Прикарпатця засудили до чотирьох років ув'язнення за створення тисячі фейкових облікових записів для росіян

фото: ілюстративне

За матеріалами СБУ обвинувачений за три роки купив 10 700 сім-карток українського мобільного оператора Київстар  та забезпечував їх своєчасну заміну в SIM-банках для функціонування так званої «ботоферми», котру за матеріальну вигоду надавав у користування російському онлайн-сервісу.
Про це повідомляють "Вікна"пише Фіртка.

В Єдиному держаному реєстрі судових рішень оприлюднили вирок Калуського міськрайонного суду від 19 липня за результатами розгляду кримінального провадження про обвинувачення раніше не судимого уродженця села Підмихайля у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж) та ч. 1 ст. 209 (легалізація майна, одержаного злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.

Як встановив суд, у червні 2018 року громадянин України, відвідуючи групи в інтернет-месенджері «Telegram», у спілкуванні з їх учасниками дізнався про можливість за відповідну оплату за допомогою спеціального обладнання надавати в оренду російському онлайн-сервісу віртуальні  номери  мобільних телефонів.

З корисливою метою обвинувачений через інтернет-месенджер «Telegram» вийшов на контакт з адміністрацією цього онлайн-сервісу та з'ясував умови співпраці з ним.

Зокрема, отримав інформацію, що для роботи необхідне спеціальне обладнання, яке дозволяє вчиняти незаконне втручання в роботу автоматизованих мереж операторів мобільного зв'язку та вирішив придбати його.

Крім того, чоловік мав розміщати сім-карти в SIM-банки та за допомогою спеціального програмного забезпечення здійснити налаштування надходження отриманих даних від оператора стільникового зв`язку на сервери російського онлайн-сервісу.  

Відтак у листопаді 2018 року чоловік на AliExpress придбав SIM-банк з функцією зміни ІМЕІ на 8 плат розширення для сім-карт оператора мобільного зв'язку з можливістю їх «гарячої» заміни.

Після цього, 25 листопада 2018 року зв'язався з адміністрацією російського онлайн-сервісу та виявив бажання співпрацювати з ними. Також наприкінці листопада він за 10 тисяч гривень купив в іншої особи ще один SIM-банк з функцією зміни ІМЕІ на 32 плати розширення.

Далі він на своєму ноутбуці встановив спеціальне програмне забезпечення під'єднав до нього SIM-банки та розпочав роботу з російською платформою за місцем проживання.

Обвинувачений купував сім-картки українського мобільного оператора Київстар  через додаток «ОЛХ» та забезпечував їх своєчасну заміну в SIM-банках для функціонування так званої «ботоферми», котру за матеріальну вигоду надавав у користування російському онлайн-сервісу, який здає в оренду віртуальні мобільні ідентифікатори для реєстрації облікових записів, у тому числі фейкових, на різноманітних Інтернет-платформах та в соціальних мережах.

У період з 25 листопада 2018 року по 23 липня 2021 року чоловік придбав та використав 10 700 сім-карток Київстар.

В результаті порушення маршрутизації міжнародного трафіку, з використанням сім-карток оператору мобільного зв`язку Київстар було завдано шкоди на загальну суму 290 567,15 гривні.

«Внаслідок умисних дій чоловіка російський онлайн-сервіс отримав можливість здобувати інформацію, підробляти її, блокувати, спотворювати процес обробки інформації, тобто негативно впливати на інформаційний простір та заподіювати шкоду інформаційній безпеці України», — йдеться у вироку суду.

Загалом у період з 25 листопада 2018 по 23 липня 2021 чоловік з корисливою метою, придбав та використав 11 288 SIM-карток українських операторів стільникового зв`язку. З одного українського мобільного номеру він заробляв від 40 до 150 російських рублів.

Було встановлено, що від здачі в оренду мобільних номерів він заробив 703 200,83 російського рубля (понад 258,9 тисячі гривень), які надходили на його баланс в особистому кабінеті партнера російського онлайн-сервісу.

Кошти виводилися через рахунки в російських платіжних системах «Qiwi», «ЮМоnеу», «Webmoney».

У судовому засіданні обвинувачений свою вину не визнав. Пояснив, що для реєстрації в соціальних мережах чи сервісах в мережі Інтернет потрібен смс-код, підтверджений номером мобільного телефону.

Приблизно в кінці 2018 року в мережі Інтернет він побачив сайт, на якому була можливість придбати смс-код для підтвердження реєстрації. На цьому сайті також була можливість продавати такі смс-коди. Робота з сайтом платформи  полягала у наданні в оренду номерів для отримання смс-кодів, що не було заборонено законом.

Однак суд, оцінивши зібрані слідчими докази, ухвалив визнати чоловіка винуватим у вчиненні інкримінованих йому правопорушень та призначив покарання — чотири роки позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, місцевого самоврядування та в органах, що надають інформаційні послуги строком на два роки та з конфіскацією майна, яке є його власністю.

Також задоволено цивільний позов — на користь ПАТ Київстар з жителя Підмихайля стягнули 290 567,15 гривні матеріальних збитків, завданих кримінальним правопорушенням. Також він має сплатити на користь держави 26 060,46 гривні за проведення судових експертиз.


Примітка: на вирок суду протягом 30 днів може буди подано апеляційну скаргу.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Прикарпатцям розповіли, як не потрапити на гачок до шахраїв

Отримала повідомлення нібито від сестри з проханням позичити гроші: прикарпатку ошукали на майже 15 тисяч гривень


25.07.2024 1126
Коментарі ()

17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1196
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6843
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14897 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1823
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1066
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6544

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

873

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1664

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1469

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1335
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

436
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

698
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

857
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

666
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1760
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

784
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1087
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34917 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

263
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

439
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

751
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

665