Абітурієнти на контракт зможуть претендувати на освітні гранти

Реалізація програми державних освітніх грантів: додаткові можливості для вступників УКД

Нові умови фінансування вищої освіти: державні гранти для вступників УКД

Кабінет Міністрів України погодив пропозицію Міністерства освіти і науки стосовно реалізації експериментального проєкту щодо надання державних грантів на здобуття вищої освіти протягом двох років.

Що ж чекає на вступників цьогоріч і які нововведення передбачає грантова система освіти - про це розповімо нижче.

Вища освіта трансформується та оновлюється відповідно до викликів та вимог часу. Зокрема, нинішня реформа - це відмова від традиційного державного фінансування навчання, яке є пережитком так званої радянської спадщини.

Цьогоріч вступники, які претендують на навчання на контракті, матимуть унікальну можливість отримати додаткову фінансову підтримку — державний грант. Це допоможе частково покрити вартість навчання на будь-якій бакалаврській програмі.

Студентам, які ж вступають  на бюджет, держава оплачує всю вартість навчання. Державні гранти не впливатимуть на тих студентів, які цьогоріч вступають на бюджет, вони отримують від держави оплату повної вартості навчання.

Державний грант — це можливість для вступників, які здобуватимуть першу вищу освіту за контрактом, отримати від 15 тисяч гривень і більше впродовж року для покриття частини вартості навчання. Пропоновані гранти передбачаються двома типами: І (15 тисяч гривень) та ІІ (25 тисяч гривень). Для того, щоб отримати грант І типу, потрібно скласти НМТ на 150 і більше балів, ІІ типу - 170 балів та більше. Сума гранту може бути вищою, оскільки передбачається її збільшення на коефіцієнт спеціальності (три коефіцієнти - 1,5, 1,3 та 1).

Грантова система - це нововведення, якого насправді зараз потребує наша держав а. Згідно з пропонованою освітньою інновацією абітурієнти матимуть змогу скористатися визначеною грантовою сумою, яку зможуть спрямувати для здобуття освіти в будь-якому університеті.Сам грант надаватимуть на чотири роки.

Сума індексуватиметься відповідно до рівня інфляції, тобто в разі збільшення вартості навчання збільшиться й сума гранту. Нова система передбачає, що абітурієнти конкуруватимуть за більшу суму гранту від держави, а ЗВО – за кошти платників податків.

Важливо,  що студенти, які навчатимуться за державні гранти або власні кошти, не матимуть зобов'язань щодо відпрацювання.

Що ж до приватних університетів, зауважимо, що вони вже не перший рік працюють за грантовою системою освіти, яка є зручною та привабливою для вступників.  Щобільше, в Університеті Короля Данила вже понад 7 років амбітним, креативним і талановитим молодим людям пропонують навчатися за грантовими програмами.

Зокрема, завдяки унікальним умовам навчання, реалізованим за підтримки Фонду імені отця Івана Луцького, здобувачі можуть обирати популярні та престижні спеціальності і навчатися абсолютно безоплатно. Вирішувати винятково вступникам, проте переваги такої форми навчання очевидні!

«Вища освіта в Україні зазнає постійних трансформацій. Щодо цього оновлення зауважу, що насправді воно відповідає усім викликам часу та спрощує багато аспектів, які виникають у студентів під час вступу.

Зокрема, така реформа сприятиме не тільки раціональному розподілу державних коштів між університетами, але й допоможе зберегти людський капітал для подальшої реалізації своїх амбіцій саме в Україні. Крім того, студенти зможуть орієнтуватися винятково на власні бажання та творчі уподобання при виборі вишу, а не на рейтинг та кількість державних місць.

До слова, Університет Короля Данила давно пропонує гранти на навчання в межах реалізації діяльності Фонду імені отця Івана Луцького. Такою можливістю скористалися вже сотні студентів», - зазначає проректор із методичної роботи УКД Ярослав Штанько.

Реклама


19.07.2024 566
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1191
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6839
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14897 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1822
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1066
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6543

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

873

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1663

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1469

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1335
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

436
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

697
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

857
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

666
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1760
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

784
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1087
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34915 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

263
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

439
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

749
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

662