Державне визнання: Академія Івана Золотоустого отримала акредитацію спеціальності "Богослов'я" за освітнім ступенем "Бакалавр"

10 травня 2018 року в Івано-Франківську засновано заклад вищої освіти нового типу – Івано-Франківську академію Івана Золотоустого.

Міністерство освіти і науки України видало Академії Ліцензію на право здійснювати підготовку фахівців відповідно до державних стандартів України в галузі "Богослов'я" за освітніми ступенями бакалавра і магістра.

4 липня 2019 року рішенням Акредитаційної комісії України МОН прийнято рішення про акредитацію спеціальності "Богослов'я" за освітнім рівнем "Бакалавр", пише Фіртка.

"Це державне визнання. Минулого року ми пройшли ліцензування. Тепер на бакалаврат пройшли акредитацію. Це означає, що ми видали цьогоріч нашим студентам дипломи державного зразка. Таким чином, ми виконали державні вимоги, і богослов’я (теологія) визнане, як освітня спеціальність і наука. Фактично, заклад за рік ліцензував два рівні вищої освіти – бакалаврат і магістратуру. Тепер студенти з нашим дипломом бакалавра конкуретноспроможні на ринку  праці та освітніх послуг. До нас на магістратуру можуть поступати студенти з різних спеціальностей. Так само наші студенти можуть вступати на інші напрямки і спеціальності", - пояснив проректор з наукової роботи Олег Білоус.

Івано-Франківська академія Івана Золотоустого – навчальний і науковий заклад., який дає освіту з теології європейського зразка. Більшість викладачів Академії мають закордонну освіту, а випускники – отримують право працювати не тільки у школах, але й ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації, дослідницьких і наукових структурах, органах влади, ЗМІ, релігійних організаціях тощо.

"Це вищий навчальний заклад приватної форми власності, засновником якого є Івано-Франківське Архієпархіальне управління Української Греко-католицької церкви. Заснований заклад за зразком класичних католицьких університетів Європи. Наш заклад унікальний ще й тим, що більшість викладачів мають європейську освіту. У них дипломи закордонних університетів – Римського, Люблінського, Варшавського, Празького, Віденського, Загребського та інших. Середній вік викладачів – 44 роки. Цьогоріч у нас доволі великий набір, на перший курс ми прийняли 30 студентів. А в магістратуру до нас прийшло 25 осіб. Ми даємо кваліфікацію "Бакалавр богослов'я, богослов, вчитель", а на магістратурі відповідно «Магістр» і ще й викладач. Тобто людина має простір для самореалізації – викладати у школі чи у ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації будь-який гуманітарний напрям", - пояснює Олег Білоус.

У планах керівництва Академії вже у наступному навчальному році відкривати і інші гуманітарні спеціальності.


Довідка:

Ідея створення на Прикарпатті закладу вищої освіти нового типу для підготовки фахівців з вищою освітою належить Митрополиту Володимиру Війтишину.

Івано-Франківська академія Івана Золотоустого є приватним закладом вищої освіти. Засновником академії є Івано-Франківське Архієпархіальне управління Української Греко-Католицької Церкви.

Академія є продовжувачем діяльності Греко-Католицької Духовної Семінарії в Станіславові, закритої в 1945 році, Івано-Франківського Теологічно-Катехитичного Духовного Інституту, Івано-Франківської Теологічної Академії та Івано-Франківського Богословського Університету імені св. Івана Золотоустого.

Її мета – надавати глибокі системні знання студентам, виховувати патріотів та здійснювати фундаментальні і прикладні наукові дослідження, запроваджуючи їх у практику.

У 2019 році здійснювався набір фахівців в галузі богослов’я (теології).


07.08.2019 1983
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2802
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20955
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1912
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1307 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2326
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3989

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

627

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2096

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

781

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1377
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

26
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

437
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

964
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

18
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

705
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

709
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

657
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8149
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

710 1
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

844
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2127 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

792