Володимир Онищук: Намагаюсь грати по максимуму

 

/data/blog/94222/6052e82422fa35b3f57939873c1ed08f.jpg

 

У травні цього року 24-річний гросмейстер з Івано-Франківська Володимир Онищук вперше увійшов до світової сотні найсильніших, посівши 71 сходинку рейтингу. За плечима шахіста - "золото" і "срібло" чемпіонатів світу та Європи серед дітей та юнаків, а також вдалі виступи на внутрішніх та міжнародних змаганнях серед дорослих. Нещодавно Онищук святкував чергову перемогу - на турнірі на Корсиці.

 

- Володимире, коли почали займатись шахами?

- Навчився шахам ще в чотири роки, грав вдома з татом і дідусем. А в сім мене віддали до шахової секції до тренера Ігоря Кобилянського. Він – фактично мій єдиний наставник.

- Коли до вас прийшли перші успіхи?

- Першим більш-менш серйозним успіхом стала перемога на чемпіонаті Європи серед дітей до 10 років у Греції. До того змагався на чемпіонатах України, але не вигравав їх, хоч і був близько до першого місця. А Європу зразу вдалось виграти. Це дуже вплинуло на мій подальший розвиток як шахіста, на розвиток і покращення майстерності, бо турнір – це не лише змагання, а й підготовка, навчання. Але тоді я не задумувався про таке, а просто грав, мені було цікаво.

- Ви змагались на багатьох офіційних та неофіційних турнірах, а який став для вас найважливішим?

- Можна відзначити два чемпіонати світу зі швидких шахів і бліцу. Останній був цього жовтня в Берліні, а інший – минулого року в Дубаї. Я не здобув призів на цих чемпіонатах, але цього року результати були вже кращі – сьоме місце у швидких і тридцять друге у блискавичних шахах. Найважливіше, що на таких змаганнях можна зустрітись із шахістами найвищого світового рівня, тим же норвежцем Магнусом Карлсеном. Це реальна нагода провести з ними матч, подивитись, як вони грають, і навіть швидка партія проти такого суперника – дуже цікавий досвід.

- Нещодавно ви виграли турнір на Корсиці. Наскільки важливими для вас були ці змагання?

- Цей турнір не був офіційним, тож не мав аж такого важливого значення. Тим більше, це були швидкі шахи, тож в тренувальному аспекті від нього не так багато користі. Але для мене було цінним те, що він проводився за олімпійською системою – тобто спочатку проходив відбір, а потім ігри на виліт. Таких турнірів досить мало, тому на Кубку світу, який проводиться за тією ж схемою, буває сходу досить важко грати. Так що в плані досвіду турнірів за олімпійською системою це було корисно.

- Яким турнірам надаєте перевагу – швидким, блискавичним, класиці?

- Не можу сказати, що якийсь з видів мені подобається більше, усі люблю. Мабуть, найбільше класику і швидкі. Бліц менше, бо через те, що мало часу на роздуми, виходить не така осмислена гра. Останнім часом у мене більше виходить у швидких і блискавичних шахах, але класика через це не менш цікава.

- Скільки часу щодня приділяєте шахам?

- Більше чотирьох-п’яти годин займатись досить важко, адже я працюю сам, і стає важко підтримувати концентрацію. Намагаюсь себе не заставляти, і якщо нема бажання, можу взагалі якийсь день не займатись. Якогось усталеного режиму я не маю.

- А як виглядають ваші заняття?

- Це більше аналітична робота, відпрацювання дебютів, вирішення задач. Стараюсь читати хороші шахові книжки. Шахові партії та онлайн-трансляції турнірів передивляюсь більше з цікавості.

- Кому симпатизуєте з українських або світових шахістів?

- Важко сказати. Мені подобається гра багатьох шахістів, але нема такого, щоб я когось дуже виділяв і детально вивчав його гру. Стараюсь дивитись побільше партій, а цікаві ігри є в кожного шахіста.

- Яка наразі ситуація з шахами в Україні?

- Україна бореться на всіх командних турнірах за найвищі місця. Нещодавно закінчився командний чемпіонат Європи, де жіноча збірна взяла друге місце. В принципі, і чоловіча, і жіноча команди України здатні боротись з будь-якими суперниками. Єдине, відзначають, що в Україні впав рівень шахів серед юнаків. Але це, мабуть, пов’язано із тим, що у нас зараз мало турнірів.

- Держава якось підтримує вас у підготовці та поїздках на турніри?

- Якщо чесно, я на собі цього не відчуваю. На рівні держави є певна підтримка, але вона стосується насамперед членів збірної. Так що наразі все реалізується в основному своїми силами. Витрати на змагання часто покривають самі організатори.

- Які найближчі змагальні плани?

- У кінці грудня планую зіграти на відкритому турнірі в Об’єднаних Арабських Еміратах "AlAinClassic". Це шаховий фестиваль, неофіційні змагання. Але вони проводяться вже кілька років поспіль і мають досить непоганий рівень. Офіційних турнірів найближчими місяцями не планується. Можливо, візьму участь у чемпіонаті Європи наступного року, але загадувати поки рано.

- Ставите для себе якусь мету, яку неодмінно хочете досягнути?

- Я себе стараюсь не обмежувати певною планкою. Просто намагаюсь по максимуму відіграти кожну партію, за яку сідаю, і кожен турнір, у якому беру участь. Важливо добре працювати, рости, прогресувати і не зупинятись на досягнутому. Хорошою роботою можна досягти дуже багато.

 

Марія Чала, "Репортер"


11.12.2015 1475 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

303
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13623 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1546
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

850
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6101
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1706

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

625

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1450

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1263

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1156
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

510
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

642
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1562
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

588
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

865
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5910
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13533
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

224
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

527
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

471
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

778 2