Вовчинець хоче свою ОТГ, а не приєднуватися до Івано-Франківської

Сьогодні у селі Вовчинець Івано-Франківської міської ради відбулося громадське обговорення щодо можливого об’єднання в ОТГ сіл Вовчинець, Колодіївка, Узин, Добровляни. Збори тривали близько 3,5 годин.

На зборах у будинку культури зареєструвалися 250 учасників, пише Фіртка з посиланням на Курс.

Також прийшли міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, директор Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Панасюк, представники сіл Узин і Добровляни.

Перед початком зборів місцевий священик закликав всіх присутніх до розважливості та мудрості.

"Хоч де б ми були, хоч що б вирішували, найперше треба залишатися людьми. В усіх питаннях, які ми вирішуємо, маємо покладатися на мудрість і спокій. Крик – це брак мудрості, розважливості", – сказав священик.

Сільський голова Вовчинця Михайло Назар розповів, що село планувало створення ОТГ ще у 2015 – 2017 роках. Але тоді не вдалося отримати погодження на рівні області.

"На той час від міста не було ніяких кроків, ні заперечень про формування Вовчинецької ОТГ", – сказав Михайло Назар.

Війт додав, що у 2020 році реформа децентралізації закінчується. І всіх, хто не встигне визначитися, з ким об’єднатися, об'єднають примусово.

"Зрозумівши, що ми можемо втратити і що здобути, ми вирішили знову поновити процес створення Вовчинецької ОТГ", – сказав Михайло Назар.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків зазначив, що місто співпрацюватиме із селом незалежно від того, яке рішення прийме громада.

"Я сьогодні приїхав, бо ви за мене голосували, і я мушу сказати свою позицію. Місто Франківськ ніколи не декларувало приєднання приміських сіл до міста як мікрорайонів. Я вам обіцяв і дотримуюся того, що у селі має бути голова, депутати, виконавчий комітет. Моя позиція зберегти село як сільраду у складі Івано-Франківської міської ради. Незалежно, яке рішення ви приймете, ми будемо співпрацювати. Сьогодні немає жодної загрози, що хтось може насильно приєднати село до міста. Для цього треба змінити закон і Конституцію", – сказав Марцінків.

Думки учасників зборів розділилися. Сільський голова Михайло Назар із корінними мешканцями села виступали за створення Вовчинецької ОТГ і збереження села. Проти були мешканці багатоповерхівок у мікрорайоні "Каскад", які відносяться до села Вовчинець.

Вони схвильовані питаннями, чи зможуть після створення Вовчинецької ОТГ їхні діти ходити у міські школи, садки. 

Мешканка вулиці Вовчинецька Тетяна Устинська поцікавилася у сільського голови Назара, чи зможе Вовчинецька школа умістити всіх дітей, які зараз ходять у франківські школи.

Війт відповів, що у 90-х роках у школі навчалися більш як 300 дітей. Зараз планується будівництво нової школи та садка.

Громадські слухання проходили під крики та обопільні звинувачення прихильників та противників об'єднання.  

Перед голосуванням сільський голова Вовчинця Михайло Назар закликав учасників слухань подумати про майбутнє дітей і підтримати створення Вовчинецької ОТГ.

"Думайте добре. Не продавайтеся сьогодні за картку франківця", – сказав Назар.

Мер Івано-Франківська закликав людей не гарячкувати та прийняте виважене рішення. 

"Я сам із села, мої батьки із села. Я завжди добре ставлюся до села. Хочу закликати вас до мудрості сьогодні. Краще ми ще десять раз зберемося обговоримо, ніж будемо приймати гарячі рішення. Тарілку легко розбити, а склеїти її дуже важко", – сказав міський голова Івано-Франківська. 

Антон Довгий, член виконавчого комітету Вовчинецької сільради, запропонував, щоб сьогодні питання про створення Вовчинецької ОТГ не голосувати. Він запропонував у майбутньому зібрати більше мешканців села, провести реєстрацію за паспортами і тоді проголосувати.
 
"Я бачу, що люди уже розходяться і голосування проводити сьогодні не варто", – сказав Михайло Назар.
 
Руслан Марцінків підтримав пропозицію не проводити сьогодні голосування.


20.01.2019 3897
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2818
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20964
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1922
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1308 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2331
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3994

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

634

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2097

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

783

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1378
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

47
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

438
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

967
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

49
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

708
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

709
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

657
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8151
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

715 1
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

845
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2128 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

795