Вибори крізь призму атеїзму

 

Атеїст, у відповідь, чому він відійшов від лона християнства, скоріше за все головною причиною назве зневіру.

 

Він міг прожити роки з ілюзією своєї доброчесності, і, не отримавши від життя всього, за що, власне, і молився, відчувши себе відторгнутим і обманутим, вирішив завчасно обірвати свої зв‘язки із «вищими силами», щоб надати краху своїх очікувань добровільного характеру, а не образливого вигляду, що його просто «кинули».

 

Середньостатистичний віруючий до кінця життя очікує спасіння душі своєї і всередині палко і щиро вірить у своє духовне переродження, проте відкладає його на той самий кінець віку. Тому ззовні він нічим не відрізняється від атеїста, хіба що може перехреститися мимохідь перед церквою чи піти з сім‘єю святити паски, бо «такий звичай». Але прокидаючись в неділю вранці і зважуючи на те, яким солодким може бути сон в найближчу годинку-дві, він повертається під теплу ковдру, залишаючи собі віру в серці, а службу – на інший раз. Зрештою, до спасіння ще часу багато, а на літургії людей і без нього вистачить.

 

До чого ж тут політика і, тим паче, такий злободенний її вимір, як довгоочікувані вибори?

 

Все б нічого, якби становище електорату до болю не нагадувало ці релігійні приклади. Зневіра – почуття, що традиційно залишає 40% українців останню неділю жовтня у затишних домівках, що радше пояснюватимуть, який мізерний їхній голос по відношенню до всіх інших, і що взагалі, навіть якби вони пішли, це нічого не змінить, голосувати нема за кого і «Минулого раз ставили галочку - і чого добилися? От така у нас держава!»

 

Справді, як би це не було сумно, ще не раз повторюватимуть у різних репертуарах слова Висоцького «Я Родину свою люблю, но государство - ненавижу!». Але  держава у свідомості людей - це влада. І в реальності, у більшій  мірі, - це влада. І, якщо ми вже так боремося за демократію (хоча важко назвати боротьбою активізм «кухонних політологів» чи гарячі дискусії при застіллі, що заїдаються холодцем і запиваються тим, що поміцніше), то чому не граємо за її правилами? Адже можливість цю владу обирати і є фундаментальною засадою демократії. І, обираючи її, ми обираємо, якими бути нам, адже теза «держава-це я» набуває все більш актуального значення, поступово віддаляючись від свого далекого монархічного контексту.

 

І якщо ми кажемо «Всі вони однакові», то хіба це не  значить, що ми - такі ж неспроможні, як і наші попередники, які не зробили свого внеску, щоб змінити поняття «люди для держави» на «держава для людей»?

 

І якщо ми живемо в пасивному очікуванні кращої еліти, то чи не варто визнати, що отримуємо переважно те, чого  заслуговуємо? Бо, розпочинаючи античними ідеалами Платона й Арістотеля і закінчуючи демократичними цінностями сучасності, ті, що стоятимуть за штурвалом суспільно - політичного життя, повинні бути «кращими з-поміж рівних».І поки ми не зрівняємося у своїй культурі до західного зразка, поки не спалимо мости, які з‘єднують нас оновлених із рабами минулого, і не станемо твердо, не плутаючися в просторових орієнтаціях, не будемо гідними справжніх лідерів.

 

І якщо ми вважаємо, що нема перспектив, то що заважає нам вдосконалити себе, вирости духовно, виховати своїх дітей свідомими і зайняти місця тих, що їх, на нашу думку не заслуговують?

 

І якщо ти, саме ти, що звик отримувати все чужими зусиллями / руками/ підписами, вважаєш, що хтось не виконав обіцяних тобі вимог, то яке право маєш про це говорити ти, який їх не висував?

 

Тому, прокинувшися в неділю зранку, не зважаючи на похмуру погоду, на біль у горлі чи голові, на стоси нерозібраних за тиждень чи навіть більше справ, візьми маленьку книжечку із витисненим  «ПАСПОРТ», відкрий і глянь, що на сторінці із твоїм прізвищем і датою народження не йдеться ні про твої досягнення, ні про твій характер. Там не пише про те, скільки ти заробляєш і яку музику слухаєш з 16-и років. Там просто вказано, що ти – українець. І це значить більше, ніж усе, перечислене вище.

 

Тому піди на найближчу дільницю, дай можливість своїй свідомості провести сповідь і зробити вибір, за який тобі не буде соромно, і повертайся у свій вихідний день. Хто знає, може саме він – початок відродження твоєї віри?


Автор: Христина Парандій


Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

2823
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1245
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1162
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2355
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3789
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2796 8

Забобони  або марновірство  це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

70

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1024

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

862

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

814
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

96
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10500
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

95
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

420
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5501
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1214
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

604
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

443 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

878
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

763
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

816