Все про нову хвилю мобілізації: кого заберуть в армію і кому вдасться "відкосити"

 

/data/blog/67232/cd7733eb2ea73178ba4b2f9fedaea98e.jpg

 

В Україні незабаром розпочнеться четверта хвиля мобілізації. ТСН.ua з'ясував, як вона відбуватиметься і кого візьмуть до лав Збройних сил України.

 

Чергова мобілізація буде введена лише після того, як Верховна Рада затвердить відповідний указ президента, тому конкретні терміни на часі невідомі, інформує ТСН.

 

Проте раніше секретар РНБО Олександр Турчинов озвучував дату 20 січня, а учора президент Петро Порошенко заявив, що підпише указ незабаром. Навіщо це потрібно Призвані військовозобов'язані мають стати заміною тому особовому складу, який було призвано ще під час першої хвилі мобілізації.

 

"Старі" вояки будуть звільнені з військової служби у березні-травні 2015 року. Іншою метою мобілізації, окрім ротації, є необхідність створення якісного резерву. Його складатимуть молоді строковики, яких не відправлятимуть у зону військових дій. Цього разу до лав ЗСУ буде призвано близько 50 тис. осіб.

 

Призов відбудеться у два етапи: спочатку 24 тис. осіб, а потім ще 26 тис. Загалом протягом 2015 року планується провести три хвилі мобілізації, які вцілому триватимуть 210 днів. До лав ЗСУ планують набрати близько 100 тис. осіб. Кого мобілізують Згідно із законодавством, під мобілізацію можуть потрапити військовозобов'язані чоловіки віком від 25 до 60 років та жінки віком від 25 до 50 років. При цьому жінок будуть мобілізувати лише за потреби за кваліфікаційним рівнем.

 

У Генштабі ЗСУ зазначили, що під час наступної черги будуть мобілізовані практично такі ж категорії, як і минулого року: громадяни, які за станом здоров'я придатні до несення військової служби та мають військову підготовку, тобто спеціальність. Відтак, армія потребує фахівців механізованих військ – танкістів, артилеристів; фахівців протиповітряної оборони, зв'язку, ремонтників, спеціалістів радіоелектронної боротьби та техніків різних напрямків. Міністерство оборони обіцяє, що мобілізація в регіонах буде пропорційна. Будуть запрошувати чоловіків до військкоматів навіть зі звільнених міст та містечок Донецької та Луганської областей.

 

Військовозобов'язані почнуть отримувати повістки, щойно Верховною Радою буде затверджений указ президента про мобілізацію. На часі особам віком від 18 до 60 років лише викликають на співбесіду до військкомату і медичний огляд. Тим часом для тих, хто не хоче йди до війська, у мережі навіть розробляють заяви про відмову, надають консультації юристи. Проте військові кажуть, що законного способу ухилитися від мобілізації немає.

 

Зокрема, вже є 240 судових проваджень для тих, хто хотів "відкосити". Тим не менш, у ЗСУ не планують масштабну операцію із розшуку осіб, які ухиляються від призову, адже вважають недоречним укомплектовувати армію особами, які невмотивовані або не бажають служити.

 

Кого не торкнеться мобілізація Від мобілізації звільнені кілька категорій громадян. Серед них: непридатні за станом здоров'я; студенти денної форми та аспіранти; священослужителі, які займають посаду в зареєстрованих релігійних організаціях; батьки трьох і більше дітей віком до 18 років; люди, котрі зайняті постійним доглядом за недієздатними родичами та "заброньовані" підприємствами люди. Мешканці окупованих територій Донецької, Луганської областей та Криму також не підлягають обов'язковій мобілізації. Звідти до війська братимуть лише добровольців. Для цього вони самостійно мають звернутися до найближчого військкомату на українській території і заявити про своє бажання бути мобілізованим.

 

Стало відомо, кого не торкнеться четверта хвиля мобілізації. Інфографіка slovoidilo.ua Водночас, згідно з обіцянками президента, у зону АТО не відправлятимуть солдатів-строковиків. Нагадаємо, що цього року в Україні планують відновити призов до армії військовозобов'язаних віком від 20 до 27 років.

 

Саме із них і буде формуватися резерв ЗСУ. Військова підготовка Військові чиновники обіцяють, що мобілізовані під час наступної хвилі обов'язково пройдуть спеціальне навчання і непідготовленими у зону АТО ніхто не піде. Військова підготовка проводитиметься у три етапи.

 

Перший – загальновійськова підготовка для офіцерів, сержантів та солдат, яка включає медичну, тактичну, вогневу та інженерну підготовку; другий – фахова підготовка за спеціальністю тривалістю 26 діб; третій – проведення бойового злагодження у підрозділах терміном до 15 діб.

 


14.01.2015 767 1
Коментарі (1)

Роман Брудр 2015.01.14, 22:58
цікаво . першу хвилю добровольців наскільки памятаю дискредитували і на підставі цього швиденько організували другу хвилю -"Прикю Батальйон" як приклад , що далі хто має память відомо . І наскільки памятаю витяги - обовязкова мобілізація вводиться тільки у випадку вдкритої агресії та на підставі введення військового стану. і нічого махати прапорами , перших хто пішов добровольцями через військомати ви самі обізвали неблагонадійнами і таврували , а вони вірили.
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2810
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20960
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1920
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1307 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2328
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3990

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

631

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2096

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

782

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1377
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

38
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

437
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

967
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

39
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

707
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

709
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

657
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8149
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

713 1
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

845
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2127 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

794