Експерт розповів про ринок праці під час війни, зарплату та актуальні вакансії

Ринок праці в Україні станом на квітень 2023 року стабілізувався, у березні кількість активних пропозицій вакансій праці зросла на 14%, порівняно з лютим. Про це повідомляють на платформі для роботи з відкритими даними Опендатабот.

У етері Суспільне.Спротив директор з комунікацій сайту з пошуку роботи Work.ua Максим Пилипенко розповів про актуальні вакансії під час війни, середню заробітну плату та конкуренцію на ринку праці, передає Фіртка.


Приріст вакансій


З початку 2023 року за останні десять років на платформі Work.ua "значно зросли" показники запитів з пошуку роботи та вакансії праці.

"Зростання пов'язане з тим, що є можливість розвиватися бізнесу. Ми встановили перший рекорд за кількістю вакансій у січні, лютому та у березень — понад 75 000", — говорить Максим Пилипенко.

За статистикою Опендатабот, найбільший приріст вакансій у березні зафіксували на Миколаївщині, Черкащині та Одещині. Розвивається бізнес й на деокупованій Херсонщині.

Зростає кількість кандидатів на роботу у прифронтових та деокупованих областях, розповів директор з комунікацій сайту Максим Пилипенко:

"Кандидати й бізнеси повертаються додому. Якщо говорити про категорії вакансій, які зросли у березні, то це готельно-ресторанний бізнес та туризм — на 29%.

І ще галузь обслуговування, будівельна, архітектури, робочі спеціальності, виробництва. Найпопулярніші посади — це бармен, офіціант, бариста".


Заробітна плата


Від початку повномасштабного вторгнення середня зарплата в Україні становила 15 тисяч гривень.

"У лютому 2023 році ми вперше помітили, що середня зарплата зросла на тисячу гривень і складає 16 тисяч гривень.

Якщо говорити про галузі, де найбільші зарплати — це нерухомість та транспорт", — зазначив директор з комунікацій Work.ua.

Найвищі зарплати на посадах:

  • медіабайєр — 52 тис. грн;
  • водій-міжнародник — 40 тис. грн;
  • бізнес-аналітик — 32,5 тис. грн.

Конкуренція на ринку праці


Конкуренцію на посади на Work.ua відстежують за кількістю відгуків на одну вакансію, говорить Максим Пилипенко:

"З початку війни на одну вакансію в місяць ми могли бачити понад сто відгуків. Наразі кількість відгуків на вакансію складає 25, тобто конкуренція знизилась в чотири рази.

Це говорить про те, що українцям легше знайти роботу".

За словами експерта, найбільша конкуренція на ринку праці на Київщині та у східних областях, найнижча конкуренція — на заході країни.

"Найнижча конкуренція серед вакансій медичних спеціальностей: лікар УЗД, гастроентеролог, кардіолог, ендокринолог, психіатр. На ці вакансії праці легше знайти працівника.

Також можна додати — завідувач аптеки, слюсар-інструментальник, двірник", — розповів Максим Пилипенко.


Прогнози на ринку праці


Тенденція розвитку ринку праці в Україні залежить від військової ситуації в країні, говорить директор з комунікацій Work.ua:

"Але, дивлячись на ті показники, що є зараз, то ми бачимо позитивну тенденцію відновлення ринку праці та розвитку бізнесу. Роботодавці вказували, що вони планують переглянути рівень заробітної плати у цьому році.

Можливо, через зменшення кваліфікованих кадрів. Від співробітників роботодавці очікують відкритість до навчання, перенавчання. Кандидати мають бути готовими для того, щоб навчатися".


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:

«Креативні індустрії — сучасна галузь, яка може затримати молодь в країні», — Віктор Вінтоняк про розвиток Івано-Франківської області

Виклики та реалії: ринок праці в Івано-Франківську під час війни


17.04.2023 6143
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2523
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1189
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1116
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2298
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3735
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2722 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

973

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

829

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

781

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

734
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10460
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1313
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

346
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5456
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1168
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2959
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

550
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

403 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

844
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

732
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

784