Пси брешуть, а робота йде. Хто й чому пліткує про Грабовецького?


В останній тиждень перед виборами нагромадження чуток і пліток, що їх зазвичай у передвиборчій кампанії називають «брудом», сягнуло апогею. Дійшло до того, що окремі претенденти на парламентське крісло відверто брешуть на публічних виступах та в пресі. І з владних трибун поширюють, наче базарні пліткарки, наклепи на конкурентів. Кого найбільше побоюються у виборчій боротьбі, того й обмовляють.

Лідер серед кандидатів в народні  депутати по 86-му виборчому округу Володимир Грабовецький розповів, звідки у пліток про нього ноги ростуть і як є насправді.

За батьківську віру
Що найбільше шанується в  Галичині? Вірність батьківській вірі. Це небезпідставно. Саме віра визначає наш світогляд. Християнські цінності для віруючої людини є тим непохитним фундаментом, на якому будується все життя – родина, дім, виховання дітей, ставлення до роботи, відповідальність за свої слова, стосунки з іншими людьми. Християнин не буде свідомо обманювати людей, не буде злословити і обмовляти, не пліткуватиме – бо знає, що це гріх від Бога. Він буде чесно і відповідально робити свою роботу – бо знає, що тримає відповідь за все зроблене перед Богом і перед людьми. До Бога християнин звертається в молитві, приймає його за посередництвом сповіді і причастя. І робить це для свого серця, задля своєї душі. А не на показ, щоби демонструвати знання обрядів людям у церкві.

«Мені переказували, що опоненти по виборах усюди, де бувають, пліткують, наче я якийсь там сектант, – каже Володимир Грабовецький. – Я ставлюся до їхніх потуг піднятися на цій брехні досить іронічно. Бо люди, з якими я спілкуюся, з якими зустрічався, які знають мою родину, друзів, оточення, знають, що Грабовецькі – сім’я християнська».

Володимир Грабовецький – третя дитина в сім’ї. Його назвали, як розповідає мама Галина Василівна, на честь славетного давньоукраїнського князя – хрестителя України-Руси. Малого охрестили в Надвірній. Попри складні часи, а було це у 1977-му, та можливі ускладення з «райкомом», батьки розсудили мудро: будь-яка влада – минуща, а Бог є вічним.

Своїх двох діток – сина Михайлика, якому виповнилося два роки, і дочку Марічку, якій уже чотири місяці, – Володимир та Юля Грабовецькі охрестили невдовзі після народження.

«Не буду вдаватися до екскурсу в історію становлення Української Церкви, але відзначу, що я особисто є прихильником ідеї створення Єдиної помісної церкви в Україні. Як про це говорили патріарх Української православної церкви Київського Патріархату Філарет та глава Української греко-католицької церкви Святослав», – підкреслює Володимир Грабовецький. І додає, що в теперішній час, коли в Україні відчувається жорсткий тиск «русскава міра», допомога рідній церкві, рідній батьківській вірі є обов’язком кожного українця-християнина. І цей свій обов’язок Грабовецький виконує щиросердечно.

Для рідного краю
«Для мене батьківський дім завжди був і є найкращим місцем у світі. Тут – знайомі до кожного сантиметра двір і вулички, друзі дитинства, рідні люди. І тому я повернувся. Вернувся домів», – каже Володимир. Після Києва, де вчився під опікою старшого на 16-ть років брата Ярослава і де починав діяльність юриста та започаткував приватну адвокатську практику, у 2009-му повернувся в Надвірну.

«Мене тоді вразило, що і в рідному  місті, і в селі, та й скрізь, куди не кинь оком, були якісь негаразди, – продовжує чоловік. – У лікарнях не вистачало ліків і обладнання, у школах – навчального приладдя, комп’ютерів і книжок. У селах на автобусних зупинках часто не було навіть навісів від дощу… Проблеми були всюди. Якщо в містах побут виглядав ще більш-менш налагодженим, то по селах усе ніби застигло в минулому сторіччі…» Бажання покращити ситуацію довкола, бажання допомогти наштовхнулося на бюрократію державної машини. Установи – лікарня, школа, дитсадок, – не мали права приймати подарунки від приватних осіб, бо тоді ними починали цікавитися податкова та УБОЗ.

