Калуський хокей: імітація розвитку

 

Ще до недавнього часу у калушан, які слідкують за виступами ХК «Калуш» у Західно-українській хокейній лізі, могло скластися враження, що у місті успішно розвивається хокей і у нас є непогані перспективи щодо розвитку цього виду спорту. Однак останнім часом команда почала програвати і втратила свої лідируючі позиції. Чому так сталося? Голова федерації хокею області, президент спортклубу «Олімпія» Ярослав Дорош вважає, що на це є ряд вагомих причин.

 

— Насамперед хочу сказати про головне. Керівництво міста за рахунок малих дітей хоче створити враження, що навіть без будь-якого фінансування, належної уваги хокей у місті може успішно розвиватися. Але, як відомо, щось із нічого не буває. Свого часу в Калуші була досить перспективна команда «Олімпія», у хокейних секціях тренувалися близько 120 дітей. Було щонайменше 30 хокеїстів, які конкурували за потрапляння в основний склад команди. Але це потребувало фінансування з боку міста — хоча б 250 тис.грн. на рік. Та навіть половини цієї суми могло вистачити на найнеобхідніше. Можливо, не вдалося б придбати таку кількість хокейної амуніції, як планували, але могли б харчувати юних спортсменів, створили б умови для занять в басейні, спортзалі. Словом, заохотили б дітей до серйозних, систематичних занять хокеєм.

 

Коштів на хокей у міста не знайшлося. Тому нинішній ХК «Калуш» існує завдяки батькам юних хокеїстів, громадській організації «Білі ведмеді», яку очолює депутат міськради Василь Гордій, а також тренеру, який за мого сприяння одержує зарплату в одній з Івано-Франківських спортшкіл. Але все це лише мала дещиця від необхідних потреб. В команді немає атмосфери дисциплінованості, контролю. Хто хоче чи може — приходить на тренування. З іграми те ж саме: хто прийшов — той грає. Кому дали щось із хокейної амуніції — кому сказали, щоб купував сам. Хокеєм сьогодні займаються не більше 40 чоловік (хоча на папері можуть показати 60-80). Це неправильно. Всі повинні бути в рівних умовах, і я раніше слідкував за тим, щоб цей принцип зберігався. Крім того, у команді не можуть грати самі діти. Мають обов’язково бути 5-6 дорослих хокеїстів, у яких ці діти переймали б досвід, загартовувалися психологічно, не боялися силового хокею.

 

Був час, коли я пропонував створити в Калуші всеукраїнський хокейний інтернат з залученням високопрофесійних тренерів, що дало б потужний поштовх розвитку хокею в місті. Були цілком конкретні варіанти, як це зробити, в тому числі і з допомогою фінансування не тільки з області, а й з Держкомспорту України. Все-таки для того, щоб витримувати навантаження на хокейному майданчику, потрібно слідкувати, щоб діти вчасно і калорійно харчувалися, дотримувалися спортивного режиму. Однак керівництво міста не спромоглося не лише організувати інтернат, а навіть не відкрило хоча б відділення хокею в одній із спортшкіл міста. Хоча відповідні листи надходили і від Президента федерації хокею України Анатолія Брезвіна, і від генерального секретаря федерації Сергія Коваля. У Калуш приїздили й інші керівники федерації хокею з пропозиціями якось раціональніше використовувати льодову арену. Тоді б міг з’явитися реальний шанс перебрати льодовий палац на баланс міста. Але реакції не було ніякої. З мене просто посміялися. Зате сьогодні вже всі розуміють, що іншого шляху немає. Льодова арена з міста нікуди не дінеться і треба розумно нею користуватися. Можна і гроші заробляти. Приїздила ж сюди на збори двічі збірна України з хокею. Залишила тут, до речі, 60 тис.грн. Немалі кошти можна заробляти й на проведенні хокейних турнірів.

 

Сьогодні відбувається чергова імітація бажання щось зробити з хокеєм в області. Розпорядженням голови Івано-Франківської ОДА Михайла Вишиванюка створена робоча група, яка до 22 квітня має надати свої пропозиції щодо можливих шляхів створення обласної ДЮСШ та професійного клубу з хокею, а також джерел їхнього фінансування. У цю групу увійшли Калуський міський голова Ігор Насалик, гендиректор ТОВ «Карпатнафтохім» Сергій Чмихалов, директор ДП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» Руслан Гайда та ще кілька чоловік. До речі, Р.Гайда — це так званий самопроголошений голова федерації хокею області, про якого навіть не здогадуються у Федерації хокею України, зате який має сприяння обласного керівництва. Втім, це сприяння ніяк не допомогло, коли він провалив створення професіонального хокейного клубу «Цунамі», який мав виступати у професійній хокейній лізі в чемпіонаті України (не було навіть проведено загальноприйнятого медогляду гравців), а потім ще й провалив участь цієї команди у чемпіонаті ЗУХЛ. Крім цього всього, ним, по суті, був зірваний чемпіонат області з хокею, який вже розпочався за участі двох калуських команд — «Калуша» і «Олімпії» та команд з Коломиї, Снятина, Заболотова, Бурштина. Він також не організував жодного дитячо-юнацького турніру з хокею.

 

Звідси запитання: чого можна чекати від таких організаторів? І, зрештою, всі ми знаємо, що буває, коли в однієї дитини сім няньок. Ще досить свіжий у пам’яті випадок, коли подібні «сім няньок» за ініціативи того ж М.Вишиванюка обіцяли підняти з фінансової ями футбольне івано-франківське «Прикарпаття». В результаті всі дивилися один на одного поки це не зробив «Карпатнафтохім». Отже, щоб ідея втілювалася в життя, потрібні професіонали, якщо хочете, справжні ентузіасти, які готові вкладати у хокей чималі кошти. І має бути один відповідальний за цю справу. Інакше буде дуже прикро, якщо ця чергова акція проголошена лише для того, щоб заспокоїти людей, які вболівають за розвиток хокею в регіоні.

 

Дзвони Підгір'я


17.03.2012 2525 1
Коментарі (1)

Петро 2012.03.17, 15:02
Навіщо вам був той льодовий палац, якщо ви його не можете утримати? А тепер розказуєте, що хтось вам має дати гроші. Про фінансування треба було думати наперед, а не ставити всіх перед фактом.
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

962
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2750
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

951
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1018
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1019 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3055 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

867

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

758

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

368

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1075
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

114
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2311
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1134
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

434
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15051
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7364
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

800
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

361
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

273
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

363
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

639
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1096