Волонтери з Калуша повернулися із зони АТО

 

 

Паралельні світи все-таки існують і навіть перетинаються, - кажуть калуські волонтери, які нині повертаються із буремного Донбасу, куди возили допомогу, жертвуючи власними вихідними та святковими днями, залишаючи родини колядувати без них.

 

“Кожен сам вибирає. Можна весело і з друзями, сім’єю, родиною відсвяткувати новорічно-різдвяні свята. Переконати себе і всіх навколо, що війною, яка йде, нехай хтось інший займається, а в мене справи важливіші. Можна сказати, що немає часу, бо треба їхати на різдвяні розпродажі в Польщу, а покраска в “камуфляж” броньованого джипа зачекає. “Вони що там повмирають, якщо получать на місяць пізніше броньовичок та реанімаційно-операційне обладнання для польового шпиталю?” - сказав один автофарбувальник, майстер Вітя П., з яким ми ще за місяць наперед домовились про роботу. А можна просто попробувати зрозуміти, що йде війна і гинуть люди, а нашим бійцям на передовій дуже сильно потрібна (я б сказав вкрай необхідна) наша підтримка і допомога. А загинуть Вони — не буде ні України, ні майбутнього у Вас та у Ваших дітей і онуків. Люди повинні це зрозуміти”, - пишуть калуські волонтери у соцмережах.

 

Хлопці лише 28 грудня повернулися із зони АТО, куди возили допомогу, зокрема необхідне спорядження та продукти, і фактично у той же день почали готуватися до наступної поїздки на Донбас.

 

“Ми взялися за збір допомоги для 40-го батальйону “Кривбас”, про який наша держава просто “забула”, - розповів ”Вікнам” волонтер Іван Войтановський.

 

За кілька днів, попри те, що, здавалося, все Прикарпаття готується до Нового року і якось менше думає про війну, команді волонтерів неймовірними зусуллями вдалося зібрати все необхідне (бензопили і ланци до них, електрогенератор, газові плити і балони до них, примуси з запасними балонами, керосинові лампи, зарядку до акумуляторів, електрообігрівачі тощо, ну і продукти харчування, які замовляли бійці - “Мівіна”, “Гаряча кружка”, домашні сухі борщі, сардини, домашні м’ясні тушонки, печиво і багато іншого).

 

“Багато чого закупили за власні кошти. Долучилися також небайдужі підприємці та громадяни. Випрошували, “віджимали”... по-різному було”, - каже волонтер.

 

2 січня із Калуша вирушили два буси із допомогою українським військовим, у тому числі — і з допомогою для калушан, які воюють на сході.

 

“Поїздка була дуже важкою. Ожеледь, сніг із хуртовинами та морози. Буси постійно ламались, просто не витримували тих шалених навантажень та подвійних перегрузів. Спочатку зламався один бус, за ним — інший”, - поділився Іван Войтановський.

 

Тож хлопці майже 80 кілометрів без світла і майже вночі добирались до Артемівська. Транспорт кілька разів довелося “відкопувати” у полі, по кілька годин чекали попутніх машин, які б допомогли витягнути засілий у заметах бус. Але розповідати подробиці цих пригод волонтери не хочуть. Кажуть: головне, що “ми це зробили, ми доставили допомогу і розвезли її адресно. Наша команда “Пегасом”, як ми його назвали, повертається в Калуш. А друга команда волонтерів, яка залишила поломаний бус у Харкові, потягом також повертається додому”.

 

Волонтери святкували Різдво з захисниками. І навіть готували їм традиційну вечерю на Святвечір.

 

“Пригощали кутею. У них вона зовсім інша: на рисі і мак не тертий. Колядували. Я думаю, що це найдивовижніше Різдво, яке ми будемо завжди згадувати”,  - кажуть калуські волонтери.


09.01.2015 558 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2852
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21008
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1939
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1320 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2340
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

4016

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

651

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2115

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

794

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1386
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

90
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

443
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

979
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

97
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

724
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

720
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

664
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8172
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

741 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

856
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2136 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

799