Експериментальний проєкт ЗСУ: прикарпатцям пояснили, що передбачає "Контракт 18-24"

В Івано-Франківську представили експериментальний проєкт ЗСУ "Контракт 18-24", до якого доєднується 10 ОГШБр "Едельвейс".

Про програму журналістці Фіртки детальніше розповіли під час брифінгу 13 березня.

Як зазначають, програма діє вже другий місяць. Українцям від 18 до 24 років пропонують можливість контрактної служби терміном на один рік у ЗСУ.

"Громадянам віком від 18 до 24 років є можливість добровільно служити за контрактом на один рік, а саме у визначеному переліку найкрутіших бригад ЗСУ. Це шість бригад сухопутних військ, одна бригада ДШВ, одна — морської піхоти.

Важливим моментом є те, що контракт дозволяє новобранцям отримати військовий досвід без дострокових зобов'язань.

Тобто після одного року служби добровольці мають право звільнитися з лав Збройних Сил України на рік та займатися справами, які їм до душі. Також важливим аспектом є фінансові умови цього контракту", — вказує начальник групи рекрутингу 109 ОГШБ "десятки", капітан Олексій Романюк.

Як розповідають, ініціатива спрямована на залучення молоді до лав армії з виплатами та соціальними гарантіями.

Загальний обсяг виплат може досягати двох мільйонів гривень на рік, включно з 200 тисяч одразу при підписанні контракту та 800 тисяч — виділених двома частинами протягом дії контракту. Додатково до 120 тисяч гривень на місяць та доплати пропонують за бойові завдання.

Учасники також можуть отримати соціальні гарантії:

  • компенсацію за житло під час служби;
  • медичне забезпечення (включно з зубопротезуванням та стоматологічними послугами);
  • можливість іпотеки під нуль відсотків річних після завершення контракту через програму "єОселя";
  • безплатний проїзд/комунальні пільги;
  • право навчатися за державні кошти в закладах освіти після служби;
  • можливість виїжджати за кордон після року служби.

Наголошують, що новобранці проходять посилену підготовку протягом трьох місяців у три етапи. Спочатку базова — на 45 діб. Тоді вивчають основи вогневої й тактичної підготовки, навички медичної допомоги, опановують мінно-вибухову безпеку, зокрема є й інженерна підготовка для підготовки до дій у гірській місцевості.

Наступний етап — фахова підготовка, спеціалізоване навчання за конкретними спеціальностями від 14 до 30 діб.

Останній курс призначений для адаптації у військовій частині та триває 14 діб.

"Адаптаційний курс допомагає солдатам краще інтегруватися в колектив, підготуватися до реальних бойових завдань.

Ця програма також оновлюється, додаються нові елементи — це психологічна стійкість та фізична витривалість. Усе це разом дає можливість 10 бригаді бути однією з найбільш боєздатних частин Збройних сил України, готової до виконання найскладніших і найвідповідальніших завдань", — каже Олексій Романюк.

Анкети можна подати через рекрутингові центри по всій Україні, заповнивши заявки на сайтах Збройних сил України, чи особисто звернутися до військової частини, чи в будь-який територіальний центр або відповідний відділ на території Івано-Франківської області.

"Минулого місяця в Коломиї ми відпрацювали п'ятьох кандидатів на цей контракт. З них двоє вже проходять службу, ще три допроходять медичну комісію цього тижня.

Тож, щоб оформити контракт у короткі терміни, за буквально добу, кандидат може звернутися чи в 10 гірсько-штурмову бригаду, чи в територіальний центр, немає різниці в якому місті й області. Особова справа формується протягом доби", — розповідає заступник начальника відділення рекрутингу та комплектування Коломийського РТЦК та СП, підполковник Михайло Колісняк.

За словами військовослужбовця, у Коломиї за перший місяць існування програми до ТЦК звернулися шестеро кандидатів. З них двоє, 20- та 25-річний — проходять службу, інші, зокрема яким було 18 років, вирішили наразі утриматися за різних причин. Дехто з охочих приходив і з батьками.

"У нас є кандидат, у якого мати онкохвора, тому він попросив ще два місяці відтермінувати контракт, адже йому потрібно доглядати за нею.

Є різні життєві ситуації. У нас є призовники, які й у 23 роки мали троє дітей, і служили, бо їх треба забезпечувати. Які б не були грошові виплати, але людям треба забезпечувати сім'ї. Я думаю, якщо фінансування збільшать, то буде й більше охочих", — говорить Михайло Колісняк.

Здебільшого на програму звертаються українці 23-24 років.

"У них мотивація служити саме рік за контрактом, щоб отримати відстрочку і займатися своїми сімейними справами. Це реалії. У багатьох є свої сім'ї, діти, деякі очікують дітей, але вони приймають рішення захищати нашу батьківщину.

Це звичайні військовослужбовці, які будуть йти на "Контракт 18-24". Їх призначатимуть у відповідності до вакантних посад.

З особистого досвіду скажу, до молодших військовослужбовців, якщо вони навіть не заключали контракт, а прийшли добровільно, до них завжди лояльніше відношення. Тобто на них покладають менші очікування, але вони найчастіше показують більший результат", — пояснює Олексій Романюк.

Боєць також наголошує, що для дівчат є така ж можливість служби за контрактом, адже його передбачено для всіх громадян цього віку.

"Умови є однаковими, але поки не зверталися", — зазначає Олексій Романюк.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про кримінальну відповідальність керівників ТЦК та ВЛК за порушення закону

Оточив авто, погрожував та допоміг втекти військовозобов’язаним: на Прикарпатті затримали чоловіка, який перешкоджав мобілізаційній роботі ТЦК

За призов росіянина: на Прикарпатті оштрафували військовослужбовця ТЦК


Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

625
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3231
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21333
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2122
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1600 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2482

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

434

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

280

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

873

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2280
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

292
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

570
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1116
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

274
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

893
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

861
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

772
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8354
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

446
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1277 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2296 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1005