Увічнили пам'ять: в Івано-Франківську відкрили анотаційну дошку Івану Демківу

На фасаді будинку на вулиці Береговій, 32, де рік тому російською ракетою повибивало вікна, відкрили дошку пам'яті Герою Івану Демківу, який загинув на війні.

У цій будівлі чоловік прожив 28 років зі своєю родиною, тому їхнім бажанням було встановити пам'ятний знак саме тут.

Про це повідомив мер Івано-Франківська Руслан Марцінків, пише Фіртка.

Іван Демків, який перебував на заробітках за кордоном з початком повномасштабного вторгнення у 2022 році, не зміг залишатися осторонь.

Чоловік повернувся до Івано-Франківська та 2 квітня 2024 року вступив до лав Збройних Сил України. Служив стрільцем у військовій частині А4821, 7-му окремому стрілецькому батальйоні, де разом з побратимами мужньо захищав Батьківщину на Донеччині.

З 15 червня 2024 року Іван Демків вважався зниклим безвісти. Протягом десяти місяців родина жила надією, аж поки у березні 2025 року не надійшла трагічна звістка: воїн загинув під час виконання бойового завдання в Донецькій області, поблизу населеного пункту Новоселівка Покровського району.

Третього квітня 2025 року тіло воїна повернули на рідну землю. Його провели в останню путь та поховали на кладовищі рідного села Підпечери.

У спогадах про Івана Демківа його дружина Ірина розповідає про чоловіка як про добру і чуйну людину, яка завжди допомагала іншим.

Жінка розповіла, що перед тим, як іти на завдання, чоловік ніби відчував біду. Він зателефонував їй та доньці та попросив їх бути сильними, що б не сталося, і завжди пам'ятати, що він поруч.

«Він був хорошою людиною, вірний чоловік, люблячий батько для своєї родини, зять, швагро, сусід з великої букви.

Тому що, хто б не просив, що б не просили, він завжди старався допомогти усім. 14 червня ми з ним розмовляли по відеозв'язку. Я ніколи не думала, що це буде остання розмова. Я його запитала: «Як ти?».

Він сказав: «Мамусик» — він так завжди мене називав, — «Мамусику, не переживай, у мене все добре. Ви як там?». Я кажу: «Та ми помаленьку все, дякувати Богу, тримаємося, молимося за тебе. Ти себе бережи».

А він мені каже, ніби відчував, ніби не хотів казати, що вони йдуть на пекло, на нуль, що їх мають забрати. Він каже: «Мам, якщо щось станеться, я тебе прошу, я знаю, що ти сильна людина, що ти все зможеш.

Саме найбільше вберігай донечку Настусю» — бо він дуже її любив, — «Для сина, старайся бути сильною, що б навіть не сталося. Попри все старайся бути такою, якою ти була до цього часу». Я його обіцянки стараюсь дотримуватися, але, на жаль, дуже важко», — розповідає дружина Ірина Демків.

Донька Анастасія згадує свого батька, як найкращого друга і світлу людину. Ледь стримуючи сльози, вона ділиться спогадами про їхню останню розмову, де батько, ніби прощаючись, висловив свою безмежну любов і попросив її триматися.

«Для мене це був найкращий друг в першу чергу. Це була дуже світла людина, він був люблячим батьком. Він був для мене всім. Він дуже любив мене, старшого брата.

В останній розмові він сказав мені: «Я не хочу тебе лякати, не хочу тобі щось говорити, але знай одне: я тебе дуже сильно люблю. Бережи себе, ти сильна.

Ти найкраща в мене дівчинка». Я кажу: «Ти мені навіть такого не говори, бо ти мені обіцяв повернутись. Я знаю, що ти повернешся. У мене мав бути випускний.

Я надіюсь, що тебе відпустять». Він сказав: «Я буду старатися, але я не обіцяю. Пам'ятай, що я завжди з тобою». Я розплакалася і ми попрощалися», — донька Анастасія.

Теща військового, пані Богдана, каже, що вважала його не просто зятем, а сином. 

«Це був хороший зять, в першу чергу для мене. Хороший батько, такого батька ще треба мати. Хороший брат для сестри. Я завжди казала, що це не зять, а мій син.

Такого мати зятя, і такого мати чоловіка, і такого мати брата, як був мій Іван, треба ще знайти. Я дуже тяжко перенесла його смерть», — каже теща Богдана Пилипчук.

Міський голова Руслан Марцінків наголошує, що кожен має віддячувати загиблим Героям, підтримуючи тих, хто зараз захищає нас на фронті.

Посадовець каже, що місто робить усе можливе, аби не залишити без підтримки жодну бригаду, яка потребує допомоги дронами та іншим обладнанням. Нещодавно міський голова їздив на схід, де також побував у 7-му стрілецькому батальйоні, в якому служив Іван Демків.

«Фронт наближається. Ми всі повинні докласти максимум зусиль, щоб підтримати наших захисників, допомогти їм. Позаминулого тижня вчергове я відвідував різні батальйони, у тому числі 7-й стрілецький батальйон.

Привезли допомогу, дрони. Ми постійно намагаємось допомогти, бо розуміємо: війна триває і вже за день-два вона не закінчиться. Ми повинні докласти зусиль, щоб наші хлопці й дівчата отримали підтримку завдяки вам, тому що молитва робить дива.

І наше завдання, крім того, щоб волонтерити, допомагати плести сітки, — це також і молитва: за тих, кого вже немає з нами, за тих, хто зараз боронить нас зі зброєю в руках. Ще раз низький уклін. Наші співчуття від всіх нас родині.

Вічна пам'ять Героям! Дякую пану Івану і всім хлопцям і дівчатам, які віддали своє життя за те, щоб ми жили», — підсумовує міський голова.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Війна: як пережити смерть рідних

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

Пошуки зниклих безвісти українських бійців: що варто знати прикарпатцям, аби не нашкодити


Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

622
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3222
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21328
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2113
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1599 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2479

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

429

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

279

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

865

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2276
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

289
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

568
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1113
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

272
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

892
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

860
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

770
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8348
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

443
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1269 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2293 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1003