В Івано-Франківську науковцю-кібернетику, доктору технічних наук, професору Павлу Федоруку відкрили анотаційну дошку на фасаді школи №18, в якій він навчався (фото)

 

 

Сьогодні відбулось урочисте відкриття анотаційної дошки видатному українському науковцю-кібернетику, доктору технічних наук, професору, академіку Академії технологічних наук України, проректору з питань науки Прикарпатського Національного університету імені Василя Стефаника Павлу Івановичу Федоруку.

 

На відкриття зібрались родичі та друзі Павла, його вчителі, однокласники, та учні школи, передає кореспондент Фіртки.

 

За словами матері Павла Зінаїди Федорук, становлення кожної дитини починається з сім’ї, родини та школи.

 

«У цій школі він вчився з початку її відкриття. Спочатку навчався в школі №13, а потім перейшов сюди і закінчив її. І ця школа відіграла велику роль в його житті. Яскравий приклад, що без додаткових занять, без репетиторів він зумів поступити в Прикарпатський університет і побудувати успішну кар'єру науковця завдяки тій базі, яку він одержав в цій школі. Я дуже вдячна всім хто був тоді поруч з ним, в першу чергу вчителям, зокрема його классному керівнику Жанні Петрівній. Він дуже любив вчитися, любив свою школу та вчителів. Незалежно від того, як вони до нього ставилися, він завжди знаходив можливість взяти знання і потім вміло ними скористатися. Вчився він рівно з усіх предметів, поведінка його була добра. Також він займався в музичній школі, грав на скрипці», - згадує шкільні роки сина Зінаїда Федорук.

 

Класний керівник Павла Федорука, Жанна Конопко пригадує видатного науковця дуже добрим, чемним учнем.

 

«Дуже добра була дитина, гарно вчився. Я була всього пів року його класним керівником, але ми настільки подружились, що вже скільки років, як вони закінчили школу – вони кожного року до мене на 8 березня приходили. Я навіть не знала, мені подзвонив однокласник Тарас та сповістив, що Павло помер. Він був дуже розумна Людина. Пам’ять про нього весь час в моєму серці», - каже Жанна Петрівна.

 

Однокласник Павла Федорука Тарас Гурик, пригадує четвертий клас, коли вони разом сіли за шкільну парту і провчилися так до останнього одинадцятого класу.

 

«Павло завжди був веселим, дружнім, компанійським і позитивним хлопцем. Дуже важко бувати на таких заходах, але приємно, що є багато людей, які його пам’ятають. Сьогоднішня подія важлива для всіх. Вона показує, що навчаючись у звичайній школі, можна досягти великих успіхів в науці, в розвитку і бути великою людиною. Він захоплювався всім, був дуже запальним. Павло був душею компанії, душею класу всі роки навчання», - розповів Тарас Гурик.

 

Помер Павло Іванович передчасно, у віці 41 року від важкої хвороби.

 

Довідково:

Павло Федорук народився 15 травня 1972 року в м. Львові. У 1994 році Павло Іванович закінчив фізико-математичний факультет ПНУ. У 2002 році йому була присуджена наукова ступінь кандидата технічних наук по спеціальності «Математичне і програмне забезпечення обчислювальних машин і систем». В наступному році присвоєно вчене звання доцента кафедри економічної кібернетики. У 2010 р. Павло Іванович захистив докторську дисертацію (спеціальність - інформаційні технології).

 

Свою трудову діяльність розпочав у 1994 році  на посаді інженера-програміста інформаційного відділу Прикарпатського університету. З 1994 року по 2002 рік був завідувачем інформаційним відділом ПНУ. З 2002 року був директором Центру інформаційних технологій Прикарпатського університету імені Василя Стефаника. З 2010 очолював кафедру інформаційних технологій факультету математики та інформатики ПНУ. У 2012 році був призначений на посаду проректора університету з питань науки.

 

З 2007 року – член програмного комітету і голова на секціях міжнародних науково-практичних конференцій «Освіта на основі web-технологій» і «Комп’ютерні і передові технології в освіті». З 2007 року приймав участь в роботі Міжнародного комітету рефері як представник від України  при проведенні конкурсів докторських робіт в галузі освіти на базі web-технологій і міжнародного конкурсу некомерціного програмного забезпечення освтініх систем, які базуються на інформаційних технологіях. З 2008 року був експертом науково-технічної ради МОН секції «Інформатика і кібернетика». Академік Академії технічнологічних наук. Був керівником 4 науково-дослідних робіт в галузі дистанційного навчання.

 

У 2006-2008 роках Павло Федорук був стипендіатом Кабінету Міністрів України як молодий вчений. У 2009 році одержав обласну премію імені Терсенова обласної спілки винахідників і раціоналізаторів за розробку систем дистанційного навчання і контролю знань на базі Інтернет-технологій. У 2010 році одержав диплом, нагрудний знак і премію голови обласної державної адміністрації та голови обласної ради у номінації «Відомий науковець року» за вагомі досягнення в галузі науки та освіти таособистий внесок у розвиток науки.

 

Як науковець Павло Іванович займався дослідженнями телекомунікаційних технологій, проблем штучного інтелекту та розробкою адаптивних систем дистанційного навчання. Його оригінальні розробки привернули увагу наукової та освітньої громадськості не тільки в Україні, але й у світі. Розроблена Павлом Федоруком адаптивна система дистанційного навчання та контролю знань на базі інтелектуальних Інтернет-технологій неодноразово нагороджувалась відзнаками Міністерства освіти і науки.  

 

Павло Федорук був людиною широких знань, поглядів та інтересів, ініціатором багатьох наукових, суспільних, меценатських та підприємницьких проектів. Також був Президентом Івано-Франківської обласної федерації бойових мистецтв.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


15.05.2015 2069 0
Коментарі (0)

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

631
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1893
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3377
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1228
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1243
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1313 3

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1239

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

381

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1036

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1200
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

413
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2571
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1299
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1407
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

607
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15264
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7553
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

410
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1047 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

544
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

447
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

529