Здорове харчування може врятувати життя: поради для профілактики раку

Онкологічні захворювання залишаються однією з головних причин смертності у світі.

Про це інформують на сайті Подільського регіонального центру онкології, пише Фіртка.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.

Подільський регіональний центр онкології ділиться ключовими порадами, які допоможуть вам зробити харчування не тільки смачним, але й корисним для здоров’я.

1. Включайте більше овочів та фруктів у свій раціон.

Згідно з дослідженнями Американського інституту досліджень раку, споживання великої кількості овочів та фруктів знижує ризик розвитку багатьох видів раку. Овочі, такі як броколі, шпинат, морква та помідори, багаті на антиоксиданти, які нейтралізують вільні радикали – молекули, що можуть пошкоджувати клітини та сприяти розвитку раку. Фрукти, як-от ягоди, цитрусові та яблука, також мають протиракові властивості завдяки високому вмісту вітамінів та фітохімікатів.

2. Обирайте продукти з високим вмістом клітковини.

Вживання достатньої кількості клітковини асоціюється зі зниженням ризику розвитку колоректального раку. Згідно з даними Національного інституту раку США, люди, які регулярно споживають клітковину, мають на 20-30% менший ризик розвитку цього виду раку. Цільнозернові продукти, бобові, овочі та фрукти є відмінними джерелами клітковини, яка допомагає підтримувати здоровий стан шлунково-кишкового тракту.

3. Уникайте фаст-фуду та оброблених продуктів.

Фаст-фуд та оброблені продукти зазвичай містять велику кількість трансжирів, солі та цукру, що може підвищити ризик розвитку онкологічних захворювань. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, регулярне вживання таких продуктів асоціюється з підвищеним ризиком розвитку ожиріння, яке є важливим фактором ризику для багатьох видів раку.

4. Обмежуйте споживання цукру та солодких напоїв.

Високе споживання цукру пов’язане зі зростанням рівня ожиріння, яке є значним фактором ризику для розвитку різних видів раку, зокрема раку молочної залози, ендометрію та стравоходу. Зменшення споживання цукру допомагає знизити ризик цих захворювань.

5. Дотримуйтеся балансу та контролюйте порції.

Контроль за розміром порцій є важливим аспектом профілактики ожиріння, що, своєю чергою, знижує ризик розвитку раку. За даними ВООЗ, ожиріння є причиною близько 3,4 мільйона смертей щорічно, і ця цифра включає тисячі випадків смерті від раку.

6. Обмежуйте споживання чипсів та інших закусок з високим вмістом акриламіду.

Чипси та деякі інші закуски, що піддаються смаженню при високих температурах, можуть містити акриламід – хімічну сполуку, яка вважається потенційним канцерогеном. За даними Національного інституту раку США, акриламід утворюється при нагріванні продуктів, що містять крохмаль, і його споживання пов’язують із підвищеним ризиком розвитку деяких видів раку. Краще віддати перевагу свіжим фруктам, горіхам або нежирним молочним продуктам як альтернативу шкідливим закускам.

"Здорове харчування – це не просто спосіб підтримувати хороше самопочуття, а й ефективний засіб профілактики раку.

Звертайте увагу на те, що ви їсте, та робіть вибір на користь продуктів, які допоможуть вам зберегти здоров’я на довгі роки.", — нагадують фахівці.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Чому дієти не працюють і що вибрати замість них: розповідає івано-франківська дієтологиня

Гаряче і ситно — як правильно харчуватися взимку

Традиції святкового столу в різних країнах: страви на Новий рік від івано-франківської дієтологині

Як харчуватися перед святами, щоб не переїдати: консультує івано-франківська дієтологиня


13.01.2025 3440
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2508
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1179
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1108
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2288
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3729
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2705 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

967

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

823

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

775

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

733
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10452
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1303
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

335
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5448
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1160
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2953
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

539
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

397 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

837
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

725
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

776