Візит президента

 

 

Існує усталена світова закономірність: коли в опозиції немає сильних тем для критики влади, вона звинувачує владу в «міжнародному туризмі». Мабуть, немає жодного політичного лідера в світі, якого опоненти не звинувачували б у дуже частих закордонних поїздках, витратах бюджетних грошей на далекі вояжі і подорожі.

 

Однак, справа в тому, що будь-який політичний лідер - це не тільки «фізособа», що переміщається по світу бортом номер 1, але це також і символ своєї країни, і її концентровані інтереси, і її роль у складній міжнародній «шаховій грі».

 

Опоненти Президента Януковича дружно стверджують, що візити за рік у столиці 25 інших держав - це явний перебір, перевитрата і державне тринькання. Мовляв, Президент за бюджетні гроші непогано освоїв найкрутіші міжнародні туристичні маршрути. Але президент - це не лише персона. Президентство - це величезний соціальний політичний інститут, де перетинаються основні економічні, політичні та геополітичні інтереси України. І взагалі, по світу в особі Президента подорожують саме ці інтереси.

 

Колись про Україну говорили: це країна, де люблять інвестиції, але не люблять інвесторів. Нашим чиновникам знадобилися десятиліття, щоб зрозуміти, що інвестиції самі по собі по світу не кочують. Вони виникають разом із солідними джентльменами, в їхніх головах, портфелях, кодованих рахунках і бізнес-планах. Тому, хочеш інвестиції - зачаруй, зацікав, умов їхнього носія.

 

Те ж саме в геополітиці і в геоекономіці. Немає жодного великого міжнародного проекту, який би відбувся без особистих зустрічей глав держав. Там, де йдеться про стратегічне співробітництво, про далекобійне партнерство, про мільярдні вкладення - працює не стільки електронна пошта, факс або дипломатичний зв'язок, скільки рукостискання, довірчі бесіди віч-на-віч, багатозначні усмішки, а ще краще - особиста дружба лідерів.

 

Дико було читати в нашій пресі про те, що Президент країни викинув гроші на вітер, коли злітав, наприклад, в Афон на молитви і зустрічі з православними ієрархами.

 

По-перше, коли президенти літають на молитву, це завжди краще, ніж, коли вони літають на фуршет.

 

А, по-друге, і це головне, «афонські святі старці» - одні з тих, хто безпосередньо впливає на хід духовної, моральної та й політичної історії світу. До Афонського Братства, зокрема в Німеччині, входять найвпливовіші експерти, журналісти, священики, у яких візит нашого Президента в Афон викликав приплив симпатій - і не лише до нього персонально, але й до нашої країни в цілому. Це що, погано? І яка, зрештою, від цього економія для країни, оскільки величезні кошти можна заощадити на зарубіжному державному піарі.

 


Візит президента - це завжди якась індукція, «розігрів» відносин між країнами, коли активізуються всі види можливих міжнародних зв'язків: економічних, культурних, політичних.

 

До і після будь-якого міжнародного візиту відбувається інформаційний сплеск в обох країнах-учасницях зустрічі. Це і зустрічі бізнесменів, які хочуть осідлати «хвилю візиту». Це культурний обмін, спортивний. Це спеціальні телевізійні програми, публікації та аналітика в Інтернеті.

 

Тому, якби у мене запитали - чи варто на цьому заощаджувати? Я б відповів: той, хто економить на особистих контактах, на можливій дружбі, на партнерстві, той, швидше за все, закінчить жебраком.

 


Дмитро Видрін

ForUm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


12.02.2011 Дмитро Видрін 2000 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2529
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1193
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1119
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2300
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3739
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2732 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

977

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

832

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

782

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

735
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10463
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1317
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

352
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5461
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1171
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2964
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

554
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

406 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

847
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

735
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

787