Як зробити волосся об'ємним і густим у домашніх умовах

Слабкі й тонкі пасма виглядають неестетично і неохайно. Вони справляють враження недоглянутих, швидко жирніють і вкрай складно укладаються. Ті, кому не пощастило мати саме таке волосся, готові робити що завгодно, аби отримати густі, блискучі та пружні локони. Але для цього потрібно знати, звідки береться проблема, чому її важко позбутися і які засоби для густоти волосся можуть зарадити. З цим питанням ми звернулися до експертів Beauty Systema.

Основні причини тонкого волосся

Тонкими вважаються волосини, товщина яких не досягає 50 мікрон при нормі 60 та більше. Причинами такого стану можуть бути:

  • спадковість та гормональні порушення;
  • нервові зриви, стреси та потрясіння;
  • недостатнє або незбалансоване харчування;
  • прийом деяких медичних препаратів, в першу чергу, оральних контрацептивів та антидепресантів.

Також часто тонкі пасма – наслідок переохолодження, впливу ультрафіолету, зловживання гарячими укладками, хімічними та фарбувальним процедурами.

 Фактори, що впливають на стан волосся

Локони зазнають шкідливого впливу як ззовні, так і зсередини. Зовнішні негативні фактори – це сонячні промені, різкі перепади температур, пил та бруд, плойки, фени, випрямлячі, термобігуді, агресивні засоби для хімічної завивки та фарбування волосся.

До внутрішніх факторів відносять дефіцит вітамінів та корисних жирів, хімічні сполуки з ліків, алкоголю, тютюну, наркотичних речовин. Психологічний стан та ендокринний дисбаланс також можна класифікувати як внутрішні фактори.

Шампуні, бальзами, маски: що вибрати?

Зміна способу життя та грамотний догляд – тандем, який спрацьовує у 99% випадків. Для першого необхідні бажання та воля. Щодо другого – починати правильно доглядати за тонким слабким волоссям необхідно з підбору косметики.

Перше завдання – підібрати очищуючий засіб. Він повинен відповідати типу шкіри голови Важливо, щоб шампунь не мав у складі малорозчинних силиконів, які обтяжують пасма. Безсульфатні варіанти – найкращий вибір: вони делікатно ставляться до пошкодженого потоншеного волосся і не погіршують поточну ситуацію.

Можна користуватися кондиціонером для тонкого волосся – за умови, що він буде наноситися на самі кінчики. А от бальзами варто правильно підбирати: деякі з них роблять коси більш важкими, зменшують об’єм зачіски. 

Маски мають право на існування у складі комплексного догляду. Але це мають бути саме маски для тонких, слабких, пошкоджених локонів. Як правило, такі засоби мають легку консистенцію флюїдів і є незмивними.

 Техніки укладання для створення об'єму

Правильне миття та процедури після нього підготують тонкі пасма до укладки та полегшать створення зачіски. Додатково рекомендується використовувати косметику для укладання – пінки, муси, спреї тощо. Обов’язковим етапом перед використанням фену або плойки є нанесення термозахисту.

Робити укладку потрібно за наступними правилами:

  • досушувати ледь вологі пасма феном на максимальній швидкості з дифузором;
  • під час сушіння нахилитися і опустити голову донизу;
  • в процесі обробки феном підіймати волосся руками або брашем біля коренів;
  • укладати волосся максимум у 2-3 шари;
  • щипцями-гофре обробити частину пасм біля коренів, зверху замаскувати прямими рівними пасмами.

Якщо добитися потрібного об’єму все ж не вдалося, можна акуратно начесати волосся, відступивши від шкіри голови мінімум на 3 см. Але зловживати таким способом створення зачіски не варто – все ж він є травмуючим.

Рекомендації щодо загального догляду за тонким волоссям

Наостанок декілька порад, які спростять догляд за тонкими локонами.

Мийте голову помірно теплою водою. Масуйте шкіру голови під час миття. Не наносьте шампунь по всій довжині – достатньо обробити шкіру голови, а отриману піну розподілити по пасмах.

Користуйтесь дерев’яними або нейлоновими щітками та гребінцями. Розчісуйте локони частинами, починаючи з кінчиків і поступово просуваючись до коренів. Кінчики при цьому притримуйте рукою.

Уникайте переохолодження голови, не нехтуйте головними уборами.

І не забувайте обирати безаміачні фарби та легкі тонуючі засоби для вашого тонкого волосся.

Реклама


19.07.2024 721
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1239
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6883
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14911 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1826
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1076
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6551

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

876

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1669

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1472

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1339
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

440
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

701
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

861
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

673
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1763
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

788
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1089
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34921 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

268
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

442
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

753
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

668