Гроші на пам'ятник жертвам Чорнобиля в Івано-Франківську Вишиванюк попросить в обласної ради

 

Днями у своєму робочому кабінеті голова обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк провів зустріч з лідерами 8-ми чорнобильських організацій: головою обласної організації соціально-екологічної партії «Союз Чорнобиль. Україна» Анатолієм Кайдашем, головою ОО Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Надією Кайдаш, головою громадського об'єднання «Прикарпатбат Чорнобиль» Ярославом Олійником, заступником голови обласного Благодійного фонду «Медікел» Лідією Самотовкою, заступником голови ОО «Спілка Чорнобиль» Мироном Попадюком, головою Асоціації «Спілка Чорнобиль» органів внутрішніх справ в УМВС України в Івано-Франківській області Володимиром Числовим, головою новоствореної ОО Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнське об'єднання ветеранів Чорнобиль» Євгеном Литовець.

 

Щоправда, через відрядження, як повідомила Надія Кайдаш, не зміг прибути на зустріч з Михайлом Вишиванюком Вадим Кайдаш, голова ОО Всеукраїнського громадського об'єднання захисту конституційних прав і свобод громадян України «Правозахист».


Йшлося про стан виконання (з боку влади) підписаного з обласною організацією "Спілка Чорнобиль", восени минулого року, «Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю».



«Кожна із ваших організацій важлива», - наголосив голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк, вкотре закликаючи до співпраці між собою усіх чорнобильців Прикарпаття, задля координації їхніх заходів та дієвості.



Коли мова зайшла про спорудження в обласному центрі пам'ятника жертвам Чорнобиля на давно освяченому місці по вулиці Незалежності, Михайло Вишиванюк запевнив: «Цей пам'ятник ми збудуємо. Кошти на його будівництво попросимо у колег - депутатів обласної ради, адже ніхто з них, я переконаний, не проти пам'яті тих сотень людей, наших земляків, життя яких забрала Чорнобильська катастрофа».



Надія Кайдаш, яка до того ж очолює Благодійний фонд "Допомога дітям Чорнобиля", «піднімала питання» щодо організації літнього оздоровлення дітей зі Снятинського району на Косівщині, просила фінансового сприяння у виданні Книги пам'яті, яка, за її словами «уже в роботі».


Що стосується лікування чорнобильців (на зустрічі був присутній перший заступник начальника головного управління охорони здоров'я Роман Мельник), голова облдержадміністрації наголосив: «Чорнобильці мають отримувати стопроцентне лікування. Мільярд і 280 мільйонів на медицину – за ці кошти, можна забезпечити медикаментозним лікуванням інвалідів Чорнобиля. І щоб я більше ні від кого не чув, що чорнобильці чи ветерани війни купують ліки».



«Я дуже поважаю, шаную чорнобильців, людей, які втратили своє здоров'я, багатьох з них, на жаль, уже немає серед нас, - зазначив Михайло Вишиванюк. - Наслідки Чорнобиля - це загальнонародне лихо, і я - за те, аби держава виплачувала усім. Але, і ви це добре знаєте, за нинішніх непростих економічних умов, коли фінансова скрута по всій Європі, наша держава виплачуватиме рівно стільки, скільки може. Тим більше, що вже в цьому році, хто би що не казав, на вимогу Президента України уряд збільшив розмір пенсій, і не лише чорнобильцям. А все, що ми маємо змогу зробити на своєму рівні, ми робимо, і робить, по можливості, держава, - підкреслив голова ОДА.



Як поінформував учасників згаданої зустрічі начальник головного управління праці та соціального захисту ОДА Ярослав Лаган, в Івано-Франківській області 11816 чорнобильців, 6740 з яких - мешканці Снятинщини - сіл Стецева, Стецівка, Потічок, Русів та Підвисоке, які належать до зони посиленого радіоекологічного контролю. Із усіх прикарпатських чорнобильців 998 мають статус першої категорії, 1986 - другої, 1070 - третьої, 4935 – четвертої. В області проживає 218 вдів чорнобильців і 2621 «чорнобильська дитина».



Довідково. В Україні 2 мільйони 300 тисяч потерпілих від Чорнобиля; а всіх пільговиків - 23 мільйони.

Відповідно до підписаного 2 листопада 2011 року Меморандуму між Івано-Франківською обласною державною адміністрацією та Івано-Франківською обласною організацією "Спілка Чорнобиль" про взаєморозуміння та співпрацю щодо збереження злагоди в суспільстві, забезпечення гідного рівня життя громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, створення належних умов для їх життєдіяльності та шанобливого ставлення до них, обласна державна адміністрація бере на себе такі зобов’язання:
1. Скерувати в Адміністрацію Президента України та Кабінет Міністрів України звернення щодо соціальної підтримки громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, про розробку на державному рівні програми поетапного підвищення соціального захисту чорнобильців.
2. Вжити у встановленому порядку заходів щодо комплексного медико-санітарного забезпечення та лікування постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, передбачити для цього необхідні кошти в обласному бюджеті на 2012 рік.
3. Задля забезпечення подальшої взаємодії щодо розв’язання проблем соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, вирішити питання про представника обласної організації “Спілка Чорнобиль” до складу Громадської ради при облдержадміністрації.
4. Профінансувати випуск книги про учасників ліквідації аварії на ЧАЕС – мешканців Івано-Франківської області.
5. Забезпечити проведення урочистих заходів з нагоди відзначення Дня ліквідатора аварії на ЧАЕС 14 грудня 2012 року, а також відкриття пам’ятника жертвам Чорнобиля.



Обласна організація “Спілка Чорнобиль” зобов’язалася:

1. Брати участь у роботі Громадської ради при облдержадміністрації.
2. Задля зниження рівня соціальної напруги серед громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, провести інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо положень цього Меморандуму, а також меморандуму між Кабінетом Міністрів України і ВГО “Союз Чорнобиль Україна”.
3. Проводити моніторинг пропозицій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та своєчасно вносити їх на розгляд Громадської ради при облдержадміністрації та керівництва облдержадміністрації для підготовки проектів відповідних рішень.


Меморандум діє протягом п’яти років.


29.02.2012 2569 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1045
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2775
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

962
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1025
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1029 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3077 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

876

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

765

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

369

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1081
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

129
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2327
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1137
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

440
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15059
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7373
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

805
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

370
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

282
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

371
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

646
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1101