Народне Євро розпочнеться з Прикарпаття

 

В межах підготовки та проведення Євро-2012 на Прикарпатті 21-22 квітня стартує іміджева програма України – перший Благодійний міжнародний фестиваль футболу «Великий м’яч», який мандруватиме містами України та Європи.



Головна мета фестивалю – об’єднати людей, які люблять футбол, навколо культурних і духовних цінностей для спілкування, взаєморозуміння, вирішення соціальних проблем, створення дружньої атмосфери і позитивних емоцій під час підготовки і проведення футбольних чемпіонатів. Тому гасло заходу  – «Футбол об’єднує».



«Ідея фестивалю народилася на Прикарпатті. Саме цей писанковий край, духовна сила, краса та творча енергія українського народу надихнули мене на створення фестивалю «Великий м’яч» та футбольних булав як духовного фактору українського народу. Саме тут близько 150 священиків різних конфесій благословили та освятили фестиваль і зав’язали перші вузлики на футбольному килимі миру. Як бачите, наш проект починався з народу і з народом, тому його недаремно українська преса охрестила – Народне Євро», – наголосив засновник Благодійного Фонду «Творча Україна ХХІ сторіччя», автор і співзасновник фестивалю «Великий м’яч» Раґулі Власідзе.



Родзинкою свята є Великий м’яч, який вдвічі більший за звичайний. Він «народився» у Харкові, над його розробкою три тижні працювали найкращі місцеві майстри. Його унікальність і в розмірі, і в дизайні. Це красиві теплі орнаменти – елементи писанок неперевершеного українського майстра, відомого на весь світ Тараса Городецького. Автор у своїх роботах гармонійно поєднував трипільську символіку, сокальські і космацькі мотиви. Композиційна вишуканість, надзвичайно багатий малюнок і колористика, найдосконаліша техніка виконання – все це характерне роботам майстра Городецького, а тепер фрагментарно втілене у футбольному витворі. Ще одна особливість Великого м’яча – те, що він викликає виключно позитивні емоції. Навіть дорослі, тримаючи у руках м’яч, посміхаються.



Під час фестивалю 12 дитячих та 24 дорослих команди зіграють у Великий м’яч. Правила гри дуже прості: грають дві команди по 6 осіб. Грати можуть усі бажаючі, незалежно від статі чи віку. Гра триває 2 тайми по 7 хвилин кожен, за правилами міні-футболу. Дитячі команди формуються з дітей віком до 10 років.



Під час фестивалю постійно працюватиме «Творче містечко», де діти та дорослі зможуть відвідати безкоштовні майстер-класи, та «Кулінарне містечко», в якому можна буде скуштувати смачні страви народів світу. «21-22 квітня у місті Івано–Франківськ ми розпочнемо фестиваль. Заплановано багато цікавих заходів, наприклад, кожен бажаючий зможе стати частинкою історії, зав’язавши свій вузлик на Футбольному килимі миру, що увійде до Книги рекордів Гіннеса та стане унікальним експонатом музею Світового футболу. Ми спробували організувати фестиваль таким чином, щоб цікаво було і дітям, і дорослим. Постійно працюватиме «Творче містечко», де можна буде відвідати більше 20 безкоштовних майстер-класів; «Кулінарне містечко», в якому пропонуватимуть смачні страви. Молодь запрошуємо на грандіозну OPEN AIR вечірку «Футбол об’єднує». Другий фестивальний день завершиться постановкою «Футбол об’єднує» від театру тіней «Див», – розповіла адміністративний директор фестивалю Ольга Галабала.



Фестиваль стане яскравим дійством, під час якого усі охочі зможуть доторкнутися до унікального мистецького витвору – Великого м’яча, а також взяти участь у Народному Євро зі своєю футбольною командою.

 

З Івано-Франківська фестиваль помандрує містами України та Європи: Харків, Львів, Київ, Донецьк, Рим, Берлін, Париж, Лондон, Варшава, Москва, пише ukraine2012.gov.ua.


18.04.2012 2504 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1064
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2788
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

969
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1029
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1036 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3087 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

885

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

769

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

370

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1083
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

137
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2332
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1141
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

441
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15061
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7377
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

809
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

372
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

284
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

372
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

649
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1104