Вирішення проблеми підказав шкільний товариш Юрій Дерев’янко – запропонував іти працювати співголовою в свій Благодійний фонд. Так, із 2010 року Володимир Грабовецький є куратором роботи фундації у Долинському, Рожнятівському, Богородчанському районах і Болехівській міській раді. На сьогоднішній день більше 250 закладів, серед яких медичні, освітні, спортивні та дошкільні, отримали підтримку Фонду за сприяння Володимира Грабовецького. Плюс безплатна юридична допомога у громадських приймальнях, які були відкриті в районних центрах області.

«Окремі люди цікавляться, чиїм коштом працює Фонд, – не боїться бути відвертим кандидат у депутати. – Відповідаю: все – чисто. Це гроші, чесно зароблені нами і нашими друзями-однодумцями. Вони є задекларовані, з них сплачені всі податки». Зрозуміло, що в інакшому випадку – з українськими «поліційними» державними органами, – Фонду попросту би не було. І не було би півтори тисячі відвойованих справ для «дітей війни», як і мультимедійних центрів та нових парт у сільських школах, нових машин «швидкої допомоги» та реанімаційного обладнання в лікарнях, видань сучасних письменників у багатьох сільських бібліотеках. «Все це вже працює для людей», – констатує Володимир Грабовецький.

Слово за громадами
 «Ми, я маю на увазі Фонд, пережили вже не одні вибори – працювали, працюємо і надалі будемо працювати, – каже Володимир Грабовецький у відповідь на закиди про передвиборчу активність. – Маємо звертання про підтримку від багатьох установ. Люди чекають, щоби після виборів відновити з нами співпрацю. Дитячим садкам і далі потрібні сучасні меблі, іграшки і нові плити на кухню. Багатьом школам потрібно оновити комп’ютери, закінчити заміну вікон. На зустрічах у містах і селищах просять допомогти із дитячими ігровими майданчиками, зі спортивними майданчиками для школярів. Спілкування з людьми під час виборчої кампанії дозволило не тільки конкретизувати депутатську програму, але й більш ефективно спланувати подальшу роботу Фонду».

Що ж стосується роботи в парламенті, то тут Володимир Грабовецький бачить себе захисником інтересів місцевих громад. І саме тому виступає за скасування депутатських привілеїв і впровадження механізму відкликання громадами своїх депутатів. «Депутати, обрані громадою, повинні бути відповідальними перед нею, – вважає кандидат. –Бездіяльні або недобросовісні депутати – політичні перешиванці, – повинні бути відкликані з парламенту. В такому випадку народні обранці будуть працювати на громаду. А значить – і на Україну». Ще одна гідна відповідь конкурентам, які оббріхують усіх довкола «тушками», не пропонуючи виборцям нічого конкретного.

П’ять основних постулатів програми кандидата в народні депутати України Володимира Грабовецького не залишають каменя на камені від побрехеньок його недоброзичливців. Грабовецький іде до Верховної ради з такими переконаннями: імпічмент Януковичу, люстрація влади, можливість громадам відкликати депутатів, розширення прав місцевого самоврядування і зменшення впливу виконавчої вертикалі влади, а також захист усього українського – мови, культури, віри.

Підтримуючи програму Володимира Грабовецького, за тиждень до виборів довкола нього об’єдналися шість незалежних кандидатів у депутати 86-го округу.


25.10.2012 1071 3
Коментарі (3)

Іван 2012.10.25, 16:47
Володя тримайся громади з тобою
Марко 2012.10.25, 17:24
"пси брешуть..." це не про Софрона Мудрого, випадково?)))))
Комар 2012.10.25, 17:35
ага, особливо ті, що з "Вечірнього Франківська"
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

2823
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1245
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1162
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2355
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3789
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2796 8

Забобони  або марновірство  це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

70

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1024

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

862

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

814
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

96
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10500
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

95
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

420
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5501
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1214
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

604
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

443 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

878
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

763
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

816