Енергетики і ковалі подарують Івано-Франківську ще одну скульптуру


Щороку у рамках святкування Дня міста Івано-Франківськ приймає ковалів з усього світу. Цього року свято буде проходити 4-6 травня.

 

Вже всьоме проведення Міжнародного фестивалю «Свято ковалів» підтримуватимуть ПАТ «Прикарпаттяобленерго» та фінансова компанія «Декра» .


Вперше за всю історію фестивалю демонстрація ковальської праці та ярмарок кованих речей розмістяться на так званому комплексі Бастіон – між фортечним провулком і вулицею Низовою. А у галереї бастіонного комплексу буде працювати традиційна ХІ міжнародна виставка «Орнаментальне ковальство», на якій буде представлено найкращі роботи майстрів ковальського мистецтва вітчизняних та зарубіжних учасників фестивалю.


Загалом цього року фестиваль планує зібрати близько 200 учасників. Наразі вже зареєстровано 60 учасників з-за кордону близько із 20 країн.


Родзинкою фестивалю організатори називають приїзд спадкового коваля зі Швеції, який спеціалізуються на сучасному металодизайні – Хайнера Циммермана. Він планує виступити на ковальській конференції з лекцією «Ковальска справа: благословення чи прокляття», розкриваючи таємниці поєднання традиційного ковальства та сучасних форм та, роздумуючии на тему покращення іміджу коваля у суспільстві.


Також у рамках фестивалю у Художньому музеї відкриється чергова виставка «Ковальське сузір‘я», на якій будуть представлені студентські роботи. Голова Спілки ковальського мистецтва України Сергій Полуботько каже, що саме розвиток молодіжного руху у ковальстві краю і відрізняє прикарпатську спільноту ковалів від інших міст. «Наша молодь вже опанувала філософію металу. У своїх роботах молоді ковалі намагаються використовувати нові прийоми, просуваючи таким чином ковальський рух вперед. А виставка робіт – це тільки маленький звіт своєї професійної майстерності і анонс можливостей у розвитку ковальської справи».


Вже доброю традицією фестивалю є встановлення кованої скульптури – символічного подарунку ковалів громаді міста. Сьогодні у місті є вже шість витворів ковальського мистецтва, які прикрашають площі та вулиці обласного центра. Цього року це буде арка на честь 350-річчя міста. На арці будуть ковані елементи, які пов‘язані з національностями, причетними до заснування міста – вірменами, євреями, українцями та поляками. Символізувати ту чи іншу національність будуть рослини. Також на колонах, на які буде опиратися арка буде напис «Станіславів» чотирма мовами та табличка з написом латиною про те, коли місту надано Магдебурзьке право. Арка буде встановлена між площею Шептицького і вулицею Низовою.


На думку одного з меценатів фестивалю, голови Правління ПАТ «Прикарпаттяобленерго» Олександра Бубена, символічні подарунки від ковалів роблять Івано-Франківськ цікавішим для туриста. «Також ковані скульптури показують громаді краю та її гостям багатогранність місцевої ковальської спільноти, її любов до ремесла та велике бажання зберегти традиційне ковальство, яке несе тепло рук і сердець майстрів. Такого роду фестивалі є практичним підтвердженням, що ковальство у сучасному світі має місце. Мені як керівнику компанії, яка сповідує соціальну відповідальність, приємно щороку долучатися до організації фестивалю ковалів. Це не тільки добра, але і корисна справа».


А вже цього року учасники фестивалю будуть працювати над новою скульптурою – пам‘ятним знаком першій українській церкві в Івано-Франківську. «Це буде кілька вертикальних грубих аркушів металу. У них буде прорізаний контур старої церкви. У прорізах пластин будуть розташовані дзвоники, які куватимуть представники країн-учасниць фестивалю», - розповідає Сергій Полуботько.


Встановлять нову ковану скульптуру вже наступного року у сквері поблизу магазину «Природа».

 

 

Читайте також:

Наступного року день міста святкуватимуть в першу неділю травня

Програма святкування ювілею Івано-Франківська

На ювілей Івано-Франківська приїде Володимир Литвин

Івано-франківські вандали взялися за подарунки ковалів


25.04.2012 2492 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1139
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2831
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

990
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1048
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1060 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3133 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

918

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

786

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

372

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1098
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

162
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2358
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1157
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

458
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15078
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7390
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

824
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

387
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

296
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

383
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

669
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1118