Більшість хочуть служити в «десятці» та 102-й бригаді ТрО. Як працює програма «Контракт 18-24» на Прикарпатті

Проєкт ЗСУ "Контракт 18-24" запровадили в лютому 2025 року. А відділи рекрутингу Івано-Франківського обласного та районних ТЦК почали приймати перші заявки добровольців вже в березні.

Про підсумки першого півріччя програми журналістці Фіртки розповіли на брифінгу десятого липня.

Так, основною мотивацією молоді підписувати контракт стали фінансовий компонент та соціальні гарантії.

"Не всі ще розуміють важливість того, що майбутнє української держави треба захистити, а захистити його можна тільки вмотивованими, підготовленими силами.

У свій час держава зробила такий розрахунок: підготувати вмотивованих бійців, залучивши категорію тих, котрі не підлягають загальній мобілізації. За основу взяли те, що це свідомий вибір охочих осіб. Тому для "Контракту 18-24" є певні переваги.

Зокрема, виплати — це один мільйон, з яких 200 тисяч гривень надають одразу після підписання контракту й ще 800 тисяч гривень виплачують двома частинами під час служби.

Додатково — щомісячно 120 тисяч гривень і доплати за ведення бойових дій безпосередньо за певним розрахунком.

Найголовніше в контракті — це вибір військової частини та військової спеціальності.

Також компенсація житла протягом служби, медичне забезпечення, нульова іпотека після закінчення контракту, безкоштовний проїзд, комунальні послуги, навчання у вищих навчальних закладах після завершення військової служби.

Окрім цього, це право на виїзд за кордон протягом одного року після завершення служби, і це, відповідно, звільнення на один рік після завершення призову", — зазначає начальник відділу психологічної підтримки персоналу Івано-Франківського ОТЦК та СП, підполковник Юрій Мухін.

Як розповідає старший офіцер відділу рекрутингу Івано-Франківського ОТЦК та СП Богдан Морозюк, на Прикарпатті за цією програмою працюють з 10-ю окремою гірсько-штурмовою бригадою.

Ті, хто підписали контракт у березні цьогоріч, уже пройшли навчання та виконують бойові завдання.

"Військова служба у Збройних Силах України за контрактом є важливою альтернативою мобілізації під час воєнного стану.

Громадяни, які укладають контракт, мають право самостійно обирати військовий підрозділ та посаду. Це дає можливість проходити службу там, де зручніше або цікавіше.

Більша частина охочих на військову службу за контрактом в нашій області звертаються з побажаннями служити саме в "рідних" частинах: це 102-га окрема бригада ТрО імені полковника Дмитра Вітовського, а також 10-та окрема гірсько-штурмова бригада "Едельвейс".

Станом на сьогодні 102-га бригада ТрО поки що не приймає участь у проєкті "18-24", але набір на військову службу за контрактом є пріоритетним з наданням найрізноманічніших посад для бажаючих долучитися.

Основними моментами, які мотивували молодь підписувати контракт із Збройними Силами України, стали, як і очікувалось, фінансові стимули, престижний досвід, соціальні гарантії та інше", — говорить Богдан Морозюк.

За словами представника сержанта-рекрута третьої категорії 10 ОГШБр Олександра Божеску, "Контракт 18-24" покращив процес поповнення бригади новими бійцями.

"Про кількість я не можу говорити, але результат проєкту очікуваний. Рекрутів брали на різні посади визначеного переліку, проте нема якоїсь популярної вакансії. Усі — рівні в бригаді.

Ідуть новобранці як на кулеметника, гранатометника, так і на розвідника.

Багато хто думає, що учасники проєкту одразу потрапляють на фронт, але це не правда. Спочатку є навчання базової загальновійськової підготовки, яка триває 45 днів, ще два тижні — фахові навчання і два тижні займає безпосередньо адаптативний період.

На початку було запропоновано шість бригад, які приймали до себе на навчання за програмою "Контракту 18-24". У квітні цей перелік збільшився до 30 бойових підрозділів.

Окрім бригад сухопутних військ, додалися також військово-морські сили, десантно-штурмові війська та сили територіальної оборони.

Тоді ж збільшилась і кількість спеціальностей. На початку було десять, а зараз — уже 18. Як показує досвід, програма себе виправдала, тому до неї хочуть долучитися ще кілька бойових бригад", — вказує Олександр Божеску.

Зокрема, 102 окрема бригада ТрО у майбутньому планує долучитися до програми.

"У нашій бригаді є багато людей саме з Прикарпаття, адже територіальна оборона формувалася і за локальним принципом.

Працюємо по рекрутингу в різних напрямках. До нас можна й потрібно приходити вмотивованим добровольцям як по мобілізації, так і, особливо, за контрактами.

Щодо проєкту "18-24", уже три бригади ТрО долучились до програми. 102 бригада сподівається найближчим часом також долучитися", — вказує офіцер відділення комунікації 102 бригади ТрО Ростислав Рудзинський.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Експериментальний проєкт ЗСУ: прикарпатцям пояснили, що передбачає "Контракт 18-24"

«Основна частина військовозобов’язаних хоче залишатися в тіні», — Івано-Франківський ТЦК про виклики мобілізації

Мобілізація на Івано-Франківщині: як відбувається призов, розшук порушників і що загрожує за ухилення


Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

622
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3223
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21331
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2115
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1599 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2481

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

431

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

279

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

868

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2277
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

290
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

568
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1114
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

273
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

892
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

860
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

770
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8349
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

444
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1273 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2293 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1003