Москва заспівала на біс “Журавлину долю” із Мартою Шпак

 

В знаменні дні української культури в Росії, присвячені 198-й річниці народження українського поета, письменника, кобзаря Тараса Григоровича Шевченка, співачка, Заслужена артистка України Марта Шпак заспівала своїх милозвучних пісень та подарувала присутнім всім гостям – і українцям, і представникам інших національностей, що проживають в Москві, шанують українську культуру, мистецтво і пісню, неповторних захоплюючих вражень і залишила теплі спогади про Україну в серцях кожного.

 

Національний культурний центр України, що на Арбаті, був переповнений глядачами. Урочистий вечір з цієї нагоди розпочались вітанням від Надзвичайного і Повноважного Посла України в Російській Федерації Володимира Єльченка учасникам зібрання, які  зачитав радник-посланник посольства В`ячеслав Яцюк.

 

Після генеральний директор Центру, доктор історичних наук, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Володимир Мельниченко виступив із доповіддю "Про спорудження пам’ятника Тарасу Шевченку і Михайлу Щепкіну в Москві”. Відтак прозвучали перші звуки української колоритної музики і на сцені з’явилась красуня у білосніжному стилізованому вбранні… Окрім авторських Марта Шпак заспівала і знані пісні на слова Шевченка – “Ой у горі роман цвіте”, “Якби ви знали паничі” та “Зоре моя вечірняя”, що під звуки роялі в тандемі із неповторним голосом співачки, і справді, наче повернула в часи “Шевченківської” України та сколихнула серця присутніх до підсвідомої радості за життя сучасне в порівнянні з життям минулим нашої країни..

 

Навіть ті, що вперше чули спів Марти Шпак в Москві – вигукували “браво” і висловлювали слова вдячності організаторам концерту за запрошення української талановитої дівчини, що не тільки вкотре представила на найвищому рівні культуру, мову і пісню України, але і надихнула людей до високих почуттів та звершень вже своєю тільки появою на сцені, співом, ніжними словами та й, взагалі, всім своїм творчим перебуванням там від першої до останньої хвилини.

 

Родзинкою концерту були веселі пісні з репертуару Марти Шпак, які вона виконала з талановитими дітьми з Франківщини – дитячим зразковим фольклорним ансамблем “Маленькі бойки”.

 

А найзахоплюючим моментом для співачки, окрім теплого прийому та бурних аплодисментів, був фінал концерту – весь зал підспівував двічі на біс авторську пісню Марти Шпак про Україну “Журавлина доля”. “В той момент я не вірила, що за кордоном і що в залі не тільки українці.. Я вдячна долі за свій дар співати, нести українську пісню у світ і писати таких пісень, як “Журавлина доля”»  – поділилась,  співачка.  “Зворушили нас також і відвідини славної “Красной площади”, Кремля,  музеїв, соборів і ще набережної ім. Тараса Шевченка в Москві, які ми вперше в житті мали честь бачити!”.

 

Марта Шпак висловлює щиру подяку Державному управлінню справами Президента України, Міністерству культури України та Національному культурному центру України в Москві за запрошення на таку важливу українську подію в Російській Федерації. А ще дякує від душі за теплий прийом пану Володимиру Мельниченку та його рукописи «Шевченківська Москва», «Гоголівська Москва», пані Ларисі Бондарчук та керівнику “Маленьких бойків” – пані Наталії Шпак за допомогу в організації концерту і створенні незабутніх вражень про Великі дні шанування Тараса Григоровича Шевченка в Москві.

 

 

Читайте також:

Прикарпатський колектив "Маленькі бойки" виступили у Москві


19.03.2012 2488 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

951
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2744
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

949
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1016
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1017 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3047 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

863

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

755

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

368

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1073
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

109
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2307
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1132
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

431
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15048
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7361
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

798
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

358
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

271
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

361
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

637
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1094