В Івано-Франківську посол США та представник компанії "Шеврон" говорили про перспективи видобутку сланцевого газу

 

Сьогодні в Івано-Франківській облдержадміністрації відбувся «круглий стіл» на тему розробки в Україні сланцевого газу.

 

На зустрічі керівництво області, обласної ради, депутати обласної та районних рад, керівники університетів спільно з Надзвичайним і Повноважним Послом США в Україні Джоном Теффтом і представниками компанії «Шеврон» в Україні обговорили плюси і мінуси видобутку сланцевого газу на Прикарпатті.

 

Голова Івано-Франківської обласної ради Василь Скрипничук привітав учасників «круглого столу» та висловив надію, що результати обговорення видобутку сланцевого газу в Івано-Франківській області стануть позитивними для обох сторін.

 

Посол США в Україні Джон Тефт розповів, що заходи у форматі «круглого столу» є типовими для США, оскільки люди мають можливість обговорити усі ньюанси. «За умови вірних регуляторних актів і добросовісного гравця на ринку сланцевий газ може стати дуже важливим для України», - говорить Джон Тефт.

 

За його словами, після старту проекту із видобутку сланцевого газу в США вартість блакитного палива з часом знизилася майже на 200 доларів за 1000 метрів кубічних. Це, в свою чергу, добре позначилося для домогосподарств та промисловості – люди менше платять за викорстистання газу, а прокдукти промисловості стали конкурентноспроможнішими. Видобуток сланцевого газу в США створив 600 тисяч робочих місць. Джон Тефт зауважує, що на кожне створене робоче місце паралельно створюється ще 3 робочих місця у сфері обслуговування. «Ніхто не може гарантувати, що подібна модель відтвориться і в Україні. Але прихід відповідального бізнесу позитивно впливає на на місцевість», - говорить посол США в Україні Джон Теффт і підкреслив, що видобуток сланцевого газу посилив би Україні енергетичну незалежність.

 

Пердаствник компанії «Шеврон» в Україні розповів, що на подібних зустрічах людей турбує питання екологічності видобутку сланцевого газу і лише пізніше цікавить питання вигоди для громади. За його словами, компанія «Шеврон» має близько 130 років історії роботи і хорошу репутацію, якої би не було, якби у процесі роботи виникали екологічні питання.

 

Представник компанії «Шеврон» повідомив, що після підписанні необхідних регуляторних актів підприємство зможе приступити до досліджень наявності і кількості сланцевого газу на Прикарпатті. Для цього на потенційних ділянках розроблятимуть по одній скважені. Приблизно після 5 років роботи «Шеврон» зможе чітко визначити кількість сланцевого газу і перспективу його видобутку і розпочати проект терміном до 40 років.

 

Позитивом для Прикарпаття представництво «Шеврону» відмітило і сильну наукові базу та фахівців, якийї готує Івано-Франківський національний університет нафти і газу.


16.05.2013 2207 1
Коментарі (1)

мешканець 2013.05.16, 18:54
«в США вартість блакитного палива з часом знизилася майже на 200 доларів за 1000 метрів кубічних». На мою думку, у нас в Україні і на Прикарпатті, навпаки хочуть, щоб ціна зростала, а не падала!
28.07.2025
Павло Мінка

Фіртка розповідає, як незаконні заправки та контрафактне виробництво пального загрожують економіці й безпеці регіону.  

612
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

669
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3281
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21364
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2143
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1622 1

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

479

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

301

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

894

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2300
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

311
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

589
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1136
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

290
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

914
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

884
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

787
23.07.2025

Програма промоції читання «Текстура» спільно з «Видавництвом Старого Лева» запрошують на розмову довкола абетки-енциклопедії «Антонич від А до Я» — книжки, що розповідає про поета, закоханого у світ, сонце й слово.  

158
25.07.2025

263 народні депутати підтримали законопроєкт, зокрема — дев’ятеро з Івано-Франківщини. Хто і як голосував, і якою була їхня реакція згодом — розповідає Фіртка.

1624 1
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

505
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1452 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2323 4