На Прикарпатті діти змушені долати 10 кілометрів, щоб дістатись до школи (ФОТО)

Більша частина учнів Красноїльської школи, що на Прикарпатті, другий рік поспіль навчається не в приміщенні закладу. Ремонт першого поверху навчального закладу, який "з’їв" грибок, цього року таки розпочали, але закінчити не встигли.

Про це пише Фіртка з посиланням на Суспільне. 

Також не добудували новий корпус. До цих проблем додався й зламаний шкільний автобус. Через це школярі пішки йдуть до школи по шість-сім кілометрів.

Другокласниця Іринка Харінчук навчається у будинку культури. Щодня ходить на обід у їдальню, яка розташована через дорогу, – у приміщеннях колишнього пришкільного інтернату.

"Дивитися вправо, вліво – чи не їдуть машини. Треба переходити дорогу швидше. Я знаю, що треба бути чемною на дорозі", - каже Іринка.

Вихователька групи продовженого дня Марія Федінчук розповідає, що обід займає близько години: зібратися, перейти дорогу, поїсти та повернутися. Це незручно та небезпечно.

"Ми два рази перетинаємо проїжджу частину. Дуже інтенсивний рух. Один вихователь веде 25 дітей. Тому ризики в нас є дуже великі", - розповідає Марія Федінчук.

Директорка школи Марія Шкіндюк каже, що приміщення їдальні в основному корпусі школи ремонтують разом із класами на першому поверсі.

Вже обробили усі приміщення від грибка та залили бетоном підлогу. Зараз замінюють електропроводку. Також поміняли систему водовідведення та на 70 % зробили підпірну стінку – щоб під час дощів школу не заливало водою. До кінця жовтня планують здати в експлуатацію спортзал.

Бригадир Дмитро Сташко каже, що вже виконали близько 70 % робіт. Затримки є через погоду – в дощі потрібно більше часу, аби висохла штукатурка.

У відновлених приміщеннях на першому поверсі не зможуть навчатися усі школярі. За словами Марії Шкіндюк, школа збудована за принципом восьмирічки, тож тут будуть 5-11 класи. З 2017-го року будують новий корпус з окремими спортзалом та їдальнею. Але постійно виникають проблеми.

"Будівництво школи фінансується з Державного фонду регіонального розвитку. Там були якісь нюанси, тому що департамент освіти змінився на УКБ. І потрібно виставляти школу на тендер. Там свої процедури, і в цьому році не встигають їх провести", - розповідає директорка школи Марія Шкіндюк.

Заступник голови ОДА Василь Івасик повідомив, що цього року з Державного фонду регіонального розвитку виділили сім мільйонів 800 тисяч на капітальний ремонт школи, але використати ці гроші не змогли через кримінальне провадження – підрядник взяв аванс і не виконав роботи.

"Ми ці кошти переспрямували на Яремчанську школу, а своїми силами, за рахунок програми спроможної школи і за рахунок благодійників, ми завершуємо капітальний ремонт першого поверху теперішньої школи. Цю недобудовану школу ми плануємо включити в програму "Велике будівництво". Там невеликі об’єми – 12 мільйонів. Ми її включимо і до кінця 2021-го року школа буде збудована", - розповів Василь Івасик.

До проблем з будівництвом додався і зламаний шкільний автобус. Раніше у школи їх було два. Вони збирали дітей із сіл Чорна Річка, Рівня та Голови. З Чорної Річки автобус довозить 213 дітей та 13 вчителів.

А от із села Голови 38 школярів та четверо вчителів зараз мусять добиратися 6-7 кілометрів самотужки за будь-якої погоди. Через віддаленість учнів від школи навчання починають о дев'ятій.

"Ми не можемо починати привіз швидше, тому що дітки наші розкидані в горах, далеко живуть. Їм ще добратися до центральної дороги по 3-4 км пішки", - розповідає Марія Шкіндюк.

Одинадцятикласник Назар Косійчук – один із тих учнів, хто добирається до школи самостійно. Розповідає, що під’їхати автівкою вдається рідко. А в дощову погоду необхідно мати зі собою змінне взуття. Прокидається хлопець на 40 хвилин раніше, але навчання не пропускає – бо треба готуватися до ЗНО.

"Близько години, може більше. Якщо сухо – то хвилин 50", - ділиться учень Назар Косійчук.

Заступник директора обласного департаменту освіти, науки та молодіжної політики Андрій Сташків про зламаний автобус в Красноїльській школі знає. Каже, гроші на ремонт мають дати з місцевого бюджету. І додає, що дітей підвозять до навчальних закладів не лише шкільні автобуси, які перебувають на балансі відділів освіти, а також й приватні, з якими укладено відповідні угоди.

"Саме шкільних автобусів у нас в області на балансі у відділів освіти 230. Проте, на жаль, не всі вони справні. В нас є 50 автобусів, які потребують ремонту, але ще їздять. І є 18 автобусів, які не їздять у зв’язку з тим, що вони технічно несправні. Крім того, ми залучили близько 42 автобуси сторонніх перевізників. Відповідно, в області нам потрібно ще 42 нові автобуси, щоб забезпечити 100 %. Ну і плюс поміняти тих 50 автобусів, які ще не їздять", - розповідає Андрій Сташків.

На сьогодні у Красноїльській школі є ще дві проблеми. Усі діти змушені ходити в туалет на вулиці: в теперішньому корпусі він від’єднаний від комунікацій і не працюватиме до кінця ремонту. Решта приміщень просто не мають внутрішніх вбиралень. Не вистачає школярам й комп’ютерів: на 24 класи їх лише 10.


Читайте також:

На Прикарпатті вчителі вже сьомий рік ремонтують школу власним коштом (ВІДЕО)

Прикарпатка разом з родичами відремонтувала сільську бібліотеку (ВІДЕО)

 

Фотогалерея


15.10.2020 2393
Коментарі ()

08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

472
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

532
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5422
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1445
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1322
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2613

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

371

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1209

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1046

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

962
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

274
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10650
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

355
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

622
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5666
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1440
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

330
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

232
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

587 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1025
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

888