В ІФНТУНГ до Дня університету відкрили наукове містечко «Нова енергія» (фото+відео)

 

Прикарпатським школярам, студентам, керівникам муніципалітетів і ОСББ відтепер наочно демонструватимуть як бути енергоефективним у сучасному світі.

 

Сьогодні, 21 вересня, в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу, в рамках Дня університету відкрилось наукове містечко «Нова енергія». Тут кожен зможе долучитися до науки через інтерактивне навчання, пише Фіртка.

 

Ідейники та засновники проекту "Нова Енергія"  - ГО "Бюро розвитку інноваційних технологій", кафедра енергетичного менеджменту та технічної діагностики ІФНТУНГ переконані, що відкриття такого потужного навчально-розважального комплексу є важливим не лише для мешканців Івано-Франківська, а й для західного регіону, оскільки наукове містечко прийматиме й туристів. 

 

Щоб бути енергоефективною те енергодостатньою державою потрібно мати джерела енергії, технології їх використання, а також треба вміти навчитися ефективно використовувати енергію впевнений ректор ІФНТУНГ Євстахій Крижанівський.

 

«Ми сьогодні заявляємо, що маємо всі передумови для того, щоб бути достатньо ефнергетичнозабезпеченою державою, це я гарантую. Протягом 25 років незалежності енергоефективні технології ми збільшили в декілька разів. Якщо 25 років тому енергозатратність на одиницю продукції була в 7 разів вища як в середньому по Європі, то сьогодні це орієнтовно 2-2,5 рази. Тобто в цьому плані ми працюємо, нові виробництва є. Але найголовніше – потрібно навчати людей, як ефективно використовувати, як правильно поступати, починаючи з будь-якого кроку намагатися мінімально витрачати енергію. З цим у нас є проблеми і у наших домах, і на вулиці , і в офісах. Тому сьогодні маємо можливість вчити людей правильно використовувати енергію. Ця інформація збиралась у багатьох країнах. Першу ідею побачили в Калькутті в Індії це велике енергетичне містечко, я бачив такі схожі речі в Копенгагені у Данії, в Швеції. І вирішили зробити таке наукове містечко і в нас», - розповів ректор ІФНТУНГ.

 

Сюди може прийти будь-який мешканець міста чи області і отримати інформацію у вигляді гри.

 

Відвідувачам на різних експонатах демонструватимуть дію відновних джерел енергії. Навчально-розважальна локація задумана і створена для ознайомлення з наукою і технологіями про енергію.

 

"У нас облаштоване місце і для навчань, і для розваг. Наприклад, весело провести час зі своїми дітьми можна позмагавшись, хто більше згенерує енергії на велогенераторі, побачити на конструкторах як перетворюється вітрова енергія в електрику. Також можна спробувати надрукувати спроектовану власноруч модель на 3D принтері. А для найменших відвідувачів розроблені спеціальні навчальні програми. Так, діти віком 6-7 років навчатимуться моделюванню відновних джерел енергії, використовуючи конструктори LEGO, Horizon, Giga. Набір у групи відбудеться з 1 жовтня, про що детальніше ми повідомлятимемо на своїй сторінці у Фейсбук", - розповів керівник проекту "Нова Енергія" Максим Карпаш.

 

Додатково при науковому містечку створений консультаційний пункт з питань енергоефективності та енергозаощадження, де науковці університету проводитимуть майстер-класи і тренінги.

 

Вхід у містечко "Нова Енергія" безкоштовний.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


21.09.2016 3711 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2718
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20851
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1812
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1295 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2311
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3957

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

592

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2067

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

758

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1364
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

425
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

949
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24451
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

675
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

696
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

644
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

788
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8134
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

664 1
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

827
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2116 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

778