Рекордний політ через усю Україну: Комаров з командою фінішували на аеродромі в Коломиї (фото)

Ввечері 7 квітня в Коломиї успішно завершився рекордний політ за участю телеведучого Дмитра Комарова.

Екіпаж з чотирьох чоловік під керівництвом досвідченого пілота і військового льотчика Ігоря Табанюка за три дні пролетів понад три тисячі кілометрів практично по внутрішньому периметру України та відвідав 33 аеродроми.

Окрім Ігоря Табанюка та Дмитра Комарова, до команди увійшли пілот Андрій Блінов та оператор «Світу навиворіт» Олександр Дмитрієв. Екіпаж став першим, хто здійснив такий політ.

Вчора літак приземлився на аеродромі «Бузова» під Києвом, де його зустріли представники засобів масової інформації та керівник Національного реєстру рекордів України.

Екіпаж встановив рекорд України за максимальну кількість посадок в різних аеродромах нашої країни за три дні.

«Для чого ми це робили? Ми хочемо привернути увагу до того, що галузь авіації загального призначення потрібно розвивати. У нас є величезний потенціал, щоб ця сфера була не гіршою, а може і кращою, ніж в Європі. У спадщину від СРСР залишилося близько 750 аеродромів і, на превеликий жаль, багато з них зараз занедбані. Просто прикро, що ми не користуємося таким багатством. Це потрібно відновлювати. Ми побували на 33 аеродромах, більшість з яких, - в приватному володінні. До того ж є аеродроми дійсно європейського рівня з ідеальним асфальтом, інфраструктурою. Це аеродроми, які хочеться показувати і якими хочеться пишатися. Але вони побудовані за приватні гроші людей, які своїми силами розвивають цю індустрію. Мене вразили злітні смуги в Косино, Коломиї. Крім того, що ми мріємо про авіамаршрути, мала авіація – це і військові польоти, рятувальні операції, медичні цілі, моніторинг пожеж. Дуже важлива проблема – вирубка лісів. Коли піднімаєшся над Карпатами, дивишся – жахіття що твориться з лісом. Його вирубують просто безжально і відвозять. Для контролю цього і потрібна авіація загального призначення», - каже Дмитро Комаров.

Ініціатором польоту виступив досвідчений пілот Ігор Табанюк, який своїми силами відновив аеродром в Коломиї.

Льотчик сподівається, що в майбутньому авіація загального призначення займе важливе місце в регіональному сполученні між містами України і практично в будь-який район можна буде дістатися по небу.

Літак здійснював 11-12 посадок щодня на сертифікованих аеродромах навіть в найменших містах, куди не завжди легко дістатися наземним шляхом. Дмитро Комаров розповів, що всюди на екіпаж чекав теплий прийом:

«Перше місто, яке фантастично зустріло, це була Славута. Ми не очікували, там було більше сотні людей. Неймовірна зустріч була в Кам'янець-Подільському. У Львові дуже теплий прийом був – з варениками, борщем і салом. Прийшли діти з різних шкіл. У Скадовську люди навіть зробили надувні конструкції, які піднялися в небо: прапор України розміром в 60 кв м, рибу фугу. Скрізь дуже щедро пригощали. Зустрічали нас з оркестром і червоною доріжкою в Косино. В Коломиї мене навчили грати на трембіті, а по дорозі на одеський аеродром «Гідропорт» до нас приєдналася ціла колона літаків», - розповів Комаров.

Але не все в польоті було за планом. Ігор Табанюк розповів, як на шляху до Кам'янець-Подільського пілотам довелося понервувати. Через неякісне пальне двигун літака дав збій.

«Був момент, коли ми збиралися робити аварійну посадку. Тиск палива впав до нуля. Я дав команду пристебнути ремені по чотирьох точках на випадок вимушеної посадки. Двигун вже «чхнув». Ми готувалися сідати», - розповів Табанюк.

Пілоти подякували за допомогу всім, хто сприяв рекордному польоту: авіаслужбам, штурманам, авіаційній організації «АОПА-Україна», кожному аеродрому, де команді надавали теплий прийом, влаштовували на нічліг, годували та навіть заправляли паливом літак своїм коштом.

Фотогалерея


09.04.2019 2744
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

626
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3235
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21333
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2122
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1600 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2483

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

435

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

280

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

873

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2280
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

292
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

571
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1117
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

275
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

893
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

861
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

772
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8354
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

447
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1279 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2296 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1005