Норвегія фінансує новий проект у гуцульських Карпатах

 

З лютого цього року на території Яремчі стартували три нових міні-проекти в рамках «Збереження та стале використання природних ресурсів Українських Карпат» Всесвітнім фондом природи (WWF) за фінансової підтримки уряду Норвегії.


Виконавцями міні-проекту під назвою «Гуцульщина сакральна» є Туристична асоціація «Карпати Еко-Край» та Карпатський НПП. Проект передбачає розробку та популяризацію  етно-пізнавального маршруту, який включає відвідування дерев’яних церков, так званої гуцульської школи народного будівництва та інших визначних духовних пам’яток, які приваблюють туристів своєю автентикою та молитовним духом.

 

Такий проект має стати візитівкою регіону і КНПП, допоможе власникам зелених садиб у організації своїм відвідувачам насиченого та змістовного відпочинку. Крім цього, даний етно-маршрут у подальшому міг би стати однією гілкою інших подібних маршрутів, які охоплюють усю етнічну територію Гуцульщини.

 

Проект «Гуцульщина сакральна» включає в себе розробку екскурсії нового маршруту, випуск інформаційної брошури з описами та фотоілюстраціями гуцульських церков Яремчі, розташованими на території КНПП. Основні відомості про гуцульське сакральне будівництво в брошурі будуть перекладені англійською, що значно розширить кількість відвідувачів поза межами України, повідомляє сайт zaholovok.

 

Наступним важливим кроком у роботі даного проекту є виготовлення промоційного відеоролику, який коротко розповідав би про риси сакрального будівництва в Карпатах, знайомив би з пам’ятками архітектури на цій території, а також інформував глядачів про Карпатський  НПП, туристичну асоціацію «Карпати Еко-Край».

 

Презентація новоствореного маршруту із залученням представників громади, органів місцевого самоврядування та ЗМІ  допоможе в рекламній кампанії маршруту, а підсумком  проекту стане екскурсія етно-маршрутом «Гуцульщина сакральна».

 

Виконавцями міні-проекту під назвою "Вершина Маковиця чекає на тебе" є  громадська екологічна організація "Еко-плай"та Карпатський НПП.

 

В рамках проекту плануються наступні заходи: облаштування площадки з каменю, облаштування сходів з каменю на крутих підйомах, прочистка маршруту та маркування, виготовлення інформаційних стендів та вказівників. Відновлення потенціалу даного маршруту є досить важливим для розвитку екологічно зорієнтованого туризму, соціальної й екологічної стабільності регіону.

 

Виконавцями міні-проекту під назвою "Сприяння сталому розвитку природоохоронних територій шляхом підвищення інформованості про них» є Івано-Франківська регіональна фундація «Карпатські стежки», Карпатський НПП,  природний заповідник «Горгани» та ТОВ «Карпати. інфо».

 

Ідея проекту полягає у виданні атласу на оновленій картографічній основі, який би охоплював територію Карпатського НПП, ПЗ «Ґорґани» і частково Карпатського біосферного заповідника, де буде розміщена найновіша інформація про дані природоохоронні об’єкти з акцентуванням на різниці між ними, а також між ними і звичайними територіями.

 

В даному атласі туристична складова відображатиметься у вигляді туристичної карти регіону з сіткою GPSта показом меж природоохоронних територій, а в описовій частині подаватиметься узгоджена з адміністраціями природоохоронних установ екологічна та туристична інформація, - повідомили в Міністерстві екології та природних ресурсів України.


06.03.2012 2381 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1101
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2807
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

980
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1040
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1043 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3110 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

905

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

779

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

371

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1095
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

153
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2349
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1149
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

453
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15071
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7384
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

819
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

380
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

291
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

381
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

660
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1114