Весна — прощавай застуда?

 

/data/blog/129160/fa7ceefebaa6daef28210c8f2864d27f.jpg

 

Весна — час пробудження всього живого. Коли холоди позаду, здається, що позаду повинні бути і нежить з кашлем. Тому, більшість вважає, що найбільша захворюваність грипом та застудою є восени та взимку.

 

Але, насправді, це не зовсім так. Навесні статистика захворюваності населення набагато вища аніж в зимовий та осінній періоди. При цьому збільшується ймовірність ускладнень.

 

Чому навесні більший ризик застудитися аніж взимку?

Взимку хвороботворні мікроорганізми під дією низьких температур гинуть швидше, а передача інфекцій, що передаються повітряно-крапельним шляхом, затруднена. А навесні, коли приходить потепління, повітря прогрівається, стає більш вологим, що і є сприятливим середовищем для розмноження патогенних мікроорганізмів, тому ймовірність зараження підвищується, а перепад температури є найкращою умовою для застуди.

 

Люди переоцінюють весняне тепло, не знючи того, що воно є досить обманливимНайбільш частими причинами весняних застуд є мінливість погоди і різкий перехід з теплого одягу на весняний. Нам варто знати, що переохолодження має згубний вплив на наш організм.

 

Прояви весняного гіповітамінозу

Всі чудово знають про весняний гіповітаміноз. Він зумовлений недостатнім постачанням нашому організму необхідними вітамінами та мікроелементами, що містяться переважно у свіжих овочах та фруктах, які у зимовий період є для нас дефіцитними. Навесні можливі такі прояви гіповітамінозу:

  • сухість шкіри,

  • тріщини у куточках рота,

  • ламкість та випадіння волосся,

  • ламкість нігтів,

  • сонливість,

  • швидка втомлюваність

Тому варто не забувати про тимчасовий прийом полівітамінних препаратів, також бажано вживати хоча б заморожені фрукти та ягоди, заморожені та сирі овочі, в яких міститься багато вітамінів, що сприяють підвищенню імунітету.

Поганий вплив на наш організм також має неправильне самолікування, оскільки серед людей досі поширене правило: «зняти симптоми всіма способами і піти на роботу/навчання». Проте це тільки спричинює стресову ситуацію для організму і переводить хворобу у хронічний перебіг.

 

Як же захистити себе від застуди?

Якщо дотримуватися простих правил, можна захистити себе і близьких від різноманітних проявів застуди. Тому пропонуємо вам перелік того, що є найнеобхіднішим для захисту власного здоровя:

  • одягати марлеву маску (особливо тим хто захворів). Пам’ятайте, що змінювати маску потрібно кожні 2 години, а носіння найбільш доречно у погано провітрюваних і закритих приміщеннях (в офісах, транспорті, поліклініках). На вулиці ходити у масці немає сенсу;

  • часте провітрювання і вологе прибирання;

  • часті прогулянки на свіжому повтрі (тільки не тоді, коли надворі холодно);

  • уникайте контактів з людьми, які мають ознаки грипу або ГРВі;

  • завжди мийте руки з милом, особливо після перебування в громадських місцях.

  • не забувайте про повноцінне харчування;

  • уникайте стресу;

  • здоровий сон та відпочинок – найкраща профілактика;

  • загартовування, але в розумних межах;

  • займатеся спортом.

 

Вчасне звернення до лікаря – запорука вашого здоров’я

Отже, з настанням весни, змін зазнає не тільки природа, а і весь організм людини. Найбільше відношення це має до серцево-судинної, нервової та ендокринної систем нашого організму. Весняний період – це пора загострень фактично усіх хронічний захворювань. Тому не варто забувати систематично консультуватися у лікаря. І памятайте про те, що більшість хвороб лікуються на ранніх стадіях.

 

Уникайте стресу і до всього ставтеся з легкістю та гумором. Адже все буде добре!

 

Ольга Луговська
Сімейний лікар МЦ «Оксфорд Медікал»


09.04.2017 Ольга Луговська 1898 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2592
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1231
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1142
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2338
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3771
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2778 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1010

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

847

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

801

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

745
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10484
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1335
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

391
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5481
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1192
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2991
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

585
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

430 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

862
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

752
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

803