Театри, музика, підтримка полонених і збір для війська: в Івано-Франківську відбудеться II Шекспірівський фестиваль (ФОТО)

В Івано-Франківському національному драмтеатрі з 15 по 20 червня відбудеться II Український шекспірівський фестиваль, котрий пройде на сценічних майданчиках театру та на дружніх локаціях.

Про це журналістці Фіртки розповіли на пресконференції 13 червня.

Так, подібний фестиваль проводять в Івано-Франківську вже вдруге.

"За цей рік драмтеатр став членом Європейської мережі Шекспірівських фестивалів, а це означає, що ми маємо надійних партнерів.

Не дивлячись на важку безпекову ситуацію, яка сьогодні є в Україні, ми наважилися і проводимо вже другий шекспірівський фестиваль в Івано-Франківську.

Намагаємося розширюватися — додали музичну програму, буде формат "Шекспір на екрані" та освітньо-наукова складова, як і минулого року. Додалася й театральна школа, що теж дуже цікаво", — розповідає генеральний директор фестивалю Ростислав Держипільський.

Цьогоріч у програмі заходу представлять виключно українські вистави, адже безпекова ситуація в країні зупиняє іноземні театри від відвідування.

"Насправді безпекова ситуація складніша, ніж минулого року. Нам багато відмовляли, бояться приїжджати з-за кордону. Але ми прекрасно розуміємо це.

Попри те, що ми живемо у відносному тилу, навіть минулого року одне з бомбардувань Івано-Франківська було під час шекспірівського фестивалю. Тоді це відчули наші гості — багато театрів просто бояться їхати.

Вирішили проводити захід, тому що минулорічний фестиваль створив дуже хороший прецедент: виникло багато конференцій, обговорень в Україні. Це дуже круто, на мою думку, тому що Шекспір — це висока драматургія, високий рівень.

Я вважаю, що це вдалий тренінг загалом для українського театру. Тому цьогоріч буде український фокус, що дуже символічно", — каже Ростислав Держипільський.

Розпочнеться фестиваль 15 червня о 15:30 акцією "Будь голосом полонених" при вході до театру. За словами організаторів, спільно з гостями з Британії та Польщі підтримають родини полонених і зниклих безвісти.

"Вирішили робити українську програму, тому що це правда, що за останній рік в країні з'явилася просто якась шалена кількість Шекспіра на сцені.

Про театрознавчу школу: це такий формат, який практикують більшість фестивалів. Студентів запрошують вести панелі, запрошують на обговорення вистав. І, власне, це про майбутнє.

Хотілося б, щоб це була така хороша традиція — залучати студентів, що оця молодь далі переймала естафету. Тому що колись ми зупинимося, але будуть інші, які будуть розуміти, навіщо ми це робимо", — говорить програмна директорка фестивалю Ірина Чужинова.

Під час фестивалю також проведуть збір на автомобіль для бійця III штурмової бригади, актора драмтеатру Богдана Романюка.

"Музична програма — це, зокрема, не розважальний формат, а формат збору донатів. Тобто ми поставили собі ціль зібрати на машину для Богдана Романюка, актора нашого театру, який добровільно пішов на війну буквально кілька місяців тому.

Зрозуміли, що без музичної програми просто не зберемо цю суму. У нас навіть буде стендап по Шекспіру, і це теж буде, думаю, цікаво.

Сьогодні не ділимо театри на наші і на наші. У нас всі театри українські, усі театри під оплески виходять у фіналі з українським прапором. І це потім на обкладинках всіх газет, усіх журналів", — вказує Ірина Чужинова.

З детальною програмою фестивалю можна ознайомитись за посиланням.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Кожне покоління повинне мати свою версію": в Івано-Франківському драмтеатрі покажуть рок-мюзикл "Наталка Полтавка"

"Деколонізуємо пам'ять — утверджуємо ідентичність": в Івано-Франківському драмтеатрі проведуть відкриту панельну дискусію

У «Давньому Галичі» планують нові локації та події — серед них фестивалі й історичні реконструкції


13.06.2025 1004
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

624
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3229
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21333
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2121
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1600 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2482

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

433

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

280

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

872

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2279
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

291
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

569
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1116
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

274
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

893
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

861
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

771
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8352
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

445
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1276 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2294 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1005