"Тут ми, як вдома": родина з Донеччини облаштувалася в новому будинку на Івано-Франківщині (ФОТО)

На Прикарпатті придбали будинок для родини Олега та Альбіни Бойків, які виховують восьмеро дітей — двох рідних та шість вихованців.

У вівторок, 18 березня, відбулося відкриття дитячого будинку сімейного типу, повідомляє з місця події журналістка Фіртки.

Альбіна та Олег Бойки разом із родиною переїхали до Івано-Франківська зі Слов'янська через війну. Родина велика — налічує 28 людей, серед яких діти, внуки, а також всиновлені діти. На жаль, син Альбіни та Олега загинув, захищаючи свій дім.

Частина старших дітей мешкає за кордоном, хтось оселився окремо в Україні. Двоє доньок вийшли заміж, інші діти працюють або навчаються. Наразі в будинку проживає восьмеро дітей і двоє батьків.

Альбіна Бойко розповідає, виїхали зі Слов'янська на початку весни двома машинами. У дорозі пережили багато небезпек, але зрештою дісталися безпечного місця. Деякий час Альбіна перебувала в Німеччині, але повернулася в Україну, бо дуже хотіла жити саме тут.

"Виїхали ми 13 березня 2022 року. Ми з чоловіком виїжджали на двох машинах. Тоді ще була повна сім'я. Спочатку ми півтора року пробули в Німеччині, а двоє синів залишилися з батьком в Україні.

Згодом вирішили повернутися. Мені дуже сподобалося це місто (Івано-Франківськ — ред.). Спочатку ми винаймали житло, а згодом місцева громада надала будинок. Тепер  маємо змогу жити без фінансового тиску, за що безмежно вдячні", — зазначає Альбіна Бойко.

Зі слів жінки, рідний будинок у Слов'янську поки що стоїть, але ситуація там залишається складною. Попри все родина вірить, що одного дня вони зможуть повернутися додому.

Як ділиться Альбіна Бойко, діти відвідують школу, а старші вже здобули освіту та працюють. Один із синів добровільно пішов на фронт, він служив гранатометником у десантному підрозділі. На жаль, воїн загинув восени, захищаючи Україну.

Попри всі випробування, Альбіна та її велика родина знайшли підтримку в Івано-Франківську. Тут вони відчувають себе вдома, серед добрих та чуйних людей, які допомагають їм розпочати нове життя.

Заїхали в будинок сімейного типу ще три місяці тому. 

"Тут були створені комфортні умови. Ми тут, як вдома".

Також Альбіна Бойко розповіла про сина, який захищав рідну домівку від ворогів і загинув третього листопада 2023 року.

"У 2023 році Олександр пішов добровольцем. Спочатку пройшов навчання у Великій Британії. Третього листопада загинув на Запорізькому напрямку. Ми його взяли ще маленьким, він був сам з Горлівки". 

Очільниця Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук каже, дитячий будинок сімейного типу для родини з Донеччини, яка зараз мешкає в Івано-Франківську, став частиною державної програми підтримки таких сімей.

"Турбота та опіка про дітей — першочергове завдання, адже ніщо не може замінити сімейні форми виховання.

Упродовж цього року родини мали змогу скористатися державними програмами та отримати фінансування для придбання житла. Це вже не перший будинок, який відкривається завдяки такій підтримці.

Вартість нового житла становить понад сім мільйонів гривень, і воно створює комфортні умови для проживання та виховання дітей.

Зважаючи на складний час, важливо приділяти особливу увагу розвитку молодого покоління. Державна підтримка таких ініціатив буде продовжуватися, і надалі планується закупівля житла для дитячих будинків сімейного типу.

Прикарпаття стало одним із регіонів, куди переїхала найбільша кількість таких родин. Влада та місцева громада докладають зусиль, щоб забезпечити їм комфортні умови для життя".

Син Альбіни Тимур Бойко зазначив, в Івано-Франківську йому подобається, тут хлопець знайшов багато друзів.

"Мені дуже весело, у мене багато братів і сестер. З ними можна піти погуляти, прогулятися містом і поспілкуватися на різні теми. Тут в мене є своя кімната.

Я живу там разом із Ромчиком, тільки вдвох. Я вже облаштував свою кімнату картинками, хотів би повісити гірлянди, можливо, зроблю це завтра. Спочатку було не дуже добре, усе було брудним, потрібно було прибирати, переставляти меблі. Але зараз тут дуже комфортно".

Спочатку Тимуру було дуже складно адаптуватися, адже все було нове: місце, знайомі, друзі, спілкування.

"У Донецьку я розмовляв російською, а після переїзду до Івано-Франківська перейшов на українську. Це було непросто.

Я вчив українську мову ще в Донецьку, але там майже всі розмовляли російською. Коли переїхав сюди, було складно спілкуватися українською".


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Турбота про родину Героя": на Прикарпатті продовжують реалізовувати соціальний проєкт (ФОТО)

Підтримка та допомога: як Івано-Франківський ЦНАП співпрацює з Міністерством у справах ветеранів

В Івано-Франківську відкрили та освятили реабілітаційний центр при "Клініці святого Луки" (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Фотогалерея


Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

622
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3223
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21331
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2120
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1599 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2481

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

431

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

279

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

870

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2278
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

290
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

568
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1114
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

273
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

892
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

860
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

770
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8351
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

444
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1274 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2293 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1004