З'їли жменю — і вже стало краще! Чим корисне гарбузове насіння?

Саме тепер час заготовляти насіння гарбуза нового врожаю. Яке корисніше — сире чи підсушене? Кому і як часто слід його споживати?

— Гарбузове насіння багате на корисні поліненасичені жирні кислоти, у яких зберігаються фосфоліпіди, стероли, жиророзчинні вітаміни, що перешкоджають старінню, покращують стан шкіри й нормалізують кислотно-лужний баланс організму, — пояснює лікарка-дієтологиня Людмила Денисенко. — Насіння — одне з найкращих джерел цинку, який разом із фосфором нормалізує діяльність головного мозку і зорового апарату, покращує роботу кровоносної, репродуктивної, травної та опорно-рухової систем, пише Фіртка з посиланням на Експрес.

Ще гарбузове насіння містить достатньо магнію, який заспокоює нервову систему (його в гарбузовому насінні у 9 разів більше, ніж у соняшниковому, а заліза — майже в 4 рази), вітаміни С і групи В, а також фосфор, кремній, калій, кальцій.

— При яких проблемах допомагає гарбузове насіння?

— Якщо розім’яти гарбузове насіння та приготувати з нього відвар на молоці або воді, а потім пити на ніч — можна позбутися безсоння.

— Насіння гарбуза активізує роботу серця, знижує серцевий біль при стенокардії та інших серцевих хворобах, — додає травознайка Катерина Фриндак. — А заварене як чай, п’ють по 2 — 3 склянки в день протягом тижня, якщо хворі сечостатеві органи, нирки, є атеросклероз, артрит.

— Як приготувати такий чай?

— У склянку окропу додаємо столову ложку подрібненого насіння, настоюємо 30 хвилин.

— Вважається, що гарбузове насіння — потужний глистогінний засіб, це так?

— Справді. Для цього треба 500 г сирого насіння подрібнити разом зі шкіркою у блендері (м’ясорубці), залити літром води, випарити на водяній бані до третьої частини початкового об’єму, процідити через 2 — 3 шари марлі. Вживати натщесерце впродовж 30 хвилин, через 2 години вжити проносне.

— А яке насіння корисніше — сире чи підсушене? Як багато його можна з’їсти за день?

— Насіння гарбуза бажано підсушувати, а не смажити, аби не зруйнувати при високій температурі надзвичайно цінні поліненасичені жирні кислоти. У день його рекомендовано з’їдати не більш як 30 грамів (у 100 г насіння міститься 50 г жиру, подвійна норма добової потреби).

— Кому небажано вживати гарбузове насіння?

— Тим, хто має камені в жовчному міхурі, коліт, ентероколіт, гастрит. Дітям від 3-х до 6-ти років насіння можна давати в страви подрібненим, оскільки в такому віці будь-яке насіння чи горіхи ще погано засвоюються. Дітям до трьох років краще не давати цей продукт.

— Як правильно заготовити та зберігати насіння?

— Вибране з гарбуза насіння слід ретельно помити від волокон м’якуша, підсушити, скласти в скляну банку, щільно закрити й зберігати в сухому прохолодному місці неочищеним, бо в очищеному швидко окислюються корисні жири. Зауважу, що насіння, перемішуючи, слід сушити на повітрі (можна під сонцем, можна в затінку), а не в печі чи духовці. Зберігати два роки, можна в полотняному мішечку.


17.09.2019 14859
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2563
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1209
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1135
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2314
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3761
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2756 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

997

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

843

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

793

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

740
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10476
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1327
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

373
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5475
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1181
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2979
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

573
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

418 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

856
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

747
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

796