«ВОЛЯ» зареєструвала Пакет антиолігархічних законопроектів, що принесе Бюджету-2015 додатково 100 мільярдів

 

 

Пакет антиолігархічних законопроектів перекладе тягар наповнення Держбюджету-2015 рік з незахищених верств населення на олігархів.

 

«Ці законодавчі ініціативи дозволять наповнити бюджет за рахунок додаткових надходжень замість економії на найбідніших. Уряд сьогодні пропонує піти шляхом скорочення витрат на освіту, медицину, скасування пільг студентам, чорнобильцям, матерям, пенсіонерам на загальну суму близько 27 мільярдів грн. та  хоче ввести дуже жорсткі правила для малого і середнього бізнесу. Ми пропонуємо альтернативу. Гроші в бюджет, достатні для його збалансування, у розмірі приблизно 100 мільярдів грн. можна отримати змінивши правила для олігархів,» - прокоментувала член Ради партії «ВОЛЯ» Ольга Галабала, яка увійшла до авторського колективу з розробки Пакету антиолігархічних законопроектів.

 

Йдеться про чотири законопроекти. 

                 

Перший - законопроект №1492 «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо скасування податкових пільг олігархам)».

Законопроектом ліквідуються схеми уникнення сплати податків в Україні для фінансово-промислових груп, які займаються: рудами та золою (компанії Ахметова), продукцією хімпрому (компанії Фірташа), газом та нафтою (компанії Коломойського, Бойка, Фірташа-Льовочкіна, Курченка), чорними металами (компанії Пінчука, Клюєва).

«В Податковому кодексі, в частині правил, які регулюють так зване трансфертне ціноутворення, тобто контроль за заниженням цін при експортних операціях для уникнення оподаткування, цілі групи підприємств спеціально виведені з-під режиму такого контролю. Як наслідок, вони штучно мінімізують свої податкові зобов’язання і за межами України залишається майже 30% доходу від експорту товарів. Ми маємо скасувати таку преференцію, поставити всіх підприємців в рівні умови і наповнити бюджет несплаченими податками», - каже автор законопроекту нардеп Юрій Дерев'янко.

За розрахунками «ВОЛІ», це дозволить залучити додатково до бюджету близько 70-80 мільярдів гривень на рік.

 

Другий – законопроект  №1493 «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо підвищення ставки плати за користування надрами)».

Як зазначає один з авторів законопроекту – Ірина Суслова – документ дозволяє збільшити рентні ставки на видобування руди, де монопольне становище займають підприємства Ахметова, та на видобування нафти та газу, де працюють підприємства Коломойського, Фірташа-Льовочкіна, Бойка, Курченка.

За розрахунками «ВОЛІ», додаткові надходження до бюджету завдяки таким змінам становитимуть до 7 мільярдів гривень.

 

Третій – законопроект №1491 «Про внесення змін до Закону України «Про акціонерні товариства» (щодо виплати дивідендів та кворуму загальних зборів акціонерних товариств)».

Зміна кворуму загальних зборів на 50+1 акція замість 60, за словами Сергія Тарана, змусить олігархів, які разом із державою володіють держпідприємствами, виплатити прибутки державі, які зараз не виплачуються.

«Візьміть, до прикладу, «Укрнафту». Частка держави в підприємстві - 50+1 акція. Згідно чинного законодавства, кворум має бути 60%. І це означає, що рішення про те, що «Укрнафта» має виплатити дивіденди державі прийняти не можливо», - пояснює Сергій Таран.

Додаткові надходження у разі ухвалення цього законопроекту дозволять отримати додатково в бюджет до 2 мільярдів гривень.

 

Четвертий законопроект №1127 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо уточнення деяких положень, що регулюють порядок здійснення державних закупівель)».

За словами автора Юрія Дерев'янка, законопроект зобов'язує усі без винятку державні, комунальні та казенні  підприємства здійснювати свої закупівлі через тендери.

«Сьогодні в Україні близько 20 тисяч підприємств, закупівлі яких би мали підпадати під дію Закону про держзакупівлі. Це і казенні, й комунальні підприємства, і підприємства державної власності, які знаходяться в сфері управління міністерств і відомств. Загальний обсяг коштів, які б мали бути витрачені такими підприємствами через механізм держзакупівель, сягає 100 мільярдів гривень. Розміри «відкатів» в кишені чиновників чи великих підприємців, які контролюють компанії, які отримують держзамовлення, становлять 15-50%. Ці кошти можуть бути зекономлені для бюджету», - наголошує Дерев'янко.

Це, на думку нардепа, дозволить заощадити для держбюджету від 15 до 50 мільярдів гривень.

Для додаткового наповнення Бюджету партія «ВОЛЯ» також виступає за необхідність денонсації Угоди з Кіпром та ініціюватиме перегляд вартості об'єктів, які було приватизовано раніше.

«ВОЛЯ» вимагає ставити на голосування ці законопроекти 23 грудня, оскільки вони мають стати основою збалансування держбюджету на 2015 рік.

Пакет Антиолігархічних законопроектів був зареєстрований депутатами політичної партії «ВОЛЯ» Юрієм Дерев'янком, Іриною Сусловою та авторським колективом - членами Ради партії Ольгою Галабалою та Сергієм Тараном. Пакет антиолігархічних законопроектів був створений внаслідок широкого обговорення з колективами медиків, освітян, студентів, підприємців у Вінницькій, Чернівецькій, Миколаївській, Тернопільській, Хмельницькій, Херсонській, Кіровоградській, Полтавській, Житомирській областях. Так, Юрій Дерев'янко, Сергій Таран, Ольга Галабала та Ірина Суслова провели понад 70 зустрічей з колективами.


19.12.2014 513 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

357
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2940
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21095
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1989
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1359 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2379

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

717

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2156

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

832

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1420
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

158
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

471
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1006
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

157
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

775
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

749
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

686
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8224
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

881 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

883
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2181 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

831