Чому вакцина Pfizer проти COVID-19 не скоро з’явиться в місцевій аптеці

Робота з розповсюдження експериментальної вакцини проти COVID-19, яку розробили компанії Pfizer Inc PFE.N та BioNTech SE BNTX.O, готується після того, як компанії оголосили про успішні проміжні дані раніше в понеділок, але найближчим часом для широкої громадськості вона не надійде до місцевих аптек.

Дані, що призвели до рекордних для США запасів, показали, що експериментальна вакцина двох компаній є ефективною на 90% у запобіганні COVID-19. Вони все ще чекають даних про безпеку, які можуть надійти пізніше цього місяця.

читайте також: Дослідження: один зі зразків вакцини проти Covid-19 ефективний на 90%

Pfizer та BioNTech повинні змусити регуляторів підписати контракт, перш ніж зможуть розпочати доставку вакцин тим, кого держава вважає найбільш потрібними. Медичні працівники та люди, які проживають у будинках для престарілих, ймовірно, будуть в цьому списку.

Але складні вимоги до умов зберігання вакцини є перешкодою навіть для лікарень Сполучених Штатів і можуть вплинути на те, коли та де вакцина буде доступна для тих, хто перебуває у сільській місцевості чи бідних країнах, де ресурси обмежені.

Основне питання полягає в тому, що вакцину, яка базується на новій технології, яка використовує синтетичну мРНК для активації імунної системи проти вірусу, потрібно підтримувати при мінус 70 градусах Цельсія (-94 F) або нижче.

"Холодний ланцюг стане одним із найскладніших аспектів проведення цієї вакцинації", - сказав Амеш Адаля, старший науковий співробітник Центру охорони здоров'я Джона Хопкінса.

"Це буде складним завданням у всіх умовах, оскільки лікарні навіть у великих містах не мають приміщень для зберігання вакцин при такій наднизькій температурі".

Дійсно, одна з найпрестижніших лікарень США, клініка Майо в Рочестері, штат Міннесота, заявила, що наразі не має такої можливості.

"Ми говоримо про вакцину, яка потребує зберігання при мінус 70 або 80. Це величезна логістична проблема не тільки в США, але і поза західним світом", - сказав д-р Грегорі Польс, вірусолог та дослідник вакцин з клініки Мейо.

"Ми є головним медичним центром, і у нас немає таких сховищ. Це буде стосуватися всіх. Це логістична перешкода".

Прессекретар Pfizer Кім Бенкер заявила, що компанія тісно співпрацює з урядом США та державними чиновниками щодо того, як доставити вакцину зі своїх розподільчих центрів у США, Німеччині та Бельгії по всьому світу.

Детальний план включає використання сухого льоду для транспортування заморожених флаконів з вакциною як повітрям, так і сушею при рекомендованій температурі до 10 днів, сказала Бенкер.


В ЛЬОДІ

Державні та місцеві медичні працівники відповідають за зберігання та введення вакцин після їх того, як її доставлять.

Їх можна зберігати в морозильній камері з наднизькою температурою до шести місяців або протягом п'яти днів при температурі 2-8 градусів С — типі холодильного обладнання, яке зазвичай доступне в лікарнях, сказала Бенкер.

Блоки зберігання Pfizer також можуть наповнюватись льодом до 15 днів.

Але вакцина зіпсується приблизно через п’ять днів при нормальній температурі охолодження трохи вище 0. Генеральний директор BioNTech Угур Сахін заявив Reuters, що компанії наразі аналізують, чи можуть вони продовжити цей час на два тижні.

Moderna Inc MRNA.O, яка працює над вакциною на основі подібної технології, не потрібно зберігати при такій низькій температурі.

Інші вакцини, включаючи зразки від Johnson & Johnson JNJ.N та Novavax Inc NVAX.O, можна зберігати при температурі 2-8 градусів С, температурі звичайного холодильника.


РОЗПОВСЮДЖЕННЯ

Northwell Health, головна лікарняна система в Нью-Йорку, розширює свої потужності для зберігання ультрахолодних продуктів. Хоча можна вводити вакцину до того, як вона зіпсується, головний фармацевтичний директор Northwell Health Онісіс Стефас заявив, що лікарня вирішила, що доступ до морозильної камери забезпечить плавне розповсюдження.

Експерти заявляють, що вимоги до холодного зберігання можуть перешкодити можливості Pfizer дістатися до сільських систем охорони здоров'я та будинків для людей похилого віку або до менш заможних країн, які можуть не мати коштів на холодильні установки.

"Якщо Pfizer's є єдиною вакциною, яка буде дозволена протягом найближчих кількох місяців, ми турбуємося про справедливість, коли йдеться про розповсюдження її в сільській місцевості", - сказала Клер Ханнан, виконавчий директор Асоціації менеджерів з імунізації державної служби охорони здоров’я, які займаються вакцинами.

Поставки ультрахолодних морозильних камер вже обмежені, оскільки лікарні стикаються з запасами, сказав Стефас.

Деякі штати заявляють, що у них не вистачає морозильних камер з надхолодною температурою, згідно з документами, які штати подали до Центрів контролю за захворюваннями США.

У документах видно, що Нью-Гемпшир придбав додаткові морозильні камери з надхолодною температурою і, як і інші держави, лобіює адміністрацію Трампа.

Каліфорнія також заявила, що постачання ультрахолодних морозильних камер обмежене, і приблизно половина департаментів охорони здоров'я штатів прагне придбати або взяти в оренду додаткові товари для охолодження.

Він запропонував побудувати розподільчу мережу морозильних камер з надхолодною температурою, включаючи мобільні клініки для вакцинації, щоб охопити райони, що не охоплюються територією штату. Каліфорнія заявила, що не буде постачати вакцини в установи без належних можливостей для зберігання в холодильнику.

Без додаткового обладнання лікарі матимуть дилему: зберігати вакцини у звичайних холодильниках та розміщувати всі 975 доз у кожному контейнері вакцин Pfizer менш ніж за п’ять днів або поповнювати запаси сухим льодом і відкривати лише два рази на день, щоб продовжити життя вакцин, сказала Ханнан.

"Я думаю, що це буде важко, але виходячи із завдання і того, наскільки воно важливе, люди робитимуть все можливе, щоб забезпечити вакцинування", - сказав Стефас.

за матеріалами Reuters


11.11.2020 4570
30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2610
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1239
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1151
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2344
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3778
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2785 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1015

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

855

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

806

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

749
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

70
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10493
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

60
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

402
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5487
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1199
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

592
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

436 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

869
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

757
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

809