ЗА РІВНЕМ ЯКОСТІ ЖИТТЯ КАЛУШ ОБІГНАВ ІВАНО-ФРАНКІВСЬК

 

Найгіршим місцем для життя за рівнем якості виявилися міста Слов’янськ та Харцизьк. Найкращими містами виявилися Калуш та Ялта, а найкращим малим містом стала Буча.

 

Такі дані сьогодні оприлюднив аналітичний центр «Universitas» під час презентації результатів дослідження «ТОП-44 якості життя великих та малих міст України», інформує RegioNews.

Калуш та Ялта отримали по 67 балів, на третє місце рейтингу потрапив Івано-Франківськ, який набрав 65 балів.

 

Дослідження показало, що найбільша кількість великих та малих міст з високим рівнем якості життя в Україні розташована на Заході — 15 міст, на Сході таких міст всього лише 3, на Півночі — 9 на Півдні — 12, і в Центрі — 5.

 

Цікавим виявися той факт, що 21 обласний центр та м. Сімферополь не потрапили до Топ 44 найкращих міст України, незважаючи на їхній офіційний статус “регіональних столиць” та відповідні ресурси, які вони мають у своєму розпорядженні.

 

12 обласних центрів увійшли до списку міст-лузерів, а саме -  Тернопіль, Хмельницький, Полтава, Харків, Кіровоград, Сімферополь, Рівне, Донецьк, Миколаїв, Дніпропетровськ, Луганськ, Запоріжжя.
8 обласних центрів за набраними ними балами увійшло до списку перспективних міст – Чернігів, Житомир, Ужгород, Вінниця, Херсон, Черкаси, Луцьк, Суми.  Тільки два міста-мільйонники зі 178 міст обласного значення (МОЗ) можуть похвалитися високою якістю життя — Одеса та Львів.

 

Керівник дослідницьких програм аналітичного центру «Universitas» Олексій Якубін повідомив: «Дослідження підтвердило, що не кількість ресурсів, а якість та сучасність менеджменту міст відіграє основну роль у досягненні найкомфортнішого рівні життя у ньому. Якраз навпаки — більшість великих міст — як виявилось — не здатні за багатьма показниками — соціальною інфраструктурою, рівнем злочинності та смертністю немовлят, інвестиціями в основний капітал, підзвітністю влади тощо - йти у порівняння з малими містами за якістю життя».

 

«Висока якість життя у містах та комфортне міське середовище, яке створюється, у тому числі, запровадженням  інноваційних технологічних, управлінських, соціальних та містобудівних рішень, здатне у значній мірі компенсувати коливання рівня доходів громадян (які у великих містах звісно відносно більші). Таким чином, малі міста в Україні виступають своєрідним “соціальним амортизатором”, який нівелює жорстку залежність рівня якості життя від рівня доходів», - наголосив експерт.

 

«Дивною виявилася ситуація, коли збираючи статистичні дані, Держкомстат не зміг надати дані про кількість шкіл в Україні, мабуть через те, що такою інформацією він не володіє», - зауважив Олексій Якубін.
За словами керівника дослідницьких програм аналітичного центру «Universitas», висока якість життя у містах — це ключовий фактор забезпечення конкурентноздатності країни в цілому.

 

"Як великі, так і малі міста акумулюють не лише фінансові ресурси й різноманітні об'єкти інфраструктури, але і найбільш освічених та здатних до інновацій громадян — той самий “креативний клас”, який є необхідною складовою і локомотивом інноваційної економіки.  Саме концентрація представників креативного класу є первинною порівняно з конвертацією інших ресурсів, капіталом, інвестиційним кліматом тощо, фактором розвитку сучасної інноваційної та креативної економіки. В той же час, перемогти  в конкуренції за таких громадян можуть тільки міста з високою комфортністю та якістю життя, і тут українські малі міста мають значний потенціал", - зауважив експерт.


07.10.2011 1835 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2597
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1233
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1144
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2341
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3773
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2780 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1012

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

850

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

804

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

747
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

49
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10487
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

12
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

393
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5483
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1194
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

587
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

432 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

865
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

754
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

805