В Івано-Франківську презентували перший графічний роман "Герой поневолі" (фото)

 

 

 

Сьогодні у виставковому залі книгарні "Є" іванофранківцям презентували перший в Україні графічний роман за повістю Івана Франка "Герой поневолі".

 

Роман дає змогу подорожувати в часі та відкривати для себе Львів за часів Австрійської імперії очима Івана Франка і сучасних авторів, передає кореспондент Фіртки.

 

Авторами концепції стали румунський ілюстратор Міхай Тимошенко, який також виступив художником цього проекту та Кирило Горішний, який адаптував текст. Роботу над твором розпочали ще 3 роки тому.

 

Співавтори зазначають, що візуальний зміст графічного роману призначений для всіх поколінь, частин країни та іноземців, яких, крім Івана Франка, вабить місто Львів, Україна, Польща, історія, мистецтв або й усе разом. На малюнках читач може зустріти знакові для Львова місця та будівлі, які частково збереглися донині.

 

"Герой поневолі"  це двотомна графічна адаптація історичної повісті Івана Франка. Сюжет роману залишили без змін - мова йде про Степана Калиновича, простого канцеляриста, який потрапляє у вихор революційних подій 1848 року.

 

Головний герой – українець, Степан Калинович, канцелярист при львівській державній бухгалтерії, який не звик до самостійних дій. Його доля кардинально змінюється, коли він, поневолі, опиняється у вуличних боях між поляками та автрійцями. Він поринає у вихор пригод на львівських барикадах революції "Весна народів" у 1848 р. В ті часи, Львів розквітав як столиця Галичини – найбільшої провінції на східному краї Австрійської імперії.

 

Ілюстратор Міхай Тимошенко зізнається, що почав малювати ще з дитинства.  "Герой поневолі" - це перша об'ємна робота, яка орієнтована на дорослого читача.

 

«Цей комікс  досить цензурований, в ньому все показано м'яко, але не напряму.  Тут описана революція, яку буде легко сприйняти для дорослим, так і дітям. Скоро вийде продовження, тобто другий том цієї повісті. Вмістити все в одну книгу було б довго й дорого - а такий формат, розділення твору на кілька томів, нині є дуже популярним в Європі», - розповів  Міхай Тимошенко.

 

Видавництво авторів "Леополь" є досить молодим, головною метою створення якого, було бажання підкреслити вартість української культури. Автори хоч і імігранти з Румунії та Франції, зауважують, що їх єднає їхнє українське походження. А також в них обох дружини - зі Львова.

 

Як підкреслив співавтор роману  та автор адаптації тексту Кирило Горішній, коли він занурився у твори Франка, то відкрив для себе геніального письменника та став майже «Франкознавцем».

 

«В мене давно з'явилась ідея подібного твору. Оскільки я виріс у Франції, навколо мене постійно були комікси та графічні романи. Це цікавий спосіб подання літератури та історії. А в Україні я сумував за цим жанром, який тут асоціюється з дитячою та несерйозною літературою. Тому в нас виникла ідея показати, що це може бути дуже серйозний жанр», - розповів Кирило Горішний.

 

У творі яскраво проілюстровані універсальні цінності людей. Йдеться про свободу, солідарність та демократію.

 

«Роман ілюструє цінності, які актуальні для України зараз. Це цінності поза часом», - зазначив Горішний.

 

 

 

 

 

 

 

Міхай Тимошенко та Кирило Горішний

 

Румун Міхай Тимошенко


18.02.2015 481 0
Коментарі (0)

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

14119
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1518
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1097
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2123
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3663
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1381

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1788

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

557

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1186

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1351
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

625
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24296
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

542
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

509
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

659
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1548
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

712
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7370
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

663
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1716 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

649
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

557