Крадіжка газу: прикарпатцям розповіли про небезпеку та відповідальність

Самовільне втручання в роботу газових мереж — не лише порушення чинного законодавства, а й небезпека для здоров’я і життя людей.

В Івано-Франківській філії «Газмережі» рекомендують споживачам, придбавши квартиру чи будинок на вторинному ринку, перевірити чи відповідає система газопостачання вимогам чинного законодавства.

Це варто зробити, щоб у майбутньому не довелося відповідати за незаконні дії попередніх власників – перепланування приміщень,  втручання в газову мережу, лічильник. 

Практика свідчить, що заощадити гроші через крадіжку газу не вийде. Фахівці  Івано-Франківської філії «Газмережі» у будь-якому разі з часом виявлять порушення. Натомість споживач буде змушений оплатити не лише за незаконно відібраний газ, а й за усунення пошкоджень у газорозподільній системі.

У разі встановлення факту втручання у роботу лічильника, з метою зменшення його показів, споживач змушений буде додатково оплатити вартість експертизи, послуг зняття-встановлення приладу, вартість самого лічильника, а також відшкодувати збитки, завдані газорозподільній компанії.

Від споживачів, в яких виявили факт втручання в роботу лічильників чи несанкціонованого втручання в роботу газорозподільної системи, часто можна почути, що вони тривалий час здавали помешкання в оренду чи придбали житло на вторинному ринку. Відповідно, про маніпуляції з лічильником чи самовільне втручання в мережі не підозрювали.

Однак, згідно з чинним законодавством, при виявленні втручання в роботу приладів обліку чи несанкціонованого втручання в роботу газорозподільної системи, відповідальність за такі дії несе власник житла. 

«Візуально людина не завжди може побачити втручання в роботу лічильника газу, але фахівець завжди виявить такі порушення.

При первинному огляді ми бачимо характерні механічні пошкодження на відліковому механізмі, підроблені пломби, відбитки тавр та інше, а при проведенні повірки фіксується невідповідність  метрологічних характеристик», — розповідає головний метролог Івано-Франківської філії «Газмережі» Микола Бугра

В газорозподільній компанії рекомендують споживачам, які придбали помешкання ініціювати проведення позачергової повірки газового лічильника, щоб бути впевненим, що у майбутньому не доведеться відповідати за втручання в прилад обліку, яке не здійснювали.

Окрім того, необхідно звірити відповідність газових приладів проєкту, чи нема самовільного  перенесення їх попередніми власниками, а також незаконних підключень, щоб надалі уникнути донарахувань та убезпечити своє помешкання від витоків газу. 

«Самовільне втручання в роботу газових мереж - не лише порушення чинного законодавства, а й небезпека для життя і здоров’я людей. Адже, як правило, самовільні врізки зроблені з порушеннями правил техніки безпеки — негерметичні, з витоками газу.

А це шлях до виникнення аварійної ситуації», — говорить заступник головного інженера Івано-Франківської філії «Газмережі» Андрій Витрикуш.

У газорозподільній компанії зазначають, споживачі можуть звернутись до центру обслуговування клієнтів, де їм допоможуть скласти відповідну заяву для виконання газовиками процедури зняття лічильника на позачергову повірку та звірки відповідності газових приладів проєкту.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

З 2024 року: розмір плати за розподіл газу для прикарпатців зміниться


18.10.2024 818
30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2535
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1197
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1122
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2304
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3743
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2738 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

981

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

835

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

784

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

735
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10466
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1321
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

356
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5465
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1174
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2970
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

557
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

409 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

850
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

738
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

790