Івано-франківська преса про чудотворну ікону, День міста й пологи вдома

 

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 19 по 26 квітня 2012 року.


Галицький Кореспондент

 

Цього тижня журналісти «Галицького кореспонденту» зайнялися полюванням на нітрати, які містяться в свіжих овочах і фруктах. Порівняли продукцію місцеву й закордонну. Як запевнили журналістів у міській державній лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи, нітратів у овочах і фруктах немає тому, що вони кожного дня чітко моніторять ситуацію й не дозволяють неякісній продукції потрапити на прилавки центрального міського ринку. Детальніший матеріал про експерименти й їхні результати читайте на 7 сторінці.

 

Думки з приводу майбутнього Української держави висловлює відомий громадський діяч Богдан Гаврилишин.  Його інтерв’ю «Вірю, що Україна стане нормально державою» читайте на 8 сторінці видання.

 

Розповідає видання також про чудотворну ікону Матері Божої Ласкавої Станиславівської, яку знайшли під час останнього етапу реконструкції Катедрального Святопокровського собору УАПЦ (в народі «голуба церква»). Про те чим є ця ікона для франківців, як її знайшли і чи це оригінал на 20 сторінці розповідає голова парафіяльної ради Петро Глухий.

 

Про щасливі історії з життя обездолених івано-франківських тварин читайте  на сторінці 23 у матеріалі «Дім Сірка – щасливі історії».

 

Репортер

 

У топ-тему чергового номеру «Репортера» потрапила тема міських фонтанів. В Івано-Франківську нині є шість фонтанів, кожен з цікавою історією. Недавно їх запустили після зимової перерви. Та схоже з туристичної принади та гордості міста вони перетворюються на непосильний тягар. На разі фонтани потребують грошей.

 

Домашні пологи в Україні поза законом. Незважаючи на це деякі жінки народжують вдома. Чого бояться майбутні матері, а також про переваги і ризики пологів поза лікарнею дізнавалися журналісти видання.

 

 

Ще однією болючою темою для франківців є електронан реєстрація дітей до ДНЗ. На разі, завершилася перереєстрація. Та замість зручності деякі батьки взагалі втратили чергу. Чому так сталося і чим закінчиться, читайте в газеті.

 

Західний кур’єр

 

Відзначення ювілею Івано-Франківська відрізнятиметься від попередніх святкувань і започаткує нові традиції - про це у першосторінковому матеріалі «День міста – по-новому».

 

Про скандал навколо скверу на вулиці Миру й відчайдушні дії мешканців сусідніх будинків читайте на 3 сторінці видання.

 

Інтерв’ю з директором Івано-Франківської обласної філармонії Анедрієм Савкою можна прочитати на 19 сторінці. В контексті фестивалю «прикарпатська весна», який цими днями проходить у філармонії, керівник ділиться своїми думками стосовно майбутнього українського мистецтва, розповідає про нову систему продажу квитків, про закордонні гастролі творчих колективів й остерігається того, щоб мистецтво не перетворилося на декоративний елемент розкоші.


Галичина


Питання нічийних лісосмуг у селі Задністрянськ Галицького району журналісти винесли на першу шпальту номера. Стаття є відгуком на звернення мешканців села, які виступають проти нищення придорожніх дерев, які хоч трохи покращують екологію й без того забрудненого села неподалік Бурштинської ТЕС.

 

Про дошкільні навчальні заклади на Прикарпатті, методи виховання, дітей, їхні особливості й загалом про те, як воно працювати із малечею читайте у матеріалі «Сонячні «ластів’ята» з країни дитинства» на 14 сторінці видання.

 

Продовження статті про проблеми міської лікарні у Вигоді. Зокрема журналісти видання подають офіційну позицію голови Долинської РДА Олександра Криницького у цьому питання, а також позицію Долинської районної ради. Чиновники обіцяють, що лікарня буде функціонувати й надалі. Детальніше – на сторінці 15.

 

 


26.04.2012 2183 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1145
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2835
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

996
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1056
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1065 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3144 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

921

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

791

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

373

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1101
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

166
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2361
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1160
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

462
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15081
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7394
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

827
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

390
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

300
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

386
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

673
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1122