Найпоширеніші запитання від виборців до Едуарда Прощука зі «Слуги народу»

Команда кандидата у нардепи від партії «Слуга народу» Едуарда Прощука отримує велику кількість запитань від виборців, яких цікавлять і загальнополітичні теми й запитання особистого характеру.

Нагадаємо, Едуард Прощук йде у Верховну Раду від партії «Слуга народу» у 85-му виборчому окрузі, куди входять Калуський, Рогатинський райони та частина Галицького. Ми зібрали найпоширеніші запитання до кандидата та відповіді на них.


Чому відомий на Івано-Франківщині підприємець і меценат вирішив йти у політику?

Сьогодні в суспільстві запит на зміни, на нові обличчя. Разом з тим, я розумію: якщо не буде ініціативи, не буде людей, які вболівають за свій край і хочуть його змінити, – то це шлях в нікуди. Тому й вирішив йти у Раду. Я не збираюся емігрувати, тут  виховую дітей і хочу тут жити. Натомість хочу змінити правила гри, щоб вони були такими, як повинні. Я приєднався до команди Володимира Зеленського, бо це можливості, адже він має велику підтримку в суспільстві. Якщо Верховна Рада сформується  за його більшості, що вже видно за соціологічними опитуваннями, - то це шанс справді змінити країну: через законопроекти і формування професійного уряду.

У чому особливість вашої програми кандидата у народні депутати?

Я не хочу вигадувати велосипед. Моя програма – це передусім конкретний перелік запитів від суспільства та від мого округу зокрема, які потрібно вирішити і які стосуються соціальної сфери, оптимізації тарифів для населення, підтримки підприємництва і молодих ініціативних людей. Вирішення екологічної ситуації, покращення транспортної інфраструктури, підтримка соціально-економічного розвитку та багато іншого.

Читайте також: 10 фактів про Едуарда Прощука зі «Слуги народу»

Як ви бачите вирішення проблеми зі сміттям, адже Україна буквально захлинається у ньому? До того ж, є велика кількість стихійних сміттєзвалищ, нема заводів із переробки.

Усі ці питання треба вирішувати за участі експертів, з якими я вже опрацьовую екологічні проблеми. Сміттєпереробних заводів європейського зразка немає ще ніде в Україні. Це колосальна проблема, яку потрібно буде вирішувати вже новому скликанню Парламенту. Перший сміттєпереробний завод побудують у Львові. В Одесі вже завершили проектування аналогічного заводу. Вважаю, що це питання має бути вирішене на загальнодержавному рівні. Щодо сміття, то діючі полігони будемо моніторити на предмет дотримання технології захоронення. 

Штрафи за незаконне вивезення сміття зробимо космічними! Також я буду вимагати проведення рекультивації діючих полігонів у нашому окрузі. Це поки що єдиний більш-менш дієвий спосіб нівелювати негативний вплив відходів. 

Чи є надія, що пенсії зростуть, бо на те, що зараз платять, – прожити неможливо?

Я йду в парламент ще й для того, щоб домогтися від уряду збільшення пенсії. Політики багато розповідають, що пенсію не можна збільшити, бо тоді потрібно збільшувати податки тим, хто працює, або забирати гроші з інших сфер. Але вони забувають, що в нас є багато пенсіонерів, серед яких генерали, колишні високопосадовці, які отримують майже 100 тисяч гривень пенсії! І це в той час, коли лікар або вчителька, які все життя працювали на одній роботі й отримували невеличку зарплату, отримують пенсію менше 2 тисяч гривень у місяць. Це справді ганьба. Величезні пенсії необхідно обмежити, і тоді знайдуться кошти, щоб підняти пенсію іншим. Це кроки, які треба зробити в першу чергу.

Яке у вас бачення розвитку медицини: реформа буде продовжуватися?

Медицина повинна йти на крок попереду: не лікувати хворобу, а попереджати її. Вже є старт медреформи: закупівля ліків без посередників, а напряму; створення мережі сімейних лікарів; також сьогодні діють реальні програми для тих, хто має потребу в медикаментах – «Доступні ліки» та низка інших позитивних змін. Звісно, як і будь-яка галузь, медична сфера потребує постійної уваги. Так само буде проведений комплексний аудит всієї матеріально-технічної бази, буде запроваджено систему обов’язкового медичного страхування. Рівень медицини треба піднімати.

Скільки будете доступні для людей, коли станете депутатом Верховної Ради? 

Коли стану депутатом, я буду доступним щодня, 7 днів на тиждень. Звісно, деколи хотів би поспати і побути з дітьми та родиною (сміється, - ред.), адже я – батько і чоловік. Щоб результативно працювати на окрузі, ми розробили графіки прийому громадян. В нас працюють відкриті офіси у Рогатині та Калуші. Ви можете туди завітати.

Нагадаємо, на Івано-Франківщині працює гаряча лінія Едуарда Прощука зі «Слуги народу». Такий кол-центр працює без вихідних та без перерв з 10:00 до 17:00.

Контактні телефони гарячої лінії: 095 515 61 88, 095 476 97 00, 095 482 42 99, 095 505 29 65, 095 493 77 04, 095 227 67 46. За ними всі охочі зможуть отримати інформацію про Едуарда Прощука зі «Слуги народу», повідомити про проблеми свого населеного пункту чи висловити свої пропозиції з розвитку регіону.

Також у Калуші та Рогатині працюють відкриті офіси Едуарда Прощука. В офісах чекають на людей, які мають цікаві ідеї для покращення життя у своїх селах та містечках. Відкритий офіс працює щоденно. Адреса офісу в Калуші: проспект Лесі Українки, 40, другий поверх. Адреса офісів у Рогатині: вул. Івана Франка, 1, поверх. 3 (міський штаб); вул. Галицька 42-б (районний штаб).


Читайте також:

«Лідерські якості та цілеспрямованість в Едуарда з дитинства», - Ліда Прощук про сина

Відомі люди Івано-Франківщини підтримали кандидата від «Слуги народу» Едуарда Прощука

На Івано-Франківщині запрацювала «гаряча лінія» Едуарда Прощука зі «Слуги народу»

Едуард Прощук об’єднує навколо себе волонтерів

У Калуші та Рогатині розпочав роботу відкритий офіс Едуарда Прощука (фото)

Едуард Прощук йде у Верховну Раду від рідного округу №85


11.07.2019 2925 2
Коментарі (2)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

432
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2977
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21131
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2003
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1517 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2393

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

63

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

742

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2172

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

850
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

180
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

480
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1016
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

178
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

797
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

762
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

698
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8239
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

902 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

897
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2192 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

840