Доступність міста: в Івано-Франківську провели реконструкцію ще однієї ділянки

В Івано-Франківську реконструювали ще одну ділянку, аби вона стала зручнішою для мешканців.
Про це повідомляє міський голова Руслан Марцінків, пише Фіртка.
Як зазначає посадовець, це відбулося на вулиці Хіміків, 2-6.
Тут не просто відремонтували тротуар та сходи, а передбачили, зокрема, і питання інклюзивності. Бо ця ділянка є важливою для мікрорайону Пасічна, через те, що тут щодня проходять чимало людей. 
«Ми знаходимось на вулиці Хіміків. В рамках виконання програми облаштування елементів доступності, ми виконували тут роботи з благоустрою та відновлення покриття тротуару.
А також відновили двоє сходів і зробили два пандуси. Два пониження такі для зручності маломобільних верств населення. Загалом два місяці тут тривали роботи.
Як бачите, все у межах норми. Навіть, попри те, що тут є дуже великий перепад висот нам вдалося дотриматися нормативів по пониженнях. Роботи добігають до завершення. Нам ще залишились перила.
Думаю, наступного тижня, якщо погода дозволить, ми тут завершимо роботи», — каже Ігор Сенчук, перший заступник директора Департаменту благоустрою.
Отримали звернення — виконали. 
«Звернулася Олена Неспяк, дружина загиблого Героя Михайла, з проханням облаштувати тут зручний проїзд.
Це місце є одним із найпрохідніших у Пасічній, оскільки тут щодня рухається багато людей, зокрема дітей та мам з візочками.
Тому, вдячний усім, хто долучиться до цієї важливої справи», — каже депутат Івано-Франківської міської ради Андрій Строїч.
Ця ділянка є частиною великої програми доступності Івано-Франківська, над якою працював радник міського голови, ветеран російсько-української війни Юрій Гапончук.
Раніше він особисто проінспектував місто, аби визначити першочергові роботи. Адже сам особисто не зі слів знає, на скільки важлива доступність обраного маршруту. 
«Дану ділянку ми почали робити після звернення однієї жительки цієї вулиці, яка має 2 малих дітей, яких треба водити в садочок, в школу. Тут були сходи в аварійному стані, по яких було дуже проблемно пересуватись.
Розглянувши це звернення, ми прийняли рішення зробити 2 сходові клітинки з пандусами і зробити вже саме тротуарне покриття з тактильною плиткою і всіма іншими вимогами доступності.
Це все виконали досить непогано, ще треба доробити поручні на зʼїздах і сходах. Місцеві жителі задоволені, бо це зручність і вже немає ніякого болота і ям під ногами», — відзначає Юрій Гапончук, ветеран, радник міського голови з питань доступності. 
Мешканці дякують за реконструкцію. Адже тут зробити не просто ремонт, а попри різну висоту сходових — спроєктували зручний з’їзд, як для маломобільних людей, так і для батьків з дитячими візками.
«Ми тут проживаємо на вулиці Хіміків, 2. Тут були дуже некрасиві сходи. Ми дуже попросили, щоб тут була реконструкція і нас послухали. Ми дуже дякуємо, що саме так гарно і безпечно все зробили: для дітей, для батьків з візочком, для людей старшого віку чи людей з інвалідністю», — дякує Олена, мешканка Івано-Франківська.
Як зазначає очільник міста, кожна вулиця в Івано-Франківську має бути зручною. Це не перша ділянка, де вже провели такі роботи. Раніше зробили пониження від обласної лікарні до центру міста, відремонтували ділянку на Старозамковій біля військової поліклініки.
Також — поруч дитячої лікарні, пологового та вул. Матейки, поблизу «Дому воїна» поруч Січових Стрільців та Мазепи, на перехресті вулиць Любомира Гузара, Галицької та Дністровської. Доступними вдалося зробити та чимало пішохідних переходів у різних мікрорайонах міста.
Зокрема, на вулицях Миколайчука, Стуса, Деповській, Вовчинецькій, Сагайдачного, Коновальця, Надрічній, Шпитальній та інших. І на цьому роботи не припиняються. 
«Дуже важливо облаштувати пандуси, зробити тротуари для маломобільних груп. Для хлопців з інвалідністю, а також для маленьких діток. Адже тут велика кількість людей проживає. Великий підйом.
І тому дуже важливо це зробити в дуже стислі терміни. Тому вдалось зробити. Ще зараз роботи доробляться. Ще перила зроблять, водовідведення і в принципі цей кусок буде зроблений. Дякую підрядникам, які в дуже такий оперативний час зробили.
Найбільше вдячні нашим воїнам. Насправді завдяки ним ми маємо український Франківськ. Ми сьогодні дослуховуємось до родин загиблих і до наших військових, які втратили кінцівки на цій страшній війні», — резюмує Марцінків.



02.10.2024 Тетяна Сорока 1019
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

626
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3235
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21333
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2122
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1600 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2483

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

435

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

280

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

873

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2280
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

292
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

571
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1117
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

275
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

893
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

861
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

772
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8354
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

447
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1279 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2296 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1005