Вчені розповіли, хто може мати імунітет до СOVID-19

Пацієнти з коронавірусом, які перенесли легку або безсимптомну форму інфекції, мають "клітинний імунітет" до вірусу протягом шести місяців.

Це показало дослідження Бірмінгемського університету, у якому взяли участь 100 людей у Великій Британії. Всі учасники не були госпіталізовані, пише Фіртка з посиланням на УП.Життя.

Висновки вважаються "обережно оптимістичними".

Вчені, які представляли висновки, заявили, що вони "заспокоюють", але не мають на увазі, що в рідкісних випадках люди не можуть заразитися хворобою двічі.

Пол Мосс, професор гематології з Бірмінгемського університету зазначив:

"Хоча наші результати викликають у нас обережний оптимізм щодо сили та тривалості імунітету, сформованого після зараження COVID-19, це лише одна частина головоломки. Нам ще потрібно багато чого навчитися, перш ніж ми повністю зрозуміємо, як працює імунітет до COVID-19".

Дослідження, яке ще не було рецензовано іншими експертами, встановило, що, хоча у деяких пацієнтів рівень антитіл знизився, їх відповідь на Т-клітини залишалася стійкою.

"(Наші) ранні результати показують, що відповіді Т-клітин можуть перевершити початкову відповідь антитіл", – сказав Шамез Ладхані, консультант-епідеміолог з громадського здоров'я Англії.

Дослідження також виявило, що розмір Т-клітинної відповіді різнився і був значно вищим у людей, які мали симптоматику COVID-19, ніж ті, у кого при зараженні не було симптомів.

Дослідники заявили, що це можна трактувати двояко: цілком можливо, що вищий клітинний імунітет може дати кращі результати захисту від повторного зараження у людей, які мали симптоми або що безсимптомні пацієнти можуть краще боротися з вірусом без необхідності генерувати значну імунну відповідь.

Експерти, які не брали участі у дослідженні, вважають, що його висновки важливі та могли б доповнити знання про потенційний захисний імунітет до COVID-19.

"Ці результати дають запевнення в тому, що, хоча титр антитіл до SARS-CoV-2 може падати нижче рівня, який можна виявити протягом декількох місяців, рівень імунітету до вірусу може зберігатися, – сказав Чарльз Бангем, голова правління імунологія в Імперському коледжі Лондона.

Однак залишається критичне питання: чи забезпечують ці стійкі Т-клітини ефективний захист від повторного зараження?"

Хоча понад 46 мільйонів людей у всьому світі інфіковані COVID-19, підтверджені випадки повторного зараження трапляються дуже рідко.


Читайте також:

Вже не метр: вчені назвали дистанцію, на яку передається коронавірус

Вчені назвали вітамін, який допомагає боротися з COVID-19

На Прикарпатті більше тисячі медпрацівників захворіли на COVID-19

Куди звертатись франківцям, якщо хворого з COVID-19 не приймають у лікарню

На Прикарпатті додатково розгорнуть 800 ліжок для хворих на COVID-19

У Франківську шукають, в яких ще закладах можна розгорнути ліжка для хворих на COVID-19


04.11.2020 4678
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

3153
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1262
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1179
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2383
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3803
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2838 9

Забобони  або марновірство  це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

109

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1037

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

881

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

829
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

117
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10514
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

122
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

441
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5520
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1225
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

625
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

459 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

891
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

776
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

835