Преса про супермаркет "Велмарт", Табачника та освіту

 

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 9 по 15 березня 2012 року.

 

Галицький Кореспондент

Перевірка одного з найбільших супермаркетів міста Івано-Франківська зайняла майже три години, але вони були того варті. «ГК» виявив у «Велмарті» чимало порушень, на які варто звернути увагу покупцям, та дізнався від керівництва магазину, що зіпсовані, смердючі продукти можуть лежати на прилавках – щоби покупець мав вибір. Детальніше в першосторінковому матеріалі газети «Війна за якість. «Велмарт» з продовження на 5 сторінці.

Голова українського товариства в Республіці Карелія, уродженка Івано-Франківська Світлана Рукавишникова розповіла як українцям в Росії вдається триматися національних коренів і берегти рідну мову на 7 сторінці під заголовком «Світлана Рукавишникова: «На жаль, Україна нам нічим не допомагає».

Чому, перетнувши західний кордон, люди почуваються безпечніше та комфортніше ніж в Україні шукайте відповідь в тексті «Польща: близька і далека» на 8 сторінці.

До Дня міста Івано-Франківська у Пасажі Гартенбергів буде виставлено унікальну панораму битви під Жовтими Водами франківського скульптора Ярослава Булки. Детальніше на 16 сторінці в матеріалі «Час зупинитися під Жовтими Водами».

Свій розквіт судноплавство на Дністрі пережило в епоху Австро-Угорщини. Але ще до 70-их років минулого століття на ріці можна було побачити баржі, катери та теплоходи. «Дністровська флотилія» - на 19 сторінці.

«Сміх – це те, що об’єднує не залежно від чину, місця та політичних поглядів» - вважає дует «Кролики» на 21 сторінці.

 

Репортер

Два роки тому цей чоловік очолив міністерство освіти і науки. Його призначення викликало бурю протестів, які не стихають і нині. Тож куди за два роки заїхала українська освіта читайте на першій шпальті під заголовком «Табачник проти освіти» з продовженням на 7 сторінці.

Людиною тижня за версією «Репортера» став Назар Павлів. «Прикарпатський стронгмен вкотре вразив Україну. В ефірі всеукраїнського телешоу він двічі протягнув два автобуси: спочатку порожні, потім з пасажирами. Судді винукнули «Так!», Назар відповів: «Слава Україні!» - йдеться на 3 сторінці.

Про те, чи справді аж так потрібен франківським підприємцям місцевий «Оскар» дізнавайтеся на 5 сторінці в тексті «Тріумф-2011».

«Чиї ліфти або Справа на мільйон» - як Івано-Франківський виконком натужно шукав і майже знайшов крайнього у ліфтовій проблемі на 6 сторінці.

Краєзнавчий музей готується до нової виставки в рамках проекту «Врятуймо скарби разом!». Три роки тому музей відкрив Україні унікальні, досі не відомі ікони XVIII – XIX століть. Ідея проекту належить реставратору Валерію Твердохлібу. Детальніше на 18 сторінці в тексті «Той, що «лікує» ікони».

У 50 років він відкрив у собі художній хист, побував церкву і врятував дружину. «Міні-церква від агронома» на 19 сторінці.

 

Західний Кур’єр

Чи існуватиме ЗНО в Україні ще хоч кілька років з’ясовували журналісти тижневика на першій шпальті під заголовком «Вступна кампанія» з продовженням нам 5 сторінці.

«Станиславів проти Івано-Франківська»: чи варто повертати місту стра назву? Про це читайте на першій сторінці з продовженням на 4-ій.

Мистецтву нині бракує красивого тіла. Художники розшукують натурників. Втім у бюрократичних паперах ця професія звучить геть не романтично – демонстратори пластичних поз. «Шерш ля фам: 90-60-90 – не обов’язкові» - на 14 сторінці.

 

Галичина

«Навчальні програми набирають рекордну кількість предметів, а підручники все більш схожі на ребуси» - йдеться на першій сторінці газети під заголовком «Школа відрази?» з продовженням на 8 сторінці.

Образно кажучи, строкатими виявилися за результатами лабораторних досліджень у ДП «Івано-Франківськстандартметрологія» звично білі на вигляд молоко і сметана, зразки яких журналісти купили в івано-франківських магазинах. Про це детальніше на першій сторінці з продовженням на 4 в статті «На чому дурять споживача».

Днями Прикарпатський університет підписав угоду про співпрацю з Карловим університетом Праги. Детальніше на 3 сторінці в матеріалі «Чеський вектор ПНУ».

Фронтмен гурту «ВВ» перед недавнім концертом в Івано-Франківську зустрівся з журналістами «Галичини». «Країна мрій Олега Скрипки» на 15 сторінці.


15.03.2012 2493 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1045
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2776
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

962
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1025
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1029 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3077 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

877

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

766

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

370

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1081
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

130
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2327
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1138
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

440
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15059
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7373
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

805
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

371
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

282
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

371
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

646
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1101