Візит Порошенка до Івано-Франківська: де був, що робив і що казав (фото+відео)

Сьогодні, 4 грудня в Івано-Франківську з робочим візитом перебував Президент Петро Порошенко.

З самого ранку комунальники наводили в місті порядок - чистили на вивозили сніг. Вздовж маршруту слідування Президента на центральних вулицях міста поліція встановила паркувальні фішки.

На початку зустрічі Президент зі студентами акапельно заспівали гімн України та хвилиною мовчання вшанували загиблих українських воїнів під час військових дій на Сході держави.

Також, разом з ректором ПНУ Ігорем Цепендою та батьками Петро Порошенко вшанував пам'ять загиблого Героя Небесної сотні Романа Гурика.

Під час зустрічі зі студентами Гарант підбив підсумки та досягнення України за час свого президентства.

За словами Порошенка, чи не найголовніше досягнення - це безвіз з Європою, коли україніці остаточно попрощалися з комунізмом та Радянським Союзом

Виступаючи перед студентами Глава держави наголосив, що «саме молоде покоління визначає курс держави».

«Ви, дорогі студенти, є майбутнє України. І саме тому ваші орієнтири надзвичайно важливі для нас», - наголосив Президент.

Глава держави нагадав, що саме студенти були першими, хто вийшов на захист європейських цінностей і європейського майбутнього України під час Революції Гідності.

«Рівно 5 років саме студентська молодь стала рушійною силою, яка стала на захист європейського напрямку нашої держави», - зазначив Петро Порошенко

Президент відмітив, що надзвичайно гордий за молодь.

Глава держави висловив переконання, що Європа без України не може бути повноцінною.

«Щодо руху України до ЄС та НАТО. Не вірте нікому, хто каже, що вступ України до ЄС і НАТО є неможливим. Це просто неправда. Це нам намагаються обрубати крила», - сказав Президент.

«Твердо переконаний, що як тільки ми будемо відповідати критеріям, які необхідні до вступу до ЄС, це питання буде поставлено відповідно до статі 49 Римського Договору. І ми отримаємо рішення. Без сумніву. Чому? Бо Європа не є повноцінною без України. І Європа в тому так само зацікавлена, як і Україна зацікавлена бути повноцінним членом Європейського Союзу», - наголосив Глава держави.

При цьому Президент зазначив, що він ініціював зміни до Конституції саме для того, щоб гарантувати незмінність європейського та євроатлантичного напрямку розвитку України.

«Вступ до ЄС і НАТО є не лише метою нашої політики, а є зобов’язанням, обов’язком української влади, включно з Президентом, Парламентом і Урядом, робити усе можливе, щоб стати повноцінним членом ЄС та НАТО», - додав Петро Порошенко. При цьому він нагадав свою участь в останньому Саміті НАТО в Брюсселі, коли «19 лідерів держав і урядів виступили за те, щоб тримати двері НАТО для України і Грузії відкритими».

Гарант пояснив, для чого був оголошений військовий стан та сказав, що розчулився, коли до нього сьогодні підійшла дівчинка-резервістка.

За словами П.Порошенка, дівчина попросила з ним сфотографуватися.

«Коли заходив в університет, до мене підійшла дуже молода дівчина і сказала, що повинна обов'язково сфотографуватися зі мною, бо вона резерв першої черги і зараз йде до військкомату. Я, чесно кажучи, думав, що це - зі школи, тому що дуже молодо виглядає для студентки», - розповів П.Порошенко.

Після цього в залі пролунали оплески.

«Ось, це правильна реакція українців на загрози для держави», - підкреслив П.Порошенко.

Наприкінці зустрічі Петро Порошенко пофотографувався зі всіма охочими.

Опісля Президент зустрівся з представниками ділових кіл.

Глава держави відзначив важливу роль бізнесу в напрацюванні стратегії реформування економіки України. Президент зауважив, що на перших зустрічах з підприємцями вони скаржилися, зокрема щодо проблем із поверненням податку на додану вартість, говорили про необхідність реформування валютного ринку та захисту від необґрунтованих перевірок.

В результаті були ухвалені рішення про врегулювання повернення ПДВ та валютний ринок, закони про припинення безпідставних перевірок, так звані «маски-шоу стоп». Ці закони, в тому числі передбачають відповідальність правоохоронців у випадку нанесення шкоди підприємцям.

Крім того, проведення судової реформи, гарантує бізнесу і громадянам право на справедливий захист. Також реформовано систему державних закупівель.

Окремо Глава держави акцентував на важливості захисту людей.

«З одного боку, це захист з точки зору безпеки. З іншого боку, це захист з точки зору рівня життя. Це не лише платоспроможний попит, а це відновлення справедливості. Тоді, коли мене питають, що робити зараз, коли внаслідок нібито відкриття кордонів велика кількість українців виїжджає на роботу за кордон, я завжди відповідаю, що є два шляхи: повернутися до СРСР і встановити «залізну завісу», або підвищити зарплату разом з продуктивністю праці всередині країни», - пояснив Президент.

Глава держави також відзначив важливість детінізації заробітних плат. За його словами, в першому кварталі 2019 року Україна має всі шанси встановити середню зарплату на рівні 10 тис. грн. Президент зауважив, що такі темпи мають зберігатися, щоб виграти у конкуренції за робочу силу.

Також, за словами Глави держави, нині опрацьовуються нові ініціативи, щодо податку на виведений капітал та запровадження органу фінансових розслідувань.

Президент наголосив, що Україна зайшла на потужний європейський ринок: «Ніхто нам там не закриє ринок, не обмежить постачання, не буде перешкоджати. Це вже буде запорукою нашого зростання. Це підготовча кампанія до членства в ЄС».

Він також подякував тим, хто в непрості часи інвестував і продовжував створювати робочі місця: «Ми з вами по один бік барикад».


ФОТО: Микола Лазаренко | Лілія Горковенко

 

Фотогалерея


04.12.2018 16667 2
Коментарі (2)

Василь 2018.12.04, 19:41

Треба було Порошенку показати який пізд*ц на дорозі з Обертина на Жуків. І нієдина гн*да навіть кулак піску на той лід не кинула. Автобуси не їздять бо голольод, а нашій владі пох*й. 

30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

3416
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1288
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1200
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2417
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3832
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2868 9

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

203

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1056

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

911

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

856
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

154
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10535
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

159
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

461
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5540
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1255
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

655
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

475 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

907
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

791
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

849