В Івано-Франківську говорили про права людини у час військових дій (фото)

 

 

Відбувся круглий стіл «Права людини у час військових дій», приурочений до Міжнародного дня захисту прав людини.

 

У процесі дискусії було обговорено ряд важливих питань: належне фізичне, матеріальне, інформаційне забезпечення військових, їх психологічна підготовка та реабілітація, допомога пораненим учасникам АТО, а також труднощі, з якими стикнулися внутрішні біженці.

 

Представник Івано-Франківського обласного військового комісаріату капітан Руслан Варварук відмітив більш сучасне озброєння військових третьої хвилі мобілізації. Фотокореспондент та волонтер Євген Гапич розповів про незадовільний стан продуктів, які виділяє держава для харчування учасників АТО, неналежне забезпечення теплою формою і те, що бійці, аби не замерзнути, змушені носити наявну форму іноземного виробництва з шевронами інших країн. Журналіст закликає: «Якщо влада не може забезпечити новою формою, то нехай хоч закупить шеврони української армії, аби нашити поверх тих, що є».

 

Доброволець батальйону «Айдар» Петро Шкутяк поділився спогадами, як багато молодих військових здобували навики і вміння безпосередньо на полі бою, і, як часто через невміле керівництво та поганий зв'язок гинуло безліч хлопців. У той же час, пан Шкутяк оцінив високий рівень надання допомоги пораненим і злагоджену роботу військових медиків. Волонтер ініціативи «Поранені СОС» Наталя Сербин зауважила, що постраждалі забезпечені необхідними медикаментами, а також мають право через державні програми на безкоштовне протезування. Проте, поранені військові потребують довшої, ніж 4 місяці, реабілітації, тому важливо, аби держава опікувалася такими людьми тривало.

 

Професор кафедри соціальної психології ПНУ ім. В. Стефаника Лариса Заграй закцентувала увагу на важливості роботи психологів з людьми ще до мобілізації у зону АТО, аби належним чином їх налаштувати і зменшити ризик виникнення посттравматичних розладів, які, у свою чергу, можуть спричинити у майбутньому непередбачувані наслідки для суспільства.

 

Окремою частиною зустрічі було обговорення забезпечення прав людини по відношенню до переселенців. Зокрема, громадський активіст кримчанин Максим Кицюк вважає, що проблеми українців, які залишилися на півострові, влада ігнорує. У таких людей навіть вклеїти фото у паспорт після досягнення певного віку викликає багато труднощів і не завжди є реальним. Найбільше страждають проукраїнські діячі. Так, Володимир Чекригін, змушений був поспіхом покидати рідну домівку після того, як на День незалежності України ніс в руках синьо-жовтий прапор і був затриманий поліцією, але дивом відпущений на волю.

 

Тепер студентка Прикарпатського національного університету доннечанка Катерина Духніч зіткнулася з проблемою відсутності «державних місць» при переведенні з державної форми навчання, тому зараз вона оплачує за свою вищу освіту. Ті, хто немає фінансової змоги, стають вільними слухачами без права здачі сесії.

 

Магістр психології, приватний методист з Луганська Олег Попов провів власне опитування серед переселенців, результати якого показали, що в 28 % респондентів постраждали родичі в зоні АТО, а в 23 % - нерухоме майно, 33 % опитаних погоджуються з тим, що переїзд значно розширив їхню життєву перспективу, дав додаткові можливості, 28 % вказують на випадки дискримінації через статус внутрішніх біженців. Чоловік закликає реабілітувати образ переселенця як українця і патріота своєї країни.

 

Директорка Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.Франка, де відбувався захід, Людмила Бабій запросила переселенців проводити їхні локації у стінах закладу.

 

Спеціальний монітор місії ОБСЄ Паола Маєлі запевнила, що усі факти порушення прав людини у процесі збройного конфлікту на сході України рано чи пізно будуть використані при розслідуваннях та покаранні винних у злочинах.

 

Організатор круглого столу, голова ІФОО «Молода Просвіта» Євгенія Бардяк: «Метою заходу було не лише зробити загальну оцінку дотримання прав людини у час збройного конфлікту на сході України, але й на основі обговорення донести до представників влади та громадськості необхідність дотримання прав та свобод людини при будь-яких обставинах».

 

 

 

 

 

 

 


09.12.2014 517 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

585
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3156
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21284
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2081
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1579 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2450

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

346

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

256

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

839

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2250
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

266
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

540
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1085
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

253
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

866
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

832
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

752
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8318
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

402
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1156 5
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2259 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

956