Україні також мають забезпечити запуск Митної служби. Це обов'язок не тільки Гончарука і Маркарової, але й глави служби Максима Нефьодова.

До 1 січня 2020 року

Парламент до початку наступного року повинен ухвалити закон про стимулювання інвестиційної діяльності, а також доопрацювати та затвердити нову редакцію Трудового кодексу. Крім того, Зеленський поставив завдання ухвалити державну стратегію регіонального розвитку на шість років.

Міністру інфраструктури Владиславу Криклію належить провести пілотні конкурсні проекти з передачі в концесію портів «Ольвія» і «Херсон», а також забезпечити ухвалення законів про середньострокове планування фінансів для будівництва та ремонту доріг.

Гончарук та Милованов до початку 2020-го відповідають за план з питань дерегуляції та переведення дозвільних документів в електронну форму. Гончарук, Маркарова і Нефьодов повинні забезпечити швидке і прозоре оформлення товарів на митниці, а також запустити «Єдине вікно».

Особисто Гончарук відповідає за кадрове перезавантаження найбільш корупційних органів влади: Держгеокадастру, Держгеонадр, Держекоінспекції, «Укравтодору», «Укртрансбезпеки» і Державної архітектурно-будівельної інспекції.

2019-2020 роки

Відразу кілька чиновників – Разумков, Арахамія, Гончарук, Бабак і міністр юстиції Денис Малюська – відповідальні за завершення процесу децентралізації влади.


04.09.2019 1507
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2804
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20955
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1912
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1307 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2326
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3989

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

627

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2096

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

781

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1377
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

26
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

437
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

964
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

20
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

706
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

709
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

657
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8149
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

710 1
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

844
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2127 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

793