«Жінки не лише вимагають прав, а й несуть обов'язок захисту країни»: що означає фемінізм в Україні сьогодні

Сучасна Україна показує, чому суспільству все ще потрібен фемінізм і які його реальні здобутки за 140 років українського руху.

Про це детальніше Фіртці розповіла журналістка, письменниця та авторка книги «Слово на літеру „Ф“» Ірина Славінська.

Так, за словами журналістки, фемінізм стосується теми прав людини.

"У глобальному контексті фемінізм може мати складне визначення, але по суті це просто — визнання того, що жінка — це людина.

Права людини — це права жінок, а права жінок — це права людини. Як би це не звучало просто, у деяких середовищах цю тезу важко прийняти", — каже Ірина Славінська.

Письменниця також окреслює здобутки фемінізму в Україні у воєнний час.

"По-перше, жінки активно і на рівних долучаються до захисту країни.

Сьогодні понад 5 тисяч жінок служать на бойових посадах, понад 60 тисяч — у лавах Сил Оборони України на військових і цивільних посадах. І ці жінки не з'явилися тут раптово.

Багато пішли до війська з 2014 року, але чимало колежанок працювали в таких структурах значно раніше. Їхня праця проклала шлях тим, хто потім домагався права служити на бойових позиціях.

Отже, сьогоднішній український фемінізм у воєнному контексті демонструє, що жінки не лише вимагають прав, а й несуть обов’язок захисту батьківщини.

Крім того, величезна кількість жінок долучаються до захисту на цивільних позиціях — як госпітальєрки, волонтерки, виконавиці багатої доглядової роботи. Вони дбають про родини, стають основними доглядальницями для молодших і старших родичів.

Ця колосальна праця — важливий внесок, який не можна недооцінювати, бо саме жінки є гарантами збереження родин", — наголошує Ірина Славінська.

Більше читайте у матеріалі: Навіщо фемінізм у країні, що воює: Ірина Славінська про рівність по-українськи, стереотипи та право бути собою.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Довелося виборювати елементарне», — військова фельдшерка Ольга Штерн про сексизм та виклики для жінок у війську

«Суспільство не сприймає, що ми можемо бути яскравими»: інтерв'ю з дружиною полеглого воїна та керівницею «Ветеран PRO» Любов'ю Василів 

«Чоловіки не плачуть» та «дівчатка мають бути ніжними»: Ірина Славінська про те, як стереотипи впливають на підлітків


Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

617
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3206
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21327
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2108
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1598 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2479

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

421

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

277

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

865

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2272
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

289
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

567
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1112
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

270
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

889
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

859
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

769
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8348
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

434
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1263 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2290 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1003