«Пацієнти можуть виспатися без болю». Професор ІФНМУ Іван Тітов про сучасні методи лікування больового синдрому

З початком повномасштабної війни на кафедрі анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, яка й раніше займалася науковими дослідженнями, пов’язаними з вивченням і лікуванням болю, виникла потреба створити групу протибольової терапії.

Головним завданням цієї групи стало забезпечення якісного знеболення, насамперед військовим, пораненим і травмованим пацієнтам.

Про це журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри Іван Тітов.

За його словами, до складу групи увійшли досвідчені лікарі-анестезіологи — асистенти кафедри Сергій Колосовський, Іван Кіндяк та Олег Білас

«Разом вони взяли на себе відповідальність працювати з пацієнтами, у яких больовий синдром виражений і стійкий до загальновідомих методів лікування», — каже медик.

Професор Іван Тітов пояснив, що досягти адекватного знеболення лише фармакологічними засобами при тяжкому больовому синдромі складно, а часто й неможливо. Тому в їхній практиці активно застосовують сучасний метод — регіональну анестезію під ультразвуковим контролем.

«Олег Білас освоїв ці методики під час клінічних стажувань у госпіталях Львова, Харкова, Києва та Вінниці.

Завдяки цьому їхня команда почала широко використовувати регіональну анестезію для верхніх і нижніх кінцівок, площинні блоки та їх комбінації, що дозволяє забезпечувати знеболення під час операцій та в післяопераційний період», — уточнив професор.

Іван Тітов ділиться, спершу працювали в лікувальних закладах Івано-Франківська — зокрема, в обласній клінічній лікарні та міській клінічній лікарні №1, а згодом почали надавати допомогу і в інших медзакладах області за запрошенням колег.

«Основна мета — усунути ті види больового синдрому, які не піддаються медикаментозному лікуванню, зокрема нейропатичний або так званий фантомний біль. Такий біль виникає у ділянках ампутованих кінцівок, які пацієнти продовжують відчувати, часто як нестерпний.

Виявилось, що поєднання регіональних методик знеболення, яке виконують під ультразвуковою навігацією, дає дуже хороші результати.

У порівнянні з медикаментозним полікомпонентним підходом — який включає анальгетики, снодійні, антипсихотичні засоби, транквілізатори, прегабаліни — комбінація мультимодального знеболення разом із регіональною анестезією дає найкращий ефект. Пацієнти перестають страждати від болю».

Лікар каже, особливе значення має використання сучасних анальгетиків і місцевих анестетиків. Зокрема, серед українських препаратів особливо виділяється ропівакаїн, який виробляє вітчизняна фармацевтична компанія. 

«Препарат показує відмінні результати за ефективністю та безпечністю, тому команда орієнтується на цей новітній, безпечний і тривалодіючий засіб.

Одна блокада з ропівакаїном забезпечує знеболення протягом 18–24 годин без потреби в додаткових медикаментах, що дає чудовий клінічний ефект.

Пацієнти позитивно сприймають цей метод, оскільки він дозволяє їм перепочити й виспатися без болю», — підкреслив Іван Тітов.

Більше читайте у матеріалі: «Війна принесла нові медичні виклики»: як в Івано-Франківську борються з больовим синдромом у поранених (ФОТО)


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Війна загострила проблему: як працює лабораторія сну в Івано-Франківську (ФОТО)

"Реакція психіки, схожа на те, як тіло реагує на сильний удар", — психіатр Михайло Пустовойт простими словами про ПТСР

В ІФНМУ триває міжнародна конференція «Виклики психіатрії в умовах війни. Затяжна реакція горя та депресивний розлад»


Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

625
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3231
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21333
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2122
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1600 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2482

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

434

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

280

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

873

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2280
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

292
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

570
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1116
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

274
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

893
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

861
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

772
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8354
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

446
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1277 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2296 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1